Живи в неохайних кінцях

Незалежно від того, чи є ви активним учасником своєї релігії чи ні, безсумнівно, це створює основний дух, який визначає, як ми кожен ведемо своє особисте та професійне життя. Виходячи з єврейських Високих святих днів, я замислювався над тим, як моє виховання в єврейській вірі спрямувало моє ділове почуття, і я багато думаю про багато стереотипів щодо євреїв та звідки вони походять. Швидкий підйом антисемітизму та цілеспрямоване непорозуміння євреїв спонукали мене написати цей пост, щоб пояснити трохи більше про нас.

На Йом Кіпурі я прослухав проповідь рабина Арі Лоржа з Центральної синагоги в Нью-Йорку, яка справді допомогла сформувати деякі думки про те, наскільки глибоко це вплинуло на моє мислення. Він розповів про західні закінчення, про книги, п’єси та фільми, і про те, як “напруга вирішується, подорожі персонажів загортаються” – усе це в акуратній коробці з бантом на ній. Це те, що ми очікуємо у західній цивілізації.

Але у Старому Завіті, єврейській Біблії, це просто не так. Наприклад, коли Мойсей веде євреїв з Єгипту у Вихід, ми очікуємо, що він приведе їх до Обітованої землі. Натомість він помирає, лише побачивши це через річку. Є незліченна кількість прикладів, які ви можете прочитати у проповіді рабина Лоржа, про яку йдеться вище. Це книга, повна історій зі складними героями та напругою, які не вирішені. Порівняйте це з християнською Біблією, яка додає до історії Книгу Одкровень – чітке закінчення біблійної подорожі.

А тепер подумайте про фінал «Сопрано» та про те, як його зневажали у пресі та соціальних мережах. Чому? Тому що на західних закінченнях історія закінчилася б бойовиком, який засунув кулю в голову Тоні Сопрано біля закусочної або показав його на пляжі в Карибському морі. Люди хотіли, щоб це завершилося, і вони цього не отримали. Мене це ніколи не турбувало, для мене це був ідеальний нескінченний випуск чудового серіалу.

Іудаїзм живе в неохайному і недобудованому. Ми не живемо в щасливих віках.

· Ми постійно тримаємо своїх померлих як частину нас і пам’ятаємо їх через вічні та громадські послуги щорічно.

· Наші люди жили по всьому світу і боролися за ту саму батьківщину протягом тисячоліть, за яку ми продовжуємо боротися щодня.

· В історії нас не раз переслідували, навіть втрачаючи більше половини населення в результаті Голокосту.

· Ми любимо традиції і щороку говоримо одне одному, наступного року в Єрусалимі. Ми завжди дивимось у майбутнє.

Отже, яке відношення все це до бізнесу?

Ми можемо не думати так само, як неевреї, через наші релігійні вчення та історію. Я подивився всередину і бачу багато цього в собі як бізнесмен і юрист. Я постійно розробляю стратегію, завжди шукаю іншого шляху вперед. Я вважаю за краще хеджувати свої ставки і грати в кілька ігор, ніж лише в одну. Я виявляю надзвичайну рішучість і небажання відпускати руки та відсутність здатності здаватися, іноді на власний збиток. Я завзятий вчитель протягом усього життя, і вважаю, що ти можеш змінити швидкість на будь-якому етапі, і зміни слід вітати.

Ці риси безпосередньо пов’язані з неохайними закінченнями в Біблії та єврейською схильністю дивитись у майбутнє. Я насолоджуюся викликом багатозадачності та побудови, можливо зрозумілим для людей, яким доводилося відновлювати час від часу. Мені не потрібно бачити лук навколо кожної коробки, я продовжую йти і шукаю нових шляхів вперед. У мене є те, що я називаю, як прихильність до ітивності та щоденний заїзд до суєти. Зрештою, я думаю, що я досить представник інших єврейських бізнесменів за цими рисами, і більша частина цього, свідомо чи несвідомо, походить від нашої традиції.

Ми далекі від стереотипів, складених із нас, надто ощадливих, жадібних і нечесних, щоб назвати декілька. Це правда, що пропорційно євреї мали успіх у бізнесі протягом історії, але це не тому, що ми обдурили свій шлях, а тому, що ми керуємось етосом, який просуває стратегічне мислення та розуміння необхідності постійних змін.

Дай нам мир. Твій найцінніший подарунок, О Вічне Джерело Миру,

і дай нам волю проголосити його послання всім народам землі.

Благослови нашу країну, щоб вона завжди була оплотом миру,

і його захисник серед народів.

Нехай задоволення панує в його межах, здоров’я та щастя в його домівках.

Зміцніть узи дружби між жителями всіх земель.

І нехай любов Твого імені освятить кожен дім і кожне серце.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/live-untidy-endings-marc-snyderman/.

Marc Snyderman люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: