Сила співтворчості

Іноді з’являється проект, який змушує вас по-справжньому любити свою роботу – проект, який запалює пристрасть у колективі та може внести справжні зміни в галузь. Нещодавно подібний проект призвів до запуску в Парижі продукту, який має можливість назавжди перетворити індустрію окулярів – Yuniku! За останні 26 років ми в компанії «Матеріалізація» багато чого досягли, але з Юніку я абсолютно вражений тим, що ми разом з нашими партнерами досягли. У цьому дописі я поділюсь тим, що, на мою думку, є ключем до успіху в цьому проекті, після короткого представлення самої Юніку.

Якщо коротко, Yuniku – це платформа, яка дозволяє оптикам проводити своїх покупців у захоплюючу подорож по їх магазинах, завдяки якій окуляри персоналізуються для кращого візуального досвіду та форми.

До сьогодні в окулярній індустрії існували системи, що дозволяли персоналізувати об’єктив та системи для налаштування оправи, однак ці системи працювали незалежно одна від одної. Yuniku змінює все це, дозволяючи персоналізувати як об’єктив, так і кадр одночасно, стаючи першим у своєму роді, що пропонує клієнтам унікальну комбінацію кращого візуального досвіду, підвищеного комфорту та оптимізованого дизайну. По суті, Yuniku ефективно випустила окуляри, зорієнтовані на зір, у традиційній орієнтованій на рамки галузі. Більше того, платформа Yuniku, яка включає складний скануючий пристрій, розроблений тут на Materialize, складає основу одного з найскладніших цифрових ланцюгів поставок у світі, який ще не бачив, з потенціалом значно скоротити запаси та відходи.

І що зробило Юніку можливим?

Співотворення!

Materialize здавна вірив у силу співтворчості, дії, при якій різні гравці приносять знання за стіл, щоб разом досягти більшого, ніж будь-який інший. Саме співтворчість у формі проекту Phidias у 1993 році дозволила нам разом із Siemens Medical Systems та KU Leuven висунути медичний 3D-друк на нові висоти. Це спільне створення з Phonak, розпочате в 2001 році, призвело до створення нашого програмного забезпечення «Швидке моделювання оболонок» (RSM), яке продовжило трансформувати виробництво слухових апаратів для внутрішнього вуха. Однак з Yuniku ми зіткнулися з проектом, в якому визначальну роль відіграватимуть не лише функціональність та комфорт, а й естетика. Там, де RSM дозволяв використовувати слухові апарати для внутрішнього вуха настільки малі та добре пристосовані, що були майже непомітними для громадськості, Юніку бачив, як наша команда працює над продуктом, який є невід’ємною частиною ідентифікації людини та вираженням її особистого стилю.

Під час спільної творчої подорожі до Юніку компанія Materialize співпрацювала з HOYA Vision Care, одним з найбільших світових виробників лінз, та компанією з інноваційним духом та баченням, яка взялася за проект такого масштабу та впливу. Я вважаю, що цінність співтворчості справді просвічує в цьому проекті, тому що, слухаючи HOYA, наша команда змогла краще зрозуміти та оцінити потреби HOYA, її очікування та досвід, представлений ними, – що дозволило нам скористатися матеріалами Materialise основний сервіс, рішення та досвід для розробки та надання цих рішень, що найкраще підходять для того, щоб HOYA могла досягти своїх цілей. Залучення студії дизайну Hoet до співтворчості надало глибокі знання про те, як створювати зручні, стильні, адаптовані, тривимірні для друку рамки, і, звичайно, представило колекцію, з якою Юніку можна випробувати. Це було виграшне поєднання знань та наборів навичок, що призвело до справді трансформаційних інновацій.

Якщо ви зацікавлені дослідити силу співтворчості самостійно, нижче наведено кілька порад та підказок, які, на мій погляд, допоможуть налаштувати вас на успіх.

Створіть простір для спільної творчості, який створює ідеальні умови для мозкового штурму – включаючи мотивованих людей, приміщення для прогулянок, надихаючі об’єкти та публікації, деякі Lego та Play-Doh, а також безліч канцтоварів / дошок.

Вивчіть ідеї щодо того, чого прагнуть досягти майбутні партнери, над якими програмами вони працюють зараз і який досвід вони можуть запропонувати.

Пам’ятайте, що люди, як правило, працюють над проблемами інших, ніж над своїми, тому використовуйте це на свою користь, об’єднуючи правильні ідентифікатори та вирішувачі проблем.

Використовуйте співтворчість як можливість діалогу, а не демонстрації. Успішна співпраця – це глибоке дослідження того, як відповідні компетенції поєднуються найкраще.

Нарешті, не соромтеся відвідати наш веб-сайт, щоб дізнатись більше про лабораторію спільного створення Materialise: http://manufacturing.materialise.com/co-creation-lab

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/power-co-creation-bart-van-der-schueren/.

Bart Van Der Schueren люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: