Сила одного – надихання наступного покоління завдяки волонтерству на основі навичок

Автор: Сабарі Раджа

Я виріс у сільській частині Південної Індії з дуже обмеженим впливом на реальний світ. Лише на бакалавраті я потрапив до жінок, які були успішними підприємцями. Тоді під час візиту до Бангалору в Індії я яскраво згадую свого дядька, який вказував на розкинувся кампус компанії BioCon Limited, біотехнологічної компанії в Індії, і розповідав про Кіран Мазумдар Шоу, засновника та голову компанії, успішної жінки-підприємця. Тоді це було рідкістю. Очевидно, це був момент, який справив на мене неперервне враження, і я зрозумів, що за мій маленький світ кокосових ферм та шкіл-інтернатів є можливості.

Поки студенти не бачать для себе подібних прикладів для наслідування, вони насправді не знають, що можливо у їхньому власному житті. Є мільйони професіоналів, які мають навички та знання, щоб представити студентам реальний світ. Я був співзасновником Nepris разом із Біну Таямкері, оскільки ми вважаємо, що технологія відіграє певну роль у знищенні бар’єрів та з’єднанні цих професіоналів зі студентами, щоб надихнути наступне покоління робочої сили.

Я їзджу по всій країні, розмовляючи про вплив, який ці значущі зв’язки можуть мати на студентів. Але лише в минулому році це повідомлення потрапило до мене дуже особисто, одночасно виявляючи, наскільки легко змінити життя дитини.

Моя дитяча школа Spicewood Elementary на свій день STEM подала через Nepris запити на зв’язок з різними професіоналами. Я хотів, щоб мої діти також взяли участь у цьому, і я запитав їх, від кого вони хотіли б почути. Мій старший син, який тоді навчався у п’ятому класі, хотів зв’язатися із співзасновником Words with Friends Девідом Беттнером, оскільки він був молодим підприємцем, який розробив класний продукт. Мій молодший син, який навчався у третьому класі, обрав батька Пашу Раджу, інженера-електрика.

Пасу не був точно впевнений, як говорити про свою кар’єру з учнями третього класу. Звичайно, ми надали йому всю підтримку від Nepris. Наприклад, наша система найкращих практик рекомендує йому не проводити третій клас через 30-слайдну презентацію PowerPoint; натомість він повинен спробувати підключити те, що він робить, до реальних додатків, використовуючи show and tell, щоб студенти могли насправді зрозуміти.

Його обговорення було зосереджене на тому, як ці маленькі комп’ютери називають мікрочіпами, що живлять повсякденні предмети, такі як FitBit, мобільні телефони, димові сигналізатори, кавоварка тощо. Він показав студентам напівпровідникову пластину з тисячами інтегрованих мікросхем (ІС) і сказав, що кожен крихітний квадрат – це мозок комп’ютера. Було колективне “Вау” від сотні учнів 3 класу! Він вийшов із досвіду, вражений знаннями цих учнів третього класу. Один із дітей запитав його: “Скільки коштує виготовлення ІС – і скільки ти продаєш?” Він не очікував такого мислення від восьмирічної дитини.

Але найбільший момент “ага” для мене настав, коли я запитав свого молодшого сина, як пройшов віртуальний чат. Очі у нього стали справді великими, і він блиснув: «Тато показав нам усі ці круті вафлі та мікросхеми та те, як виготовляються ці продукти. Це було просто найкрутіше, і всі мої друзі вважали, що найкращою роботою є бути інженером-електриком! “

Насправді він сказав, що теж хоче бути інженером-електриком. Перед сном він сів з татом і попросив його ще раз все пояснити. Він був справді заручений. До цього віртуального сеансу чату в чаті він не повністю зрозумів, що робив інженер-електрик на роботі. Ми ніколи не говорили про це вдома.

Для мене це був величезний момент. Я бачив такий натхнення у інших класах; ми отримуємо дивовижні відгуки викладачів про вплив зв’язку професіоналів галузі зі студентами по всій країні. Але коли я побачив, як це трапляється у моєму домогосподарстві, я зрозумів, що потрібно не так багато, щоб збудити студентів кар’єрою, показати їм можливості і змусити їх мріяти про світ, про який вони навіть не знали раніше.

Звичайно, не кожен студент відчує цю іскру пристрасті від кожної віртуальної сесії. Але якщо ми можемо надихнути хоча б одну дитину, то ми зробили свою справу. І якби кожен навчальний клас мав можливість зв’язуватися з різноманітним колом професіоналів протягом усього навчального року, є велика ймовірність, що кожен учень знайде щось, до чого матиме змогу стати.

Розмова зі студентами про те, чим ти займаєшся, та обмін твоїми навичками та досвідом не вимагає багато – особливо на такій платформі, як Nepris. Ви можете провести віртуальну сесію прямо зі свого кабінету, що Пасу зробив під час обідньої перерви. Всього за 30 хвилин він зв’язався з понад сотнею студентів – і ми побачили вплив на власні очі.

У Nepris ми хочемо створити ці моменти відкриття для всіх студентів. Якби один професіонал щороку пропонував годину поділитися своїми навичками, ми могли б надихнути мільйон студентів у найкоротші терміни. Подумайте, яку різницю ми можемо зробити для майбутньої робочої сили. Я закликаю вас давати одну годину на рік. Почніть робити зміни вже сьогодні. Зареєструйтесь зараз на http://www.nepris.com

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/power-one-inspiring-next-generation-through-skills-based-raja/.

Sabari Raja люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: