За лаштунками Shell Ventures – “Хто каже, що слони не вміють танцювати?”

Щороку Глобальний тиждень підприємництва – це чудова можливість зупинитися та подумати про стартові партнерські стосунки, з якими ми з командою працювали через Shell Ventures. Мені завжди було надзвичайно пощастило бути керівником корпоративного відділу венчурного капіталу Shell і допомогти сформувати майбутнє Shell у таких сферах, як відновлювані джерела енергії та мобільність, водночас роблячи наші нафтогазові активи більш економічними та стійкими. Я, як правило, розповідаю багато про сміливий бік, але сьогодні це перше слово в нашому описі, на якому я хотів би зупинитися: “корпоративний”. Одне слово, яке визначає і впливає на нас та наші партнерські стосунки принципово.

Однією з основних переваг корпоративного венчурного капіталу є те, що ми можемо пропонувати підтримку нашим портфельним компаніям за межами фінансування. Завдяки глобальній мережі активів Shell, новим проектам і нашим стосункам із співінвесторами, постачальниками та підрядниками послуг, ми можемо допомогти полегшити класичну безпрограшну ситуацію для наших портфельних компаній та нашого власного бізнесу. Підприємства Shell зацікавлені в прискореному доступі до нових технологій та бізнес-моделей, тоді як наші портфоліо-компанії отримують можливість застосовувати свої технології як частину нашого ланцюжка поставок і мати Shell (запуск).

Однак, незважаючи на кілька успіхів у впровадженні за останні пару років, бути більше, ніж інвестором, залишається неймовірно важкою працею. Щоб допомогти подолати розрив між стартапом та глобальним портфелем Shell, Shell Ventures має спеціальну команду менеджерів із впровадження, яка виступає в ролі «взаємозв’язків» між нашими портфельними компаніями та Shell. Вони роблять процес розгортання максимально ефективним, виявляючи і допомагаючи матеріалізувати можливості доходу в Shell для наших портфельних компаній. Ще багато чому можна навчитися та вдосконалитись, але це вартий подорожі шлях, який надає цінності нашим підприємцям та надає справжнє значення терміну „відкрита інновація”.

Сьогодні я хотів би виділити дві наші портфоліо компанії, які пройшли разом із нами цю подорож: Halfwave та Osprey Informatics.

Інновації в технології інспектування

Частина нашого портфоліо з 2017 року, Halfwave – це норвезька сервісна компанія, яка розробляє та експлуатує інспекційні служби, що змінюють ігри, які допомагають поліпшити технічну безпеку інфраструктури оператора. Технологія Halfwave унікальна, оскільки вона може вимірювати цілісність трубопроводу за допомогою ультразвукової технології з використанням газу в якості купланта, а також має можливість точно визначати внутрішні та зовнішні характеристики втрат металу, що виникають внаслідок корозії або механічного зносу. Вони можуть навіть “прозріти” крізь покриття, щоб виміряти цілісність труби, усуваючи необхідність – більш дорогих – засобів перевірки.

Shell Ventures інвестував у Halfwave, щоб розширити впровадження технології інспекції трубопроводів та пришвидшити подальший розвиток продукції. З тих пір Shell використовував технологію Halfwave для інспекції сотень миль трубопроводів у різних географічних регіонах і зумів отримати дані про цілісність ліній, які ми раніше вважали «неможливими для перевірки». Роблячи наступний крок у своїй подорожі, нещодавно вони розгорнули свій інструмент зовнішнього огляду трубопроводу в одній з підводних ліній Shell на глибині води 2300 м (!), Що означає 230 разів більше атмосферного тиску.

Щоб отримати докладнішу інформацію про цю співпрацю, перегляньте цю статтю LinkedIn, яку нещодавно опублікував наш керівник управління впровадженням Мічіл ван Гаерсма Бума.

Бездротові інтелектуальні камери

Ще однією компанією, яку я хотів би виділити, є Osprey Informatics, яка є частиною нашого портфоліо з 2018 року. Ця канадська компанія пропонує інтелектуальні рішення візуального моніторингу для промислових операцій. Використовуючи платформу «Програмне забезпечення як послуга» (SaaS), Osprey економічно ефективно управляє віддаленими камерами, аналізуючи зображення та відеоматеріали за допомогою штучного інтелекту та надаючи практичну інформацію користувачам.

Це коротке відео, де представлений мій колега Джанкарло Савіні (менеджер із впровадження в Shell Ventures в Х’юстоні), демонструє, як рішення Osprey було чудово підходить для одного із устарілих засобів спостереження нашого активу.

Як Halfwave, так і Osprey є чудовими прикладами того, як малі та середні підприємства можуть зробити реальну зміну у такій великій корпорації, як Shell. Їх успіх заснований на чудовій команді, чудовій технології та надзвичайній витривалості.

Перегляньте наш веб-сайт, щоб отримати додаткову інформацію про Shell Ventures, нашу команду та наше портфоліо.

Назва цієї посади була запозичена у Лу Герстнера, колишнього голови правління та головного виконавчого директора IBM, який написав надихаючу книгу з такою ж назвою.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/behind-scenes-shell-ventures-who-says-elephants-cant-van-de-wouw/.

Geert van de Wouw люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: