Уроки про інтелектуальні вади за допомогою анімаційних фільмів

Цей пост спочатку розміщувався на HuffingtonPost.com

Те, як культура реагує на людей з вадами інтелекту та розвитку, багато в чому визначається тим, як інвалідність та хвороби зображуються в популярній культурі. Книги та фільми, в яких персонажі змагаються зі своєю людяністю через призму інтелектуальних викликів та психічних захворювань, унікально розміщені, щоб допомогти боротися із затяжними клеймами.

Зосереджуючись на виняткових здібностях своїх героїв, поп-культура допомагає переробити ці виклики не як слабкість, а як джерело сили. Оскільки CDC підрахував, що понад 1 із 68 дітей визнають себе аутистами, важливо, щоб ми мали точні культурні уявлення про цю велику частину населення.

Як показує цей нещодавній вірусний комікс, що зображує спектр аутизму, іноді ефективне навчання про відмінності в навчанні відбувається не через щільні медичні тексти, а через прості розповіді, які впливають на нас на емоційному рівні. Більше розуміння навколо інвалідності призводить до більшого співпереживання. Емпатія, у свою чергу, сприяє покращенню догляду.

Тож обнадійливо бачити, як світ анімаційних фільмів заглиблюється у розповіді історій, що відзначає наші розбіжності. Чотири фільми, подані нижче, взяли легкий та образний підхід і охопили величезну аудиторію в процесі. Для кращого розуміння того, як це – жити з обмеженими можливостями, сплануйте ніч кіно з цими миттєвими класиками.

Пошук немо та пошук дорі

Окрім величезної аудиторії дітей, які мають відношення до симпатичних персонажів франшизи «У пошуках Немо», Pixar отримав високу оцінку від груп підтримки людей з обмеженими можливостями за те, що зобразив персонажів, які рухаються вперед – а не стримуються – своїми відмінностями. У 2003 році світ закохався у рибалку на ім’я Немо, яка вчиться вважати свій низькорослий плавник своїм “щасливим плавником”. У хіті цього літа “Пошук Дорі” ми продовжуємо подорож риби з короткочасною втратою пам’яті. В обох фільмах ці герої не зображуються різними в морі нормалей; натомість вони є лише ще двома рибами, які грають на свої власні унікальні сили. Також є кити з проблемами ехолокації та короткозорі акули. Справа в тому, що кожен має справу зі своїми унікальними обмеженнями, і ми не живемо у світі, де відмінності слід ізолювати від так званих “нормальних” персонажів.

Хоча втрата пам’яті не є загальним симптомом аутизму, багато любителів кіно, які страждають аутизмом або доглядають за дитиною з аутизмом, знайшли в Дорі силу та відносність. Вона відчуває потребу постійно просити вибачення за свою забудькуватість, хоча не може з цим впоратися. Оскільки ми з The SAILS Group та інші прихильники роботи з просвітницького розвитку психічного здоров’я працюємо над усуненням клейма навколо аутизму, гарним першим кроком є усвідомлення того, що вибачень немає. Упродовж пошуку Немо та пошуку Дорі Піксар чудово ілюструє, чому насправді добре бути іншим. Батьки та вихователі також пов’язані з роллю батьків Дорі у догляді за власними дітьми в спектрі, що вимагає врівноважувального акту сприяння сприяючому середовищу, а також дозволяючи дітям розвиватися самостійно. Для анімаційного дитячого фільму та продовження ці водні хіти звертаються до інвалідності з хитрим дотиком, який заохочує усвідомлення, прийняття та відзначення відмінностей, які роблять кожного з нас унікальним.

Навиворіт

Хоча “Inside Out” Діснея Піксара не стосується інвалідності у навчанні як такої, його унікальне зображення широкого спектру людських емоцій є корисним способом подумати про те, як емоційні переживання можуть бути надзвичайно нюансовими, особливо для дітей із спектру аутизму. У фільмі 11-річна дівчинка на ім’я Райлі адаптується до кросових переїздів. Її емоції представлені анімованими персонажами Радості, Смутку, Гніву, Страху та Огиди, і вони діють поза штаб-квартирою в її мозку. Цей оригінальний фільм про емоції сприймає питання, яке Джой задає на початку фільму, буквально:

“Ви коли-небудь дивитесь на когось і дивуєтесь, що відбувається в їх голові?”

“Ви коли-небудь дивитесь на когось і дивуєтесь, що відбувається в їх голові?”

Те, що робить цей фільм таким новаторським чином, показує, як емоції відіграють величезну роль у тому, як ми всі розробляємо різні стратегії подолання щоденних життєвих проблем. Емоції неймовірно складні і переплітаються для всіх, і цей ефект може бути посилений у тих, хто страждає на РАС. “Inside Out” сигналізує про зростаючу культурну обізнаність про складний танець, який емоції грають щомиті, і, отже, ми починаємо бачити більш уважні реакції на аутизм та інші вади в реальних умовах. Починаючи з компаній, які наймають більше аутистів, до аеропортів та тематичних парків, створюючи сенсорні заспокійливі кімнати для відвідувачів аутизму, це чудовий крок вперед, коли світ стає більш судноплавним місцем для тих, хто відчуває труднощі в обробці емоцій.

Сьогодення

У минулому році цей короткий і солодкий анімаційний фільм мав неймовірно успішний дебют на фестивальних майданчиках, отримавши понад 50 нагород та взявши участь у понад 180 фестивалях. Секрет його успіху? Затримавшись менше ніж за п’ять хвилин, після перегляду цього фільму вам важко буде знайти когось, на кого це не вплине на емоційному рівні. Це відносно, творчо, і навколо чудова маленька історія. Подібно до вірусного успіху коміксу з аутистичного спектра, згаданого вище, цей короткометражний фільм насправді був створений за мотивами коміксу талановитого художника Фабіо Коали та адаптований для екрану Джейкобом Фреєм.

Я не хочу зіпсувати це всім, хто цього ще не бачив, але я думаю, що справжнім подарунком “Сьогодення” є те, як він дозволяє нам відзначати нашу схожість одночасно, коли ми вчимося поважати відмінності один одного.

Фільми здатні змінити культурне сприйняття соціальних проблем, таких як інтелектуальні вади. Зміна способу сприйняття інвалідності – це перший крок до зміни наших моделей догляду. Тож обнадійливо бачити, як анімаційні фільми піднімаються на тарілку, щоб відсвяткувати дивовижне різноманіття нашого спільного людства.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/lessons-learned-intellectual-disabilities-through-animated-shahawi/.

Ihab Shahawi люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: