Стратегія AI для підприємств: як НЛП зробить революцію у бізнесі, соціальній та фінансовій розвідці

Реза Олфаті-Сабле, доктор філософії, головний науковий співробітник та засновник, RAIOS.ai

Досягнення в обробці природних мов (NLP), що дозволяють глибоко розуміти документи, використовуючи безконтрольне вивчення величезних обсягів неструктурованих текстових даних RAIOS.AI та інноваційних компаній, таких як Salesforce, зробить революцію в BI.

Традиційний BI передбачає застосування аналітики даних (статистики) до реляційних баз даних (SQL / Oracle). Основна частина нових форм ділових та фінансових даних не перебуває у структурованому форматі, і застосування традиційних рішень бази даних + аналітика недостатньо для обробки глибоких знань, прихованих у неструктурованих даних.

Моя мета тут – висвітлити, як стратегії AI двох гігантів BI, Salesforce та Oracle, вплинули на їх суть та майбутнє. Крім того, я пропоную детальний аналіз стратегій штучного інтелекту Facebook та Google, а також те, чому вони борються по-різному.

Ai-стратегія salesforce:

Salesforce найняв Річарда Сохера зі Стенфордського університету, який є одним із піонерів семантичного моделювання документів та сучасного НЛП. Він колишній студент професора Крістофера Меннінга в Стенфорді, який, безсумнівно, є найвпливовішим ученим НЛП в історії. Стратегію AI Salesforce можна резюмувати у такі три кроки:

Отримайте геніального експерта з НЛП,

Створіть масштабовану хмарну NLP та платформу для обробки даних для бізнес-даних,

Називайте це Ейнштейн – брендуйте його синонімом імені Геній.

Ця стратегія була успішно застосована Google і Facebook, які найняли Джеффа Хінтона та Янна Ле Куна, а також усіх своїх найкращих студентів, докторантів, співробітників та колег, включаючи Ендрю Нга та Куока В. Ле (людини, що стоїть за AutoML). Само собою зрозуміло, що обидві компанії безуспішно придбали численні стартапи з штучним інтелектом без великих нововведень та впливу на сотні мільйонів доларів – так звану стратегію Spray and Pray, яка часто не вдається.

Стратегія штучного інтелекту oracle:

Стратегія Oracle була дуже простою: абсолютно нічого не робити! Натисніть на ті самі старі продукти та послуги.

Порівняльний ріст між salesforce (crm) та oracle (orcl)

Ринок не бреше! Поки Salesforce (синя лінія) зростала майже в геометричній прогресії протягом останніх п’яти років, Oracle (червона лінія) перебуває в стагнації та демонструє сильну тенденцію до зниження з відносно високою волатильністю. Найближчими роками падіння зростання Oracle посилюватиметься, якщо не відбудуться серйозні зміни – те, що дуже малоймовірно для підприємств такого розміру.

Це річний графік, що демонструє значну віддачу від 5-річної стратегії інвестування AI в Salesforce порівняно зі стагнацією / спадом зростання Oracle. Індекс Nasdaq 100 відображається помаранчевим кольором і відображає середні показники на ринку. Зростання CRM становить ~ 3 рази від середнього рівня ринку за минулий рік. Різке розходження між стратегією, що усвідомлює AI (CRM), та стратегією, відсутньою AI (ORCL), є досить очевидним.

П’ятирічна діаграма порівняння між зростанням Salesforce (синій) та Oracle (червоний) чітко показує, що розбіжності у зростанні почалися у 2 кварталі 2015 року. Експоненціальне зростання Salesforce посилилося протягом останніх двох років завдяки відкриттю Ейнштейна у вересні 2016 року.

Salesforce та Oracle знаходяться на передовій BI-битви, і тому безпосередньо на них впливає наявність добре вивченої стратегії AI або її відсутність. Великі підприємства, які ігнорують хвилю AI, врешті-решт заплатять за це.

Що стосується керівництва, то між керівництвом двох компаній існують суттєві відмінності. У той час як Марк Беніофф намагався далеко випередити хвилю AI, продумавши злиття та поглинання та наймаючи потрібних геніїв. Технічний директор та виконавчий голова Oracle Ларрі Еллісон, який, здається, є старим ворогом пана Беніоффа, повністю пропустив хвилю AI (і човна).

Порівняння між компаніями із стратегіями, що знають про ai, та відсутніми ai

Для повноти ми включаємо 5-річні графіки Google (рожевий, алфавіт класу A) та Facebook (FB, фіолетовий) до вищезазначених діаграм.

Три без винятку компанії, що мають стратегії, що усвідомлюють AI (CRM, FB, GOOGL), перевершують Oracle, не маючи стратегії AI. Крім того, Google, який витратив мільярди доларів на діяльність зі злиття та поглинання на просторі AI, не кращий за середній показник на ринку (Nasdaq 100).

Управління репутацією: ризики недовіри та самозабиття

Зростання Facebook неймовірно вражає і показує, як доходи від реклами від мобільних пристроїв Facebook зашкодили нижчій частині Google, незважаючи на значні інвестиції з боку Google як у AI, так і у хмарні обчислення. Різкі виправлення акцій Facebook зумовлені витоком величезної кількості даних про користувачів Facebook до Cambridge Analytica, яка рішуче підтримала кампанію Трампа під час президентських виборів 2016 року, а також наївним поводженням з російською дезінформацією та маніпуляцією виборцями, яку розслідує Роберт Мюллер і Суд.

Нездатність Facebook використовувати NLP для глибокого розуміння шляхом проковтування та аналізу петабайт розмов між соціальними агентами (членами, ботами та зловмисними акторами) та моделювання репутації інформаційних агентств та сайтів, які поширюють як реальні, так і фейкові новини, призвели до серйозних зобов’язань перед компанії та спричинили широку недовіру серед користувачів та законодавців. Вкрай складно впроваджувати інновації, коли на вас постійно нападають громадськість, і багато хто із засновників ваших найбільших придбань прямують до вихідних дверей.

На жаль, навіть через два роки після виборів 2016 року Facebook не має належних талантів AI та НЛП, необхідних для боротьби як з фальшивими новинами, так і з маніпуляціями з виборцями злісними акторами змагальних урядів. Крім того, військові М’янми ефективно використовували Facebook для підбурювання до генециду рохіндж. Це все самозабиття Facebook та його керівництва, яких можна було б уникнути систематичним використанням децентралізованої розвідки та NLP. Наївність та незнання – це не виправдання, ані допустимий захист.

Суть полягає в тому, що НЛП є потужним інструментом захисту та управління репутацією підприємства та компаній, які не розробляють надійних стратегій AI, не тільки втрачають можливості зростання, але й ризикують стати жертвою недовіри та інших зобов’язань, що випаровують багатство і вартість компанії.

Децентралізований інтелект: хвиля ai проти революції ai

Заснований на нещодавньому блозі Майкла Джордана, ми далеко від революції AI (на відміну від того, що ви щодня читаєте на LinkedIn майстрами хайпів). В даний час ми переживаємо хвилю AI, яка торкається багатьох галузей. Існуючий стан машинного навчання, прийняття рішень, НЛП та інших компонентів AI є дуже елементарним і порівнянним із виконанням кількох ізольованих інтелектуальних завдань без комплексної мережевої інтелектуальної інфраструктури (НІІ). Замість того, щоб зосередитись на створенні ізольованих індивідуальних рішень щодо штучного інтелекту, підприємствам буде краще працювати над розробкою мережевих інтелектуальних інфраструктур та децентралізованої розвідки (DI), які використовують блокчейни спільно з AI.

Примітка

Як піонер мережевих мультиагентних систем та децентралізованого навчання, оцінки, прогнозування та обчислень, що застосовуються до широкомасштабних НЛП, соціальних мереж та системи IoT, я маю багато чим поділитися на цю тему у своїх майбутніх блогах. Залишайтеся з нами! Як завжди, я був би вдячний за будь-які коментарі та критику.

Розкриття інформації:

Ця стаття має бути використана як урок на відміну від вибору стратегії штучного інтелекту на підприємстві. Автор жодним чином не схвалює, не захищає та не просуває товари та послуги будь-яких великих компаній, згаданих у блозі. Навпаки, автор вважає, що продукція та послуги великих компаній, які вважаються передовими у галузі штучного інтелекту, не відповідають існуючим потребам більшості підприємств у галузі штучного інтелекту і вимагають кардинальних удосконалень, інновацій та мутацій.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/enterprise-ai-strategy-how-nlp-revolutionize-bi-reza-olfati-saber/.

Reza Olfati-Saber люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: