Екосистемний підхід, застосований до індустрії програмного забезпечення

За останні роки програмне забезпечення, програми та всі гравці, пов’язані з розподілом та розробкою, зазнали значних змін.

Поява нових типів пристроїв, співіснування різних операційних систем, збільшення кількості магазинів додатків та швидке зростання нових розробників роблять цю галузь складною системою. Через цю складність галузь вимагає нових методів дослідження та аналізу.

Як підприємці, ми усвідомлюємо, по-перше, необхідність інтегрувати в єдину систему різні всесвіти або “екологічні компоненти” нашої компанії, такі як клієнти-користувачі, співробітники, конкуренти, інвестори, уряди, відповідні адміністративні бюро тощо. По-друге, ми повинні навчитися виявляти та аналізувати не тільки характеристики цих «компонентів навколишнього середовища», а й взаємодію між ними та власною людською та матеріальною структурою нашої компанії. Нарешті, як і при будь-якій справжній інтеграції, взаємодія між компонентами навколишнього середовища між собою є необхідною і цінною частиною процесу.

Менш редукціоністський аналіз має вирішальне значення для розуміння спільних сил та обміну інформацією, що відбувається між кожною групою в процесі виробництва, розподілу та споживання додатків. Дивлячись крізь цю лінзу, ми зможемо зрозуміти нашу позицію в так званій «інноваційній екосистемі» та користь, яку ми можемо принести кожному Всесвіту, щоб врешті-решт покращити та заохотити розвиток вмісту та програмних технологій.

Нашій компанії стає все важче робити прогнози та покращувати нашу адаптацію до швидко мінливого середовища. Нелінійна поведінка складних систем посилюється швидким розвитком у галузі технологій та постійними інноваціями на ринку програмного забезпечення. Створення ще більш необхідних нових методів аналізу.

Нарешті, ця вправа є прекрасним показником для потенційних проблем та ризиків, які виникають в інших екосистемах, коли використовуються такі стратегії, як ті, що проводяться великими компаніями, такими як Apple, Google або Microsoft. Ексклюзивна, закрита та агресивна політика, яка не враховує всю галузь і може завдати більшої шкоди, ніж передбачалося.

Зрештою, це нове бачення може допомогти нам включити широко вивчені концепції в інші дисципліни, такі як екологічні науки, екологія та економіка. Ці концепції мають суттєву документацію і мають подвійну мету вдосконалення не тільки нашої компанії, але і позитивного впливу на всю екосистему програмного забезпечення.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/20140908081940-49953604-ecosystemic-approach-applied-to-the-software-industry/.

Luis Hernández Garrido люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: