Час для багаторазового керівництва

Як люди, я вражений тим, наскільки надзвичайно щедрими і – водночас – якими жорстоко жорсткими ми можемо бути. Ми часто створюємо в голові образ когось чи чогось, спираючись на чутки та за допомогою власної вузької системи відліку. І як часто ми сприймаємо це неправильно. Наша племінна здатність довіряти тим, кого ми знаємо і почуваємось комфортно, сповільнила нашу власну здатність до реального прогресу з великими проблемами, з якими стикається світ. І потрібна криза, подібна до COVID-19, щоб насправді продемонструвати, як ми можемо по-справжньому співпрацювати і рухатись у темпі.

Нещодавно я почув Гордона Брауна по радіо: “Врешті-решт … мова йде про формування впевненості в тому, що ти контролюєш ситуацію”. Коли ми слухаємо наших політичних лідерів, ми знаємо, що вони говорять не просто самі за себе, а цілий колектив експертів. Так, ми можемо виявити, що уряд прийняв кілька невдалих рішень. Але саме це відчуття згуртованості в чіткій меті надає впевненості в нашому керівництві.

Вирівняні за спільною метою

Під час Другої світової війни Черчілль об’єднався з Кліментом Етлі під однією метою. Нація була об’єднана спільною метою. Існував рівень зосередженості та енергії, що зблизило країну. Так само бізнес за останнє десятиліття зрозумів, що метою є не просто вартість акціонерів, а щось набагато переконливіше.

Для досягнення більш амбіційних цілей, встановлених ООН та її 17 цілями сталого розвитку (ЦУР), потрібно мати абсолютно нові типи відносин із працівниками, замовниками, інвесторами, урядом і навіть зі старими конкурентами. Перефразовуючи Саймона Сінека, “попереду виклик занадто великий, щоб мати конкурентів”.

Так само, вірус є надто великою проблемою для нашого політичного керівництва. Так само в бізнесі генеральний директор ніколи не має відповіді. Великі підприємства дозволяють та заохочують інновації з’являтися з усіх сфер організації. Що лідери можуть зробити, це створити як умови, так і культуру для процвітання всієї організації.

Співпрацювати з самого початку

Ми також знаємо, що багато великих викликів, окреслених ЦУР ООН, будуть подолані лише в тому випадку, якщо ми обоє з самого початку зрозуміємо їхню нагальність і необхідність співпраці. Тільки уряд може зробити дуже мало без повної підтримки громадськості. Бізнес може мати найсучасніші технології у світі, але мало що може зробити без підтримки довгострокових інвесторів або правильної державної політики. І надто часто громадянське суспільство може почуватись знесиленим.

А хто зараз очолює країну? Так, уряд створив основу для фокусування, але існують також надзвичайні рівні інновацій, що відбуваються в бізнесі та місцевих громадах по всій країні.

Чи могла машина Уайтхол бути більш спритною? Безперечно, так. У нас був Бівербрук, режисер? Ні. Але ми спостерігаємо деякі найфантастичніші інновації та співпрацю, які коли-небудь бачило це покоління.

Одне, що здається очевидним, – це те, що Уайтхолл не завжди поєднується з бізнесом, інвестиціями, спільнотою чи інноваціями.

Коротко і довгостроково

Під час цього дивного віртуального світу нам потрібно підтримувати бізнес. Так, мета важлива, але підприємства все одно повинні отримувати прибуток. Вони повинні залишатися комерційними. Багато хто перейде в період виживання, а деякі просто впадуть. Керівникам потрібно приділяти однакову увагу коротко- та довгостроковим цілям бізнесу.

У цій великій невідомості немає карти маршрутів. Сценарій планування може здатися трохи марним. Ніхто до кінця не розуміє, як це буде відбуватися. Люди можуть сказати, що так роблять, але ні. Так, люди хочуть або потребуватимуть роботи. Але не будь-якою ціною. Очевидно, що є потреба у переконливій корпоративній меті. Бізнес повинен буде взаємодіяти з суспільством на таких рівнях, яких йому ніколи не доводилося. Будь-що інше просто не буде прийнято.

Суспільство більше не погодиться з тим, що уряд чи бізнес можуть ігнорувати кліматичні зміни або соціальну нерівність. Ті студенти в школі та університеті, яких попросили залишитися вдома, очікуватимуть і вимагатимуть від своїх майбутніх роботодавців більшого. Підприємства, інвестори, уряд та громадянське суспільство повинні керувати як єдине ціле. Об’єднані спільною метою.

За словами Бернарда Луні, нового генерального директора BP “Люди говорять про” мистецтво можливого “, поточна криза з кожним днем переосмислює” можливе “”, – сказав він. “Ми повинні подумати про те, що наступного разу, коли хтось скаже, що боротьба зі зміною клімату є надто складною або занадто дорогою”.

Як ми можемо керувати цим відчуттям терміновості, коли COVID-19 більше не є загрозою? Як бізнес може рухатись швидкими темпами на стійкій основі? Ми всі знаємо, що це допомагає, коли ви встаєте щоранку, відчуваючи, що ваш робочий день надає вам сенсу, а користь для суспільства видно.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/time-multiple-leadership-simon-milton/.

Simon Milton люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: