Перший крок до побудови культури, яка охоплює цифрову трансформацію

Якраз на час випуску книги “Швидкі файли вперед: зміна перспективи”, для якої я вніс розділ про організаційні зміни в епоху цифрових технологій, журнал Director з Великобританії опублікував статтю з деякими з моїх ключових висновків. Нижче ви знайдете передрук першої частини.

Щоразу, коли ми вносимо в організацію нову технологію, ми незмінно змінюємо її культуру та впливаємо на її структуру.

Кожен, хто береться за створення нової технології, вірить, що вона буде рухатись вперед. У міру того, як на робоче місце залучається більше цифрових технологій, виникає питання: чому це не призводить до більш позитивних результатів?

Я ще не працював з організацією, яка не обговорювала та / або не робила якогось «цифрового перетворення». Деякі фірми визначають цю фразу просто як автоматизацію процесів. Деякі вважають це зміною своєї бізнес-моделі, щоб вона стала “керованою платформою”, а інші говорять про створення “цифрового досвіду клієнтів”. Якою б не була мета, у багатьох компаніях розмова ведеться навколо: «Яку технологію нам слід використовувати? Як це працює? Як це може покращити те, що ми робимо? “

Але набагато менше дискусій присвячується культурним змінам, які виникають із зміною того, як працює бізнес. Це, як правило, сприймається як ненавмисні наслідки. Так трапляється, що працівники почуваються менш визнаними роботодавцем, наприклад, та / або більш пригніченими своєю роботою. Це те, що нам усім потрібно краще розуміти. З часом, вводячи в організацію нову технологію, ми незмінно змінюємо її культуру та впливаємо на її структуру.

Якщо керівники підприємств до кінця не враховують та не сприймають культурні наслідки нової технології, її ризик полягає у відключенні персоналу та падінні продуктивності – прямо протилежному запланованому. Згідно з дослідженнями Gallup, підрозділи з низьким рівнем залучення працівників на 21 відсоток менш вигідні, ніж ті, що мають високо зайнятих співробітників. У звіті про стан робочого місця в 2017 році було виявлено, що 85 відсотків співробітників або “не були зайняті, або не були активно відсторонені від роботи”, що, за оцінками, лише в тому році втратило продуктивність праці у розмірі 5,4 трлн.

З огляду на потенційну вартість культурної шкоди через погану стратегію цифрової трансформації, що можуть зробити керівники бізнесу, щоб краще підготувати свої організації? По-перше, важливо зазначити, що багато засобів масової інформації сприяли негативному погляду на нові технології, поширюючи страх, що катастрофічний цифровий ураган забере у людей робочі місця та цінність. Якщо ви приймаєте цю розповідь, ви неявно також приймаєте думку, що ми не можемо сформувати цифрову трансформацію. Це неправильно, але як керівник ви повинні розуміти, що ваші працівники можуть відчувати певну тривогу та / або скептицизм щодо технологічних змін. Отже, одним із ваших ключових завдань є переробка розповіді про технології для вашої організації. Почніть із звернення до таких питань, як: що ви маєте на увазі, коли використовуєте словосполучення цифрова трансформація у своїй організації? Яке ваше бачення того, як ваша організація забезпечить цінність у цифровому світі? І коли ви окреслюєте трансформацію, яку ви передбачаєте, створіть у рівних частинах бачення як технологічних змін, так і культурних змін. Тому що ваша робота як лідера – перш за все – полягає в тому, щоб залучати всіх разом із собою на кожен крок цифрової трансформації.

Сунні Дж. Гроневельд – керуючий партнер консалтингової служби цифрових трансформацій Inspire 925; Заступник декана з питань підготовки спеціалістів MBA з цифрового лідерства в Університеті прикладних наук HWZ з ділового адміністрування в Цюріху; і член правління чотирьох середніх фірм у секторах ІТ, страхування, машинобудування та ЗМІ. Вона є однією з 10 есеїстів, які написали розділ “Швидкого перегляду файлів: зміна точки зору”, який опублікував у лютому 2020 року Форум “Швидкий перехід” у видавництві “Гарріман Хаус”.

Щоб прочитати другу частину статті, зв’яжіться з Director Magazine або знайдіть більш довершену версію у «Швидкому перегляді файлів, том 2: зміна точки зору», збірнику есе з критично важливих для майбутнього питань, таких різноманітних, як лідерство, генетика, психологічне профілювання, маркетинг, охорона здоров’я, пам’ять та багато іншого, вивчення того, як ми живемо, працюємо та співпрацюємо сьогодні, завтра та не тільки.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/first-step-building-culture-embraces-digital-sunnie-j-groeneveld/.

Sunnie J. Groeneveld люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: