Як АНБ визначила Сатосі Накамото

«Творець» біткойнів Сатоші Накамото – найуловимий у світі мільярдер (вартість якого на листопад 2017 року перевищує 7 мільярдів доларів). Дуже мало людей за межами Міністерства національної безпеки знають справжнє ім’я Сатоші. Фактично, DHS не буде публічно підтверджувати, що навіть ВІН знають особу мільярдера. Сатоші ретельно стежив за тим, щоб зберігати особисті дані в таємниці, використовуючи новітні методи шифрування та забруднення інформації у своїх комунікаціях. Незважаючи на ці зусилля (за даними мого джерела в DHS), Сатоші Накамото дав слідчим єдиний інструмент, який їм потрібен був, щоб знайти його – власні слова.

За допомогою стилометрії можна порівнювати тексти, щоб визначити авторство певного твору. Протягом багатьох років Сатоші писав тисячі повідомлень та електронних листів, більшість з яких є загальнодоступними. За даними мого джерела, АНБ вдалося використати метод “незмінна до письменника” стилометрію, щоб порівняти “відомі” твори Сатоші з трильйонами зразків, написаних людьми по всьому світу. Беручи тексти Сатоші і знаходячи 50 найпоширеніших слів, АНБ вдалося розбити його текст на 5000 фрагментів слів і проаналізувати кожен, щоб знайти частоту цих 50 слів. Це призведе до унікального ідентифікатора 50 чисел для кожного шматка. . Потім АНБ помістило кожне з цих чисел у 50-вимірний простір і зрівняло їх у площину, використовуючи аналіз основних компонентів. Результат – «відбиток пальця» для всього, що написав Сатоші, і його можна легко порівняти з будь-яким іншим письмом.

Потім АНБ отримала об’ємні електронні листи та тексти, зібрані в ході їх масового спостереження. Спочатку через PRISM (затверджений судом парадний доступ до облікових записів користувачів Google і Yahoo), а потім через MUSCULAR (де АНБ копіює потоки даних через волоконно-оптичні кабелі, які несуть інформацію між центрами обробки даних Google, Yahoo, Amazon і Facebook) АНБ змогло розмістити трильйони праць понад мільярда людей у тій же площині, що і твори Сатоші, щоб знайти його справжню особу. Зусилля зайняли менше місяця і призвели до позитивного збігу.

Це було не вперше, коли було докладено зусиль, щоб розкопати особу Сатоші за допомогою стилометрії. Різні репортери та члени спільноти біткойнів використовували різні інструменти стилометрії з відкритим кодом, щоб спробувати розкрити справжню особистість творця біткойнів. Їхня проблема? Вони не мали доступу до мільйонів електронних листів від мільярда людей, і вони не змогли підключити їх до суперкомп’ютера. Запатентоване програмне забезпечення АНБ, можливість масового збору електронної пошти та обчислювальна потужність дозволили їм остаточно ідентифікувати Сатоші.

Але чому? Навіщо так багато клопоту ідентифікувати Сатоші? Моє джерело говорить мені, що адміністрація Обами була стурбована тим, що Сатоші був агентом Росії чи Китаю – що в майбутньому біткойн може бути озброєний проти нас. Наскільки я можу сказати, Сатоші не порушував жодного закону, і я не маю уявлення, чи АНБ визначило, що він є агентом Росії чи Китаю чи просто японським крипто-хакером.

Мораль історії? В Інтернеті ви можете більше розмовляти. Ваша структура речень та вживання слів БІЛЬШЕ унікальна, ніж ваш власний відбиток пальця. Якщо така організація, як АНБ, хоче знайти вас, вони знайдуть.

Джерела: Багато читачів просили, щоб я надав цитати сторонніх осіб, щоб „довести”, що АНБ визначила Сатоші за допомогою стилометрії. На жаль, я не можу, оскільки я ще ніде цього не читав – звідси і причина написання цього допису. Я не намагаюся переконати читача в чому-небудь, натомість моя мета полягає в тому, щоб поділитися отриманою інформацією та поінформувати читача про можливість того, що АНБ може легко визначити авторство будь-якого електронного листа за допомогою їх різних джерел, методів, та ресурси.

Особистість: Багато читачів запитували, хто такий Сатоші, і я чітко дав зрозуміти, що зі мною не передавали інформацію. На підставі моєї розмови у мене склалося враження (ніколи не підтверджене), що він міг бути більше однієї людини. Це змусило мене думати, що, можливо, адміністрація Обами мала рацію, що біткойн був створений державним актором. Одна людина прокоментувала цей пост, що Сатоші насправді був чотирма людьми. Знову ж таки, я поняття не маю.

Як захистити себе: Існує проект на Github, до якого ви можете долучитися, щоб допомогти створити спосіб писати без відбитків пальців: https: //github.com/psal/anonymouth

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-nsa-identified-satoshi-nakamoto-alexander-muse/.

Alexander Muse люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: