API – відкритий проти приватного проти внутрішнього

За останнє десятиліття зриви зросли через фінтех-пейзаж. Оскільки стільки традиційних фінансових послуг виходить в Інтернет, встановленим банкам довелося впроваджувати інновації, щоб залишатися конкурентоспроможними, тим більше, що нові учасники ринку привертають увагу. Це призвело до створення лише Інтернет-банків, платформ однорангового кредитування та мобільних платіжних сервісів, таких як Apple Pay.

Більшість цих нових служб створюються за допомогою інтерфейсів прикладного програмування (API). На діаграмі нижче наведено огляд економіки API, висвітлюючи вибух API, створених між 2009 і 2013 роками та експоненціальне зростання з тих пір.

Оскільки багато галузей промисловості роблять цифрову трансформацію частиною своєї ключової бізнес-стратегії, фінансова галузь повинна передувати цьому. API допомагають сприяти більш швидкому розробленню продуктів та інновацій, що дозволяє покращити обслуговування та досвід клієнтів. Основним моментом для обговорення API-інтерфейсів та розглядом їх архітектури є розрізнення між відкритими, внутрішніми та приватними API.

Приватні API

Приватні API дозволяють організації та їх підрядникам отримувати доступ до внутрішніх даних та функціональних можливостей для розробки нових додатків, які потім можна розповсюджувати загальнодоступно. Вони працюють на основі “лише запрошення”. Отже, приватні API допомагають скоротити час розробки та необхідні внутрішні ресурси, припиняючи створення нульових додатків з нуля та створюючи спільний центр внутрішніх програмних активів.

Відкриті API

Вони доступні кожному, хто бажає зареєструватися, і доступні для широкого загалу в Інтернеті та для розробників мобільних пристроїв, але часто мають службу перевірки для попередження злочинних дій. Відкритий API зазвичай створюється для використання навичок розробників додатків «вільного агента», стимулюючи інноваційну розробку додатків без використання ресурсів на розробку.

Успіх відкритого API також залежить від використання зовнішніми розробниками для створення цінних нових програм, які люди хочуть використовувати. Для залучення зовнішніх розробників потрібно створити якісний API для конкретної аудиторії з чіткою супровідною документацією. Однак через відкриті API організації можуть втратити контроль над користувацьким досвідом та брендингом.

Внутрішні API

Внутрішні API доступні лише в організації, оскільки системи будуються та керуються працівниками. Щоб зберегти їх приватними, вони в ідеалі недоступні через загальнодоступний Інтернет. Вони забезпечують портал, на якому можуть здійснюватися міжвідомчі проекти, що забезпечує більшу гнучкість, ніж застарілі системи.

API у фінансовій галузі

Оскільки банки відкривають свої API, відповідно до Директиви про платіжні послуги 2 (PSD2), їм потрібно збалансувати свої заходи безпеки, зберігаючи запобігання шахрайству першочерговим завданням. API забезпечують шлях для галузі фінансових послуг, щоб йти в ногу з технологічним розвитком, використовуючи модель банкінгу як послуги (BaaS). Це дозволяє фінтех-компаніям співпрацювати з традиційними банками, долаючи попередні ліцензійні бар’єри, одночасно дотримуючись нормативних актів. Fintech може запропонувати конкретні та швидші послуги, які банки можуть легко інтегрувати для надання своїм клієнтам та інтеграції між банками.

Оскільки PSD2 змушує банки відкривати дані для третіх сторін, він заохочує використання API для безпосереднього з’єднання продавця та банку. До цієї зміни залишилося менше двох років і, ймовірно, трансформує платіжну галузь. Відкриті API можуть мати фундаментальний вплив на взаємовідносини клієнт-банк, кардинально змінивши ландшафт гравців та постачальників.

Конкуренція з боку небанківських банків вже різко зростає: Apple Pay, Bitcoin і PayPal створюють простіший досвід для користувачів, і експерти прогнозують, що до 2024 року готівкових платежів буде на 30 відсотків менше.

Тепер банки повинні співпрацювати з fintech, щоб дозволити інтеграцію з платіжними службами та платформами. Це створить взаємовигідну екосистему та надасть банкам контроль ключову роль у стимулюванні інновацій.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/apis-open-vs-private-internal-thomas-kaufmann/.

Thomas Kaufmann люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: