Що найскладніше у вивченні мови?

Це питання, яке обговорюється десятки років. Мовознавці, шкільні вчителі, студенти, вчені … Ми всі маємо власну думку щодо того, що ускладнює вивчення другої мови.

Деякі з нас, як Алексій нижче, є природженими граматиками. Ми любимо правила та структуру мови. “Дайте мені всі правила, і я впишу їх у свою таблицю розумової граматики”, – сказав мені одного разу мій колега.

Але для деяких із цих граматиків іноді занадто багато нескінченних списків слів …

Але зачекайте, не всі ми думаємо, як Олексій.

Як ця дівчина так красномовно говорить:

На жаль, це часто перша реакція будь-якого учня, який вивчає другу мову. Забагато правил, про які я ніколи раніше не чув. Забагато слів для запам’ятовування. Як я можу навчитися всьому цьому !?

Чому вивчення мови відчуває себе так важко?

У Wibbu ми твердо впевнені, що найскладнішим у вивченні мови є мотивація.

Шарлотта, співавтор популярного каналу #langchat Twitter, погоджується з нами.

Як стверджує всесвітньо відомий професор психолінгвістики Золтан Дорний, “Без достатньої мотивації навіть найрозумніші навчені навряд чи будуть тривати так довго, щоб здобути справді корисну мову”.

Дерний у своїй чудовій книзі під назвою “Мотиваційні стратегії в мовній класі” розповідає про цінності, які ми розвиваємо під час свого виховання, і як результат нашого досвіду. Три значення, які цитує Дерний, відповідають нашому рівню бажання вивчати другу мову:

1 Фактичний процес вивчення цільової мови – внутрішнє значення

2 Сама мова перекладу та її носії – інтегративне значення

3 Наслідки та переваги вивчення цільової мови – інструментальне значення

То як я мотивую себе?

Будучи впродовж усього життя кількома мовами, я пересвідчувався, як плавно ковзав між цими різними цінностями під час мого процесу вивчення нової мови. Мені особисто цікаво те, як одне значення впливає на інше.

У школі мені завжди було зручніше вивчати іспанську мову, ніж будь-який інший предмет. Однак для початку я не займався культурою і ніколи не зустрічав носія мови. Я розпочав своє навчання з вивчення мови з сильної цінності 1: мені сподобався процес навчання.

Потім, через кілька років, я поїхав до Іспанії в класі. Я зупинився у іспанської дівчини Олени і провів тиждень з нею та її друзями. Я відразу відчув позитивні наслідки розмови іспанською мовою і насолоджувався інтеграцією з носіями мови.

Я заводив нових друзів. Я спілкувався з людьми по всьому світу. Я отримував доступ до нових способів мислення, нових культур, нових поглядів на світ. Я відкривав значення 2 і 3.

Після цього повернення назад не було. Цілісне та інструментальне значення, яке я отримав від розмови іспанською мовою, підживило мою внутрішню любов до процесу вивчення мови, і навпаки.

Як це стосується програм та ігор для вивчення мови?

З трьох цінностей перше (насолоджуючись самим процесом навчання) – єдине, яке можна зробити відчутним під час гри. Взаємодія з носіями мови та позитивні наслідки ваших нових мовних навичок стають очевидними лише пізніше, в реальному світі.

Але те, що може зробити гра, – це дати вам найкращий шанс розвинути значення 2 і 3 пізніше. Зосереджуючись на взаємодії з персонажами, що не відтворюються, на діалозі та обміні миттєвими повідомленнями, а також на мові для використання в соціальних мережах, ми можемо підготувати вас до “зовнішнього” світу – реального світу. Коли ви почнете використовувати свої нові мовні навички з носіями мови, особисто та в Інтернеті, ви відразу відчуєте зв’язок та позитивні наслідки розмови другою мовою.

Виконуючи це через гру, ми гарантуємо вам залучення та задоволення. Головне – тримати вас у навчанні, навіть якщо ви ще не цілком розвинули ці мотиваційні цінності.

Ми хотіли б почути ваші коментарі щодо того, що спонукає вас до вивчення мови. Чи вважаєте ви, що відеоігра може мотивувати вас? Поділіться своїми думками!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/whats-most-challenging-thing-learning-language-dean-jacobs/.

Dean Jacobs люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: