Програмне злиття та поглинання; прискорювач інновацій та зростання

Більшість компаній вважають зростання необхідним. Зростання, як правило, призводить до збільшення прибутку, полегшує придбання активів, фінансування інвестицій та залучення талантів. Без зростання ви ризикуєте втратити конкурентну перевагу. „Програмне злиття та поглинання” може прискорити зростання та може стати стандартною діловою функцією компаній середнього ринку.

Будуйте та купуйте

Ви можете або органічно будувати і розвивати бізнес, або розвиватися шляхом придбання. «Побудова» – це те, чим компанії займаються від природи. І все ж «купувати» – це стратегія, яка може стимулювати інновації та зростання. Час, коли компанії мали розкіш витрачати роки на інноваційні проекти, позаду. Крім того, зростання за рахунок придбання (з використанням болтів) займає набагато менше часу, оскільки ви безпосередньо додаєте дохід цілі до власного доходу. Усі причини зробити M&A вашою другою натурою.

Стратегія виграшу

Ось чому все більше і більше підприємств вирішують рости шляхом придбання. Деякі навіть приймають стратегію, яку Маккінсі створив для «програмного злиття та поглинання». Замість того, щоб покладатися на великі придбання раз у раз, ці компанії постійно шукають нові цілі придбання та регулярно закривають угоди. Це виграшна стратегія. Два масштабних дослідження, проведені МакКінсі, перше за період 1999-2010 рр., А друге за період 2007-2017 рр., Показують, що компанії, які регулярно та систематично проводять злиття та поглинання середнього розміру, досягають вищої загальної прибутковості акціонерів, ніж компанії, які цього не роблять. Цікаво, що перше дослідження також вказувало на те, що чим більші компанії отримують, тим більше вони використовують злиття та поглинання для зростання.

Корпоративні венчурні

Для деяких великих компаній програмне злиття та поглинання є різновидом «корпоративного венчурного бізнесу». Замість використання ресурсів компанії для створення нових підприємств, в надії перерости їх у самоокупний бізнес, ці корпорації набувають менший, інноваційний бізнес. Таким чином, вони утримують перевагу над конкуренцією за допомогою інновацій, забезпечуючи частку ринку та розширюючи сферу застосування (диверсифікація та / або нові стратегічні напрямки). Як додаткова вигода, придбання може допомогти відродити підприємницький дух материнської компанії. Для інших компаній програмні злиття та поглинання завжди були вбудовані в їх ДНК. Чудовим прикладом є норвезька компанія хмарного програмного забезпечення Visma, яка щороку купує близько 20 нових компаній і робить це з великим успіхом майже два десятиліття.

Прозорість

Як і у більшості стратегічних тенденцій, програмні злиття та поглинання починаються на корпоративному рівні, але зараз вони стікають до компаній середнього ринку. І оскільки ці компанії стають більш досвідченими у сфері злиття та поглинання та укладають більше угод, це збільшує для них значущу величину „вартості угоди” (= зростання). Ці компанії посилюються тим, що злиття та поглинання стало набагато простішим для компаній із середнього ринку. Існує 1) кращий доступ до інформації та 2) більша прозорість на ринку. Цьому сприяє Dealsuite. Тим не менше, ми розуміємо, що середня середня компанія не в змозі укладати кілька угод на рік. Тим не менше, як середня компанія, ви можете мати програмний підхід. Завжди слідкуючи за наступною угодою.

Playbook

Розглядаючи злиття та поглинання як стійку здатність, включаючи її у свій повсякденний бізнес, ви можете постійно та послідовно здійснювати придбання (та інтеграцію). Це означає наявність спеціалізованої команди професіоналів, яка активно шукає можливості, та „посібник”, який гарантує безперебійний процес придбання та ефективну інтеграцію після придбання у існуючий бізнес. Більше того, згідно з доповіддю Мак-Кінсі, програмні набувачі мали в два рази більше шансів, ніж аналоги, вказувати синергію доходів та витрат на різних етапах процесу укладення угод. Отже, досвід злиття та поглинання також окупається.

Конкурентну перевагу

Врешті-решт, це все про усвідомлення. Навіть не всі перелічені компанії ще досягли найвищого рівня обізнаності щодо програмних злиттів та поглинань. Компанії середнього ринку лише починають відкривати переваги придбань як постійної стратегії. Це вимагає зміни у мисленні, тим більше, що вплив злиття або поглинання більший на меншу організацію. Але практика робить досконалим. Або як заявляє Мак-Кінсі: «Побудувавши спеціальну функцію злиття та поглинання, кодифікуючи висновки з минулих угод та враховуючи наскрізну перспективу транзакцій, підприємства можуть наслідувати успіх програмних набувачів. Стають такими ж здібними до злиттів та поглинань, як і до продажів, досліджень та розробок та інших бізнес-функцій, які можуть створити кращі результати щодо конкурентів.

Флойд Плеттенберг,

Генеральний директор Dealsuite

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/programmatic-ma-accelerator-innovation-growth-floyd-plettenberg/.

Floyd Plettenberg люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Злиття та поглинання # корпоративнефінансування # ріст # інновації

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: