5 невеликих порад про те, як виступити з потужним публічним виступом

1 Ви ніколи не отримаєте другого шансу справити перше враження.

Коли ви втратили увагу своєї аудиторії, повернути її надзвичайно важко. Коли я виходжу на сцену, я дозволяю кімнаті зануритися в повну тишу і просто дивлюсь на глядачів, щоб посилити напругу.

Пристосуйте перші 20 секунд свого виступу, щоб вразити натовп особистим, переконливим, заплутаним та емоційним відкриттям, яке не має прямого відношення до того, що вони очікують від вас обговорення. Почніть із скеляста. Смілива заява, яка підніме кілька брів або підкаже кілька заплутаних подряпин на голові.

Незалежно від того, про що я говорю, я, як правило, починаю з чогось типу …

“Це саме те, чому вас виключили зі школи. Ви не в змозі дотримуватися всього, у що не вірите, і завжди думаєте, що зможете знайти кращий спосіб”.

Вам не потрібно починати зі свого імені, звідки ви або хто ви. Ви можете сказати аудиторії, що як тільки вони приклеєні.

2 Менше слів, більше зображень, немає паперу.

Аудиторія не там, щоб читати, а також і ви, вони там, щоб подивитися, як хороший фільм, а ви там, щоб виступити, як хороший актор.

Усі мої презентації – це 99% зображень, які виконують роль візуального шару історії, яку я розповідаю, створюючи яскраву картину в свідомості аудиторії.

Однак зображення використовуються не лише для підтвердження ваших анекдотів чи історій. Все, що ви обговорюєте, повинно надзвичайно запам’ятовуватися вашим слухачам. Це, мабуть, залучає. Образи можуть зробити ваші слова ще більш цікавими.

Під час одного зі своїх нещодавніх виступів я спроектував фотографію Дональда Трампа на 45-футовий кіноекран позаду мене, говорячи про маркетинг у соціальних мережах. Це, м’яко кажучи, запам’яталось.

Ніколи не пишіть на одному слайді більше кількох слів, оскільки увага аудиторії повинна бути на вас, і ніколи не читайте з паперу, бо ваша увага повинна бути на них.

3 Зробіть це особистим.

Особиста, емоційна, смішна історія залишить слід у пам’яті вашої аудиторії набагато більше, ніж факти, статистика, графіки та цифри. Наративний підхід до публічних виступів – це неймовірно потужний спосіб емоційно залучити аудиторію, активізуючи її діяти на основі почутого.

Навіть якщо я говорю про маркетинг чи бізнес, я розпочну з розповіді про дівчинку, яка розбила мені серце у 5 років.

Слідування переконливої історії також забезпечить чітку структуру того, що ви говорите. Ніхто не насолоджується безглуздою презентацією, в якій не вистачає фокусу чи суті.

4 Ваше тіло говорить голосніше, ніж рот.

90% спілкування невербальне. Кожен рух, який ви робите, або додасть, або погіршить ваше повідомлення.

Отже, переконайтеся, що ви не зафіксовані жорстко на одному конкретному місці на сцені, бо ви будете виглядати незручно, а це, в свою чергу, зробить аудиторію незручною. Нічого страшного, щоб переходити від одного кінця сцени до іншого. Однак, коли ви передаєте важливе повідомлення, киньте якір і зупиніться на його випуску, щоб посилити його ефект.

Подивіться на кожен куточок аудиторії. Встановіть зоровий контакт «один на один» і не дозволяйте їм дивитись убік від вас. Змініть висоту, темп і ритм свого голосу. Іноді вимкніть свій голос разом. Бути тихим. Нехай наголос будується і взагалі нічого не говорить.

5 Явись, щоб дати, а не взяти.

Навіть віддалившись на сцені, глядачі зможуть зрозуміти, чи даєте ви, чи приймаєте. Вийдіть на сцену і зосередьтеся на даруванні. Ви візьмете, даючи. Ось як працюють довіра та взаємність.

Ваша аудиторія не дурна. Вони швидко зрозуміють, якщо ви безсоромно підключаєте товар чи послугу. Запропонуйте їм справжню цінність, щоб вони пішли з дійовими оригінальними ідеями чи порадами. Пам’ятайте, що ми маємо доступ до великої кількості інформації за лічені секунди через Інтернет та соціальні медіа, тому, якщо вони збираються почути вашу розмову, переконайтеся, що вони виїжджають із чимось, чого більше ніде не можуть знайти.

О, і останнє …

Обов’язково скажіть спасибі.

Дякую за читання.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/5-small-tips-how-give-powerful-public-speech-steven-bartlett/.

Steven Bartlett люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: