Прощаючись з епохою, найважливішими уроками, які я навчився

31 січня 2018 року минуло 20 років, 7 місяців і 30 днів, як я та Ян ван Гох розпочали подорож, яка закінчиться до кінця цього місяця. Подорож, яка дала мені багато чого. Я щасливий, що навчився та пережив так багато за ці роки.

У 1997 році ми разом заснували агентство з підбору персоналу та підбору кадрів Van Goch & Van Heijst, яке перетворилося на Connexys (яке залишалося Connexys до вересня 2017 року). Я можу з гордістю сказати, що це була чудова компанія з близько 90 співробітниками, яка разом із деякими відомими колегами назавжди вплинула на галузь ОВД в Нідерландах та частині Європи. Я хочу подякувати Рейнальду Сніку з Carerix за багато років взаємного непідробного інтересу та поваги до організацій.

У вересні 2017 року компанією Connexys перейшов Буллхорн. Це означало тимчасовий кінець мого підприємництва. Це добре. Коннексі знаходиться в хороших руках: «Буллхорн» – це дивовижна організація з надзвичайно добре задіяним керівництвом. Однак я помітив, що мені, як колишній відповідальній людині та підприємцю, важко відмовитись від контролю.

Під час своєї підприємницької подорожі я вивчив кілька важливих уроків, якими хотів би поділитися з вами. Найважливіші з них:

№1 Існує різниця між добробутом та процвітанням

Ці мудрі слова висловив мій батько під час мого весілля, якраз у той час, коли Ван Гох та Ван Хейст почали. Я б радив усім ніколи не створювати компанію з ідеєю розбагатіти. Ми з Яном ніколи цього не робили. Робіть те, що вам подобається; це дає вам енергію. Коли вам вдається поєднати це з приватним та професійним балансом, ви чудово розпочали яскраву кар’єру. Я часто надавав пріоритет своїй роботі над своїм приватним життям. Оглянувшись назад, це не завжди був правильним вибором. Намагайтеся регулярно дистанціюватися та переконайтесь, що ви знаєте, чи робите ви справи з правильною інтенсивністю.

No2 Ніколи не здавайтеся

Наприкінці 1999 року ми з Яном боролися фінансово. Ми працювали два довгі роки, але насправді фактично не заробляли. Ми все ще жили на зарплату студентів, але, на щастя, у нас не було боргів. Вакансій було багато, але ми не мали правильних кандидатів на середню ступінь. Я ніколи не забуду того дня, коли ми сиділи на мосту біля Білого дому в Роттердамі, який тоді був нашим місцем для конференцій. Виникло питання: кинути чи продовжити? Ян вигадав геніальну ідею розмістити рекламу: “Яка ваша ідеальна робота на 2000 рік?”. Заявки продовжували надходити. Що ще важливіше, заявки від хороших кандидатів. Наш дохід зменшився з нуля до 30, 60, 90 тис. На місяць протягом чверті року.

№3 Наймайте кваліфікованих людей

Це може звучати як кліше, що воно є, але я все одно бачу, що наймають людей (також у нашій власній організації), які не входять до складу компанії. Моя порада: якщо сумніваєтесь, не робіть цього. Навіть якщо потреба величезна. Багато разів я бачив, як, наприклад, люди з чудовими резюме стикаються з культурними особливостями. Ці ситуації нікому не вигідні.

No4 Будьте прозорими та висловлюйте довіру

Я генераліст. Чим більшою стає ваша компанія, тим більше фахівців вам знадобиться. Найбільшою силою, яку я б акредитував, є той факт, що я завжди оточую себе людьми, які кращі в певних речах, ніж я сам. До нас приєднались Гус Мейєр з операцій, Ян ван Гох з продажу та маркетингу та стратегії, Рене Цвійнберг з фінансів, а згодом і багато інших фахівців. Це працює лише тоді, коли ви висловлюєте впевненість у оточуючих вас людях, коли ви прозоро ставитесь до своїх цілей і коли можете показати власні слабкі сторони. Допоможіть, коли це потрібно, але не заважайте їм. Я дізнався, що коли я дав людям «свободу» (після орієнтації), вони почали перевершувати.

Очевидно, що за останній (майже) 21 рік також були допущені помилки. Є два, якими я хотів би поділитися з вами.

Клієнт не повинен скиглити

Хоча ми дуже пишалися нашими продуктами та послугами, ми, очевидно, зробили багато помилок. Особливо на початку ;-). Щоразу, коли клієнт дзвонив мені скаржитися, я часто засмучувався. “Ми намагаємося з усіх сил, ми поставляємо гарний товар”, думаючи: “Будь ласка, припиніть стогнати”. Через деякий час я дізнався, що коли клієнт чогось не розуміє, щось у процесі йде не так. Якщо програмне забезпечення не відповідає очікуванням замовника, в 99% випадків це винна постачальник. Очевидно, ви недостатньо добре керували сподіваннями, ви не ретельно запитали, що вони насправді шукають, ви недостатньо прозорі, або програмне забезпечення недостатньо інтуїтивне або послідовне (або їх просто занадто багато помилки в ньому). Але як бути з іншими 1%, ви можете задатися питанням? Просто прийміть це. Задоволений клієнт може бути набагато ціннішим для вашої компанії. Це робить інвестиції в той відсоток (можливо, помилкових) скарг вартим цього. Нашими критичними клієнтами є ті, хто переконався, що ми досягли успіху. Завдяки їх коментарям ми змогли щодня працювати над кращим продуктом, а також вдосконаленими процедурами та послугами. Я хочу подякувати їм за це.

2 Маркетинг не важливий

Багато років я не вірив у маркетинг. Хороший товар продається сам, так? Хоча в цьому є певна правда, продукт із хорошим маркетингом продається набагато швидше та ефективніше. Коли ми почали інвестувати в соціальні медіа, контент-маркетинг, автоматизацію маркетингу, генерацію потенційних клієнтів тощо, наше зростання пішло з 15% до 40% на рік. Фантастичний результат, особливо враховуючи бюджет.

Чим я найбільше пишаюся?

Коли ви вирішили піти, ви втрачаєте частинку себе. Повільно все більше і більше людей стають відомими про ваше рішення, а потім слідують зворушливі відгуки. Я хотів би поділитися з вами двома з цих відповідей.

“Що би робив Гіж?”

Коли я сказав дорогоцінному постачальнику, що йду, один із керівників сказав мені, що у них є внутрішня приказка. Коли вони були загублені, вони запитували одне одного (звичайно, не сприймаючи це занадто буквально) “Що би робив Гідж?”. Почувши це, я не міг стримати усмішку всю ніч.

Рукописний лист

Колега, з яким я дуже активно працював, пішов незабаром після придбання. Він надіслав мені рукописний лист завдовжки шість сторінок. Він зазначив, що почав писати на звичайній картці, але вона виявилася замалою. Прекрасний подарунок для отримання.

Слово подяки

Є багато людей, яким я хотів би подякувати за все, що вони зробили для мене та компанії. Я не в змозі подякувати усім, і, на жаль, не можу згадати кожного. Очевидно, я хочу вказати на своїх приятелів з питань охорони здоров’я Яна ван Гоха, Гуса Мейера та Рене Цвійнбурга, моїх приятелів, які так добре доповнюють мої слабкі сторони. Роб Звартендійк та Віллем Хеллендорн, які працюють у нашій наглядовій раді 18 років. Берт ван дер Цван та Пітер ван ден Боденгравен, які підтримали нас під час придбання Основного капіталу. Я мав чудові стосунки з Пітером Шнайдером з Able Group, Мартіном Єгером з Trenkwalder та Патріком Вамелінком з Randstad. Завжди вимогливий, справжній, прозорий і відвертий. Партнери, такі як Talent Peaks, з Джорамом Тіммерманом та Штайном Вангенехтеном. Вся наша організація, наша управлінська команда з Германом Бентвельценом, Сержем де Клерком, Арне ван ден Іном, Кор ван Дюссельдорпом, Пітером Соеном та Бартом ван Муйеном, і особливо наша міжнародна команда з Френком Гіленом та Руудом Клаасом Куксоном, які спереду завоювали Німеччину я. Потім є Мартін Брандсе, який завжди є точним, чесним і гарантом якості, який з нами з самого початку і досі працює з нами. І останнє, але не менш важливе: Сіма Увеніл, яка врахувала HR, так добре налаштувала нашу культуру і підтримала мене у всьому, навіть вдома. І, звичайно, для всіх, кого я не згадав: дякую за ваш внесок у ці 21 прекрасний рік.

Що тепер?

Поки що я нічого не роблю … “Нічого, Гіж?” Ну, ну, у мене немає планів. По-перше, я хочу насолоджуватися відсутністю пошти, дзвінків, пізньої зустрічі тощо. У мене є будинок, який потребує переробки. Я збираюся зайнятися волонтерством, і я впевнений, що до того часу буде безліч ідей для нових пригод. Якщо ви хочете зв’язатися зі мною: мій номер телефону залишиться незмінним, і ви завжди можете зв’язатися зі мною через LinkedIn.

Гідж

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/saying-goodbye-era-most-important-lessons-ive-learned-gijs-van-heijst/.

Gijs van Heijst люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: