Цифрова етика: правильне використання персональних даних вимагає прозорості

Останні новини яскраво продемонстрували надмірне використання особистих даних з ненавмисною або ненавмисною метою. Одним з головних скандалів останніх років є справа Cambridge Analytica. У 2018 році, ми дізналися , що персональні дані 87 мільйонів користувачів Facebook були використані для впливу на намір голосування під час виборів президента США в 2016 році Нещодавно Snapchat співробітники викрали свої дані. Внутрішнє програмне забезпечення для нелегітимно збирати персональні дані.

Причин цих заносів багато. Ми збережемо три основні:

Проста недбалість. Особисті дані добросовісно передаються компанії, яка не вжила необхідних засобів для їх захисту. У разі витоку неможливо знати, для чого він використовується.

Інновації продовжуються. Нові способи використання з’являються постійно, навіть після збору даних. Важко передбачити такі ситуації та знову попросити у громадян згоди на прийняття рішення щодо цього нового використання, навіть якщо GDPR передбачає цю справу.

Різні наміри. Постачальник даних та організація, яка їх використовує, можуть мати різні наміри. Якщо ви довіряєте свої дані про покупки веб-сайту продавця, чи згодні ви з тим, що ці дані допомагають створити типовий профіль покупця, який допоможе краще націлити оголошення на інших людей? Або навпаки?

Цифрова етика: нове питання бізнесу

На кону ставиться репутація кожного бізнесу, коли він маніпулює даними третіх сторін. Зловживання даними про кандидатів та співробітників підірве їх привабливість і, безсумнівно, позбавить їх необхідних для досягнення цілей профілів. Серце бізнесу може бути пошкоджене зловживанням його даними про клієнтів. Наприклад, скандал Cambridge Analytica призвів компанію до банкрутства всього за кілька тижнів і серйозно зіпсував довіру користувачів соціальних мереж. За період з квітня 2018 року по квітень 2019 року кількість дій користувачів у Facebook впала в середньому на 20%.

Питання цифрової етики є життєво важливим для будь-якого бізнесу. Вибух технологій та обробної потужності піддає конфіденційність людей більшому ризику. Громадяни це усвідомлюють: у Європі від 48% до 62% громадян не вірять, що компанії чесно використовують їх дані.

Крім цього усвідомлення, наслідки використання наших даних для нашого життя значно більші, ніж 5 або 10 років тому. Тепер ми можемо, використовуючи алгоритми Data Science, зробити більше співвідношень між нібито нешкідливими даними, якщо брати їх окремо: наприклад, екстраполюючи тенденції на людину, використовуючи дані з іншої сукупності.

Якщо ми зробимо аналіз на крок далі, ми можемо як дивуватися, так і панікувати над послугами, які пропонують великі імена в Інтернеті. Їх пошукові системи та їхні пропозиції часто неперевершені за релевантністю, але дані, які їх калібрували, є нашими. Ми вибрали участь у цих алгоритмах?

У цьому контексті, де лежить межа цифрової етики? З чого починається зловживання? Більше ніж будь-коли, необхідно дати собі рамки.

Для прозорості використання

Ідеального рішення немає. Але громадянам і бізнесу виграє більша прозорість у використанні: говоримо, що ми робимо, і робимо те, що говоримо. Це не визначає етики, це поняття все ще занадто розмите. Однак це дає напрямок дій.

Щоб зрозуміти, як це зробити, ми можемо повернутися до відносно простого моменту: хто приймає жорсткі етичні рішення в компанії? Майже всі. В яку мить? Практично весь час. Ось чому необхідний чіткий і спільний курс дій.

По суті, це полягає у документуванні та розповсюдженні політики, яка описуватиме, що є прийнятним, а що ні, лише для того, щоб уникнути тлумачення співробітників у кожному конкретному випадку. Це завдання обов’язково покладається на загальну команду керівників, яка повинна подати приклад і спонсорувати процес цифрової етики.

Тоді, як і всіх, хто зацікавлений у компаніях, усі працівники повинні регулярно отримувати інформацію, наприклад, шляхом навчання.

Але крім цього, і щоб закріпити підхід у довгостроковій перспективі, важливо повністю інтегрувати цифрову етику у цінності компанії.

За допомогою цього підходу кожна компанія може формалізувати точне використання даних, які вона збирає. І кожен користувач може прийняти обґрунтоване рішення довірити свої дані компанії.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/%C3%A9thique-digitale-le-bon-usage-des-donn%C3%A9es-passe-par-la-jo%C3%ABl-bentolila/.

Joël Bentolila люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: