Цифрова трансформація у видавничій галузі

Компанії всіх секторів борються з наслідками оцифровки на своєму ринку. Наприклад, у видавничій галузі компанії борються зі зменшенням кількості читачів, вільно доступним контентом, новою конкуренцією та змінами в способі придбання реклами. Всі ці тенденції в сукупності призводять до різкого зменшення доходів. Розумні компанії вирішили не просто скоротити витрати, а розпочати цифрову трансформацію. Вони відходять від традиційної організаційної структури та традиційної бізнес-моделі до гнучкої організації, готової до нового цифрового світу. На мій погляд, необхідно почати робити цю трансформацію зараз, і я сподіваюся, що ця стаття допоможе іншим організаціям розпочати роботу.

Зміни у видавничій галузі

Для того, щоб зрозуміти необхідність цифрової трансформації, важливо зрозуміти дивний парадокс у видавничій діяльності: люди читають більше вмісту, ніж будь-коли, але тим не менше традиційні видавничі організації бачать, що їхній бізнес скорочується. Звички читачів, очевидно, змінилися. Традиційним компаніям потрібно вирвати лист із посібника Facebook та Google і перейти на нові технології. Вони повинні робити свої послуги в першу чергу цифровими та мобільними, індивідуалізованими, з чітко націленою розумною рекламою. Все це вимагає нової технічної інфраструктури, керованої даними. Ця інфраструктура вимагає іншої цифрової організації та, зрештою, культурних змін.

Люди

У багатьох видавничих компаніях ІТ-відділом традиційно керують із структурою зверху вниз і жорстким контролем. Це не найкращий спосіб зміцнити технологічне лідерство. Щоб розпочати цифрову трансформацію, потрібно створити нові мультидисциплінарні команди, кожна з яких має чіткий фокус та чітко визначений обсяг та інтерфейси. Я завжди впроваджую спосіб роботи, заснований на спритних принципах. Спосіб застосування гнучкості залежить від розміру, зрілості та складності бізнесу кожної організації. Кожна команда має доручення організувати свій власний спосіб роботи у співпраці зі своїми зацікавленими сторонами. Також потрібно змінити інші відділи: напр. бізнес-відділи повинні принаймні призначити власників продукції. Це може бути корисним для створення гільдій як в організації, так і в командах, для сприяння обміну знаннями.

Вербування

Внести зміни у внутрішню структуру простіше, ніж змінити репутацію видавничої компанії на ринку праці. На нідерландському ринку праці девелоперів не вистачає. Досвідчені розробники мають багато компаній, в яких можуть працювати: від авантюрних стартапів до зірок, що висхідні, таких як Booking та Adyen. Якщо ваша компанія має репутацію «старої» компанії, залучити нових людей може бути важко. Щоб стати більш привабливим, потрібно привести зарплату у відповідність до ринкової, повідомляючи свою нову стратегію та нові можливості роботи за новітніми технологіями (див. Нижче). Маркетинг для розробників є ключовим: ви можете використовувати хакатони та інші заходи, щоб поінформувати розробників про ваші технологічні амбіції та можливості кар’єрного росту.

Технологія

Вибір технологій, як правило, є липким: компанії вирішують розробляти системи в технологіях, які їх розробники знають, і прагнуть наймати розробників, кваліфікованих у їхніх сучасних технологіях. Видавничим компаніям часто доводиться ламати свої старі технологічні моделі та вводити нові технології у свої технологічні стеки. Я б порекомендував об’єднаний пейзаж із декількома технологіями, що використовуються в різних місцях, та розумним використанням відкритого коду. Ось кілька прикладів технологій, які ми використовували:

· Ми використовуємо бази даних SQL, де це доречно, але використовуємо базу даних no-SQL для кращої роботи там, де це необхідно (Elastic, Memcache).

· Класичні технології інтерфейсу, такі як PHP та Drupal, як і раніше актуальні, якщо ви використовуєте найновіші версії. За допомогою цих нових версій ви більше не створюєте автономні статичні веб-сайти, а взаємодієте з вашими API. У браузері та при створенні додатків ми використовуємо фреймворки Javascript, такі як Angular та React / React.native. Ця остання технологія дозволяє створити один додаток як для iOS, так і для Android.

· Інші технології, такі як Python / Django, використовуються для створення служб багаторазового використання та APIS. Ці послуги не залежать від каналів і можуть використовуватися для послідовного виконання бізнес-процесів.

· Аналітика даних стала набагато важливішою, маючи власний стек технологій. Я б порекомендував найняти людей, досвідчених у Hadoop and R.

Керівництву важливо зробити команди відповідальними за правильний вибір. Команди повинні мати велику свободу та відповідальність вибирати правильну технологію для кожного домену. Ми використовуємо концепції гільдій, подібні до моделі Spotify, щоб переконатись, що команди спілкуються та узгоджують свої рішення. Архітектурна гільдія з представником кожної команди гарантує, що всі прийняті рішення ведуть до відкритих систем, що підключаються.

Api спочатку

Нова архітектура та підхід для кількох команд сильно залежать від API. Кожна команда повинна створити програмне забезпечення, яке підключається до інших служб і може використовуватися іншими командами. Чіткі, чітко визначені API є ключовими для цього. На даний момент усі наші API використовуються внутрішньо, але в принципі ми можемо відкрити API для третіх сторін для розробки власних програм та змішувань (додатки, що оригінально поєднують кілька існуючих джерел даних). Найважливішим фактором успіху є розумний дизайн API: кожен API повинен бути цілеспрямованим і повністю сумісним з Json-REST. Це полегшує керування ними пізніше за допомогою платформ управління API.

Побудова екосистеми

Довгостроковою метою цифрової трансформації має стати створення нової екосистеми. Видавничі компанії повинні бути добре зв’язаними, напіввідкритими платформами. Вони надають вміст читачам різними способами за допомогою інших сторін. API дозволяють нам збирати цінні дані, якими ми можемо користуватися самі (наприклад, повідомляти авторам, який вміст є найбільш цікавим), а також нашим діловим партнерам (наприклад, скільки інтересу читачі мають до своїх подій). Як прогнозував економіст минулого місяця, дані стануть найважливішим товаром цифрової ери. Цифрова трансформація дозволить видавничим компаніям контролювати власні потоки даних.

http://www.economist.com/news/leaders/21721656-data-economy-demands-new- Approach-antitrust-rules-worlds-most-valuable-resource

Йти вперед

Цифрова трансформація видавничої галузі вже відбувається, і компанії не можуть вирішити ігнорувати цю трансформацію. Єдиний вибір, який має керівництво, полягає у тому, щоб прийняти зміни або відповісти повільно і неохоче. Я закликав би будь-кого рухатися вперед із захопленням. Якщо ви рано використаєте нові можливості, ви навчитесь, будете краще утримувати таланти, створите більше можливостей, щоб скористатися технологічними тенденціями та мати більше шансів залишатися актуальними. Сподіваюся, ця стаття дала вам достатньо ідей для початку роботи чи продовження, і я з нетерпінням чекаю ваших коментарів та пропозицій.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/digital-transformation-publishing-industry-rutger-pannekoek/.

Rutger Pannekoek люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: