Пропав гендерний розрив Пропав!

Як ми можемо прискорити подолання глобального гендерного розриву

Сьогодні гендерна рівність, здається, ще далеко недосяжна. Останній звіт ВЕФ показує, що з урахуванням сучасних тенденцій загальний розрив у гендерних аспектах може бути подоланий рівно за 100 років (sic!), І це більше, ніж 83 роки тому. Не те, чим ми можемо пишатися. Це погіршення пов’язане з подальшим збільшенням економічного гендерного розриву, який тепер не буде ліквідований ще 217 років. Чи варто впадати у відчай? Ні. Тому що, на мою думку, є рішення і спосіб пришвидшитись. І це рішення – STEM (наука, технології, інженерія та математика). Ось чому:

Ще майже зовсім недавно в ході історії людства фізична сила людей якось ставила їх у перевагу. Навпаки, інтелектуальна сила є гендерно нейтральною. Жінки такі ж розумні, як і чоловіки (що стосується померлих людей, немає наукових доказів, якими вони є, і існує безліч наукових доказів, що вони є, крапка). На зорі 4-ї промислової революції вперше в історії жінки та чоловіки мають рівні рівні умови, оскільки гендерний розрив в освіті практично зник (лише 13 років до досягнення повного паритету). Нам потрібно скористатися цим рівноправним ігровим полем прямо зараз. Як так?

Просто, кількість дівчат, які відвідують STEM-освіту, повинна терміново відповідати кількості хлопців. Потім, менше ніж через одне покоління, кількість жінок, які займаються STEM-роботою, може відповідати кількості чоловіків. Швидкість, з якою сьогодні розвиваються технології, є новаторською. Дефіцит людей, освічених STEM, захоплює дух. Більшість випускників STEM мають невеликі труднощі у пошуку роботи, незалежно від того, якої статі вони є. Очевидно, що це автоматично покращить становище жінок на ринку праці, причому швидко. Але чому це так чортово важливо, щоб у нас було стільки жінок STEM, скільки чоловіків STEM?

Ну, суспільну користь STEM не можна недооцінювати. STEM має потенціал для вирішення всіх основних проблем цього світу: кліматичні зміни, голод, відсутність чистого повітря та чистої води, дефіцит енергії, епідемії тощо (1). І оскільки технологія – це сила, важливо, хто присутній, коли технологія народжується (2). Чому так?

По-перше, жінки та чоловіки мотивовані по-різному. Ми, жінки, більше підкреслюємо добробут людей та планети. По-друге, жінки та чоловіки разом надають більш широку перспективу, ніж кожна група самостійно. Різні команди створюють більш різноманітні та інноваційні ідеї, що призводить до кращих продуктів та послуг (3). Отже, подолання гендерного розриву є справжньою безпрограшною програмою як для жінок, так і для чоловіків.

Ось чому на зорі 4-ї промислової революції ми, жінки, не можемо пропустити цей човен. STEM – це ІНСТРУМЕНТ, який дозволяє швидко та швидко досягти світового балансу. Отже, що ми можемо зробити?

Легко, давайте всі ми стимулюватимемо наших дітей, наших синів, зокрема наших дочок, онучок та всіх дівчат, з якими ми зустрічаємось, позбутися жахливо неправильного та смішного стереотипу, що STEM не буде для дівчаток. Скажімо їм, що їм не потрібно вибирати між мізками та красою, вони можуть мати і те, і інше. І нехай це закарбується в їх свідомості, що жінки можуть бути начальниками та мати дітей, як і чоловіки (4).

Соціальна перевага STEM не може бути завищена. Однією з таких переваг є те, що більша кількість жінок у STEM може швидко подолати економічний гендерний розрив, що, у свою чергу, призведе до швидшого подолання загального гендерного розриву. І це зробить цей світ кращим місцем … або взагалі збереже його. Гадаю, це варте нашої уваги, чи не так?

Франсуаза Чомбар

Травень 2018 р

Виноски

(1) До речі, одним із найкращих способів заохотити дівчат навчатись STEM – це показати їм, як STEM пов’язаний із покращенням життя людей та збереженням довкілля. Підтвердженням цього є велика кількість жінок-студентів медицини та біоінженерії, оскільки в цих навчальних програмах зв’язок набагато чіткіший.

(2) Якщо ви хочете дізнатись більше, перегляньте мою розмову на TED. На жаль, через технічну проблему під час самої конференції на 1’27 ’’ був пропущений наступний текст: «Коли я бачу ЗМІ в наші дні, здається, що все не добре. Я бачу людей, які вважають, що технічний прогрес призведе до падіння нашої демократії. Людства. Я бачу, як розумні люди попереджають, що ми не знаємо, що розв’язуємо. І, можливо, вони мають рацію. Ви пам’ятаєте, у 2016 році Microsoft запустила Twitterbot під назвою Tay ”.

(3) Це речення стосується заяви Софі Вандебрук, головного операційного директора IBM Research.

(4) Концепція 2×2 b (мозок-красуня та начальство-немовлята) з гордістю зустрічається в чудовій книзі Авіви Віттенберг-Кокс та Елісон Мейтленд “Чому жінки мають на увазі бізнес”.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/gone-gender-gap-fran%C3%A7oise-chombar/.

Francoise Chombar люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: