Чи настав час брендам серйозно зайнятися соціальною комерцією?

Пандемія коронавірусу змінила світ так, як ми тільки розуміємо. У багатьох регіонах світу роздрібні торговці роблять паузу, цікавлячись, коли їх торгові точки відкриються в масштабі, і запитують себе, як вони можуть надати своїм громадам доступ до своєї продукції. Кмітливі маркетологи розглядають усі варіанти, щоб залучити свою аудиторію та збільшити свій бізнес. І хоча на столі є кілька варіантів, є лише один, який може дозволити брендам пов’язати зацікавленість із реальним бізнесом у цей непростий час. Соціальна комерція.

Соціальна комерція дозволяє брендам продавати продукцію безпосередньо через платформи соціальних медіа. У сучасному бізнес-середовищі продаж через соціальні мережі викликає велику привабливість, оскільки все більше людей проводять час на таких соціальних платформах, як Facebook та Instagram, і все більше людей вже звикли купувати через Інтернет. Якщо соціальна комерція відрізняється від маркетингу в соціальних мережах, це те, що замість того, щоб спрямовувати користувачів до Інтернет-магазину, бренди можуть пропонувати користувачам можливість купувати товари безпосередньо в соціальній мережі. Хоча для екосистеми соціальної комерції ще ранні дні, очевидно, що провідні платформи стають «готовими до комерції». Вже сьогодні 60% користувачів Instagram заявляють, що знаходять нові продукти в Instagram, а минулого року платформа запустила Instagram Shopping для вибраних брендів, надавши бізнесу захоплюючу вітрину, щоб люди могли знаходити та досліджувати продукти, а також посилання, з якого можна робити покупки. Незабаром ці функції стануть доступними для всіх, а це означає, що брендам сьогодні потрібно готуватися до соціальної комерції.

Світ роздрібної торгівлі створений для соціальних продажів. Багато роздрібних торговців вже мають платформу електронної комерції, що означає, що вони вже повністю оцифровані. Вони часто вже розуміли важливість використання соціальних медіа для ознайомлення з продуктами, залучення аудиторії та догляду за клієнтами. Все, що їм потрібно, – це скласти надійний план того, як пройти повну подорож клієнта, від відкриття товару до придбання через соціальні мережі.

Будь-який бренд, який прагне перейти до соціальної комерції, повинен переконатися, що він розуміє свою аудиторію та те, де ця аудиторія найбільше залучена. Наприклад, бренди моди та краси мають хороший дім в Instagram, де надзвичайно візуальна природа платформи робить її ідеальним місцем для взаємодії користувачів зі своїм контентом. Хоча бренди інтер’єру можуть виявити, що вони найбільше зацікавлені в Pinterest. Як тільки бренд з’ясує, на якій платформі їх аудиторія найбільше зацікавлена, настав час почати думати про тип контенту, який найбільше резонує у них. Кожна аудиторія складається з різних персон, і розуміння цих персон має вирішальне значення, коли справа доходить до побудови індивідуальної кампанії соціальної комерції.

Наступним кроком є створення індивідуальних маркетингових стратегій для кожної платформи. Соціальні медіа – це не одна гра, яка підходить для всіх, як і соціальна комерція. Коли бренди привернули увагу своїх клієнтів у соціальних мережах, їм потрібно переконатися, що їх пропозиція приваблює, і переконатися, що це пропозиція, яку клієнт може знайти лише на платформі. Тільки налаштувавши кампанії для кожної платформи та для кожної персони, бренди побачать найкращі результати із соціальною комерцією.

Давайте розберемось щось прямо – подібно до маркетингу з впливом – бренди, які не розробляють стратегію соціальної комерції, з часом залишаться позаду. Це не означає, що брендам сьогодні потрібно припинити інвестувати у свій веб-сайт чи інші ЗМІ та зосередити все на соціальних. Натомість їм потрібно почати працювати, щоб знайти спосіб одружитися із власними ЗМІ завдяки охопленню, залученню та простому процесу придбання, який надають соціальні медіа. Понад десять років споживачі використовували соціальні медіа для ознайомлення з брендами та продуктами, взаємодії з ними та пошуку натхнення. Сьогодні соціальна комерція означає, що користувачі можуть знаходити, взаємодіяти та купувати продукт у соціальних мережах, останній клік призводить їх до інтегрованого магазину електронної комерції. Завтра соціальні медіа також зможуть запропонувати споживачам безсумнівний досвід купівлі, ніколи не покидаючи платформу.

Сьогодні бренди, які досягли успіху в соціальній комерції, є тими, хто розуміє, що залучення двостороннього спілкування між брендом і клієнтом – це правильний спосіб спонукати клієнтів перевіряти. Публікуючи привабливий вміст, існує більша ймовірність взаємодії аудиторії з ним шляхом уподобання, обміну та залишення коментарів. Burberry – приклад кмітливої торгової марки, яка використовує соціальні медіа не лише для залучення своєї спільноти, але і для стимулювання конкретних покупок через свою платформу електронної комерції. Публікуючи привабливі фотографії своїх продуктів у Facebook та Instagram, а також посилання на те, де продукт можна придбати, Burberry використовує соціальні мережі, щоб змусити клієнтів спускатися по воронці. Бренд не тільки розміщує фотографії, але й використовує відео розміром від укусу, щоб оживити свою продукцію. Це розумний крок, оскільки відео є дуже захоплюючим форматом.

У кризові періоди маркетологи повинні зупинитися та зробити підсумок того, куди вони вкладають свій час та ресурси. Криза може дати можливість думати по-іншому і змінити тактику, щоб вийти сильнішим. Ми знаємо, що користувачі купують через смартфон більше, ніж будь-коли раніше. Величезні 79% користувачів смартфонів зробили покупку за допомогою свого смартфона за останні 6 місяців. Крім того, сьогодні платформи соціальних медіа мають інструменти для управління турботою про клієнтів та управління громадою. То чому б не скористатися доступністю та інфраструктурою, яку вони пропонують? Я б закликав маркетологів, які ще не використовують соціальну комерцію, почати обмірковувати, чи і як це може допомогти їм та їхньому бізнесу. Завдяки розумному маркетингу сьогодні бізнес захищає доходи завтрашнього дня. У той час, коли все більше і більше покупок відбувається в Інтернеті, соціальна комерція цілком може бути відповіддю, яку шукали маркетологи.

Також опубліковано в Digital Commerce 360.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/now-time-brands-get-serious-social-commerce-yuval-ben-itzhak/.

Yuval Ben-Itzhak люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: