Pitch Perfect: Уроки перемоги у конкурсі інтерактивних прискорювачів SXSW

Цього тижня ми зі своїми співзасновниками Phone2Action відсвяткували 3-ту річницю нашої перемоги на конкурсі SXSW Accelerator 2013. Минуло лише три місяці з моменту запуску Phone2Action, коли ми здійснили поїздку до Остіна на змагання.

За той час я нещодавно перейшов від кар’єри в державній та просвітницькій діяльності до технологій. Отже, це було не лише моє перше змагання з пітчу, але й мій перший виступ на SXSW. Цього тижня, коли SXSW 2016 підходить до кінця, я ділюсь своїм досвідом та виводами з конкурсу 2013 року.

1 “Прагнучи бути лаконічним, я стаю незрозумілим”. – Горацій

Є дві основні проблеми, які повинен вміло подолати конкурент SXSW Accelerator:

У вас є лише дві хвилини на перший крок.

У вас є лише дві хвилини на перший крок.

А якщо ви ведучий, вам не дозволяється просувати слайди.

А якщо ви ведучий, вам не дозволяється просувати слайди.

Наче двоминутний крок недостатньо складний, поєднуйте це з тим, що ви створюєте компанію на стадії запуску, де багато аспектів розвитку продукту та бізнес-моделі все ще розкриваються. Якщо у вас є дохід, обов’язково виділіть це. У нашому випадку наявність доходу нам надзвичайно допомогло; це відокремило нас від зграї.

Незважаючи на те, що я щойно розпочав кар’єру в галузі технологій, я інстинктивно знав, що мій акцент – я родом з Чилі – буде відволікати увагу суддів, і, маючи лише дві хвилини часу, ми не могли дозволити собі відволікання. Не залишаючи нічого на волю випадку, ми вирішили, що мій співзасновник Джеб Орі повинен виступити, а я запустити слайди.

Коли ми прибули до Остіна, ми витратили весь час, на який міг готуватися до початкового двохвилинного кроку. Ми пропускали вечірки та тренувалися, поки не досягли ідеальної синхронізації між висотою та слайдами. Потім ми годинами перебирали питання та відповіді. Ця підготовка була неоціненною для перемоги у конкурсі і врешті-решт допомогла нам побачити концепцію нашого продукту в іншому світлі. Це дозволило нам суворо думати про бізнес, який ми будували. Оскільки засновники стартапів мають тенденцію захоплюватися у повсякденності, стартапи можуть бути чудовою вправою, яка змушує вас думати з більшою ясністю про свій продукт. Дисципліна та цілеспрямованість, необхідні для стислості, є чудовими навичками для розвитку та використання в довгостроковій перспективі. Як каже Паскаль: “Якби у мене було більше часу, я б написав коротший лист …”

2 “Немає чорної роботи, є лише чоловіча позиція”. –Уільям Дж. Бреннан-молодший

Гаразд, тому переміщення слайдів презентації може здатися важкою роботою. Це не. Координація та ритм, яких ми досягли між висотою та слайдами, були ключовою частиною враження на суддів. У змаганнях з кроку недостатньо мати хорошу ідею компанії. Ви повинні показати тягу і передати, як працює ваш товар.

Маючи це на увазі, ми додали демонстрацію із закликом до дії в кінці поля. Оскільки ми не змогли додати демонстраційну демонстрацію до слайдів, під час виступу я несподівано підійшов до столу суддів і показав їм екран свого комп’ютера. Це, звичайно, був ризик, але це дало кращу ілюстрацію того, як працює платформа.

Я прийняв рішення передати можливість презентувати, оскільки це було схоже на правильне рішення для компанії; але це не завадило мені думати поза рамкою “Я просто показую слайди”. Позитивний прийом від суддів довів, що варто ризикувати.

Моя порада: ніколи не дозволяйте своєму его перешкоджати величі. Якщо ви жінка, ви отримаєте багато порад щодо того, як зробити себе актуальним у світі технологій, але я завжди прагнув робити те, що найкраще для компанії. Якщо у вас є якісь сумніви щодо ваших рішень, запитайте себе: “Це корисно для компанії чи добре для мене?” Ваша відповідь завжди повинна бути на першому місці.

3 “Зробити для світу більше, ніж світ для вас, це успіх”. – Генрі Форд

Лише за тиждень до того, як ми поїхали до SXSW, ми приєдналися до Асоціації споживчих технологій (CTA). CTA представив нам презентації та підбадьорив нас під час змагань. Коли ми дізналися, що перемогли у змаганні, першими, кому ми сказали, були Лаура Хаббард із CTA та Майкл Браун. Сьогодні ми продовжуємо пишатися членами CTA. Наші відносини з CTA зросли, і їхнє справжнє бажання підтримувати компанії, незалежно від їх розміру, залишається незмінним. Стартапи можуть розширювати ресурси, об’єднуючись з організаціями, які піклуються.

4 “Я не конкурую ні з ким, крім себе. Моя мета – перемогти останній виступ”. – Селін Діон

Незважаючи на те, що це може не застосовуватися загалом для стартових змагань, участь у SXSW перемагає. Цього року понад 500 компаній подали заявки на участь у змаганнях, і лише близько 10 відсотків насправді отримали кваліфікацію. Сюди входять компанії з усіх куточків світу. Історія SXSW довела, що не лише переможці, такі як Siri (2010) та Pinterest (2012), домагаються великих успіхів після змагань, але й такі компанії, як Klout (2009), які не перемогли, все ще можуть стати іменами. Якщо ви запускаєте стартап, подайте заявку на конкурс SXSW Accelerator. Престиж конкурсу в поєднанні з величезною експозицією у ЗМІ створює прекрасну можливість бути поміченими замовниками та інвесторами. Більше 50 відсотків компаній, які конкурували, отримали фінансування на суму понад 1,7 млрд. Дол.

5 “Інновація не має поштового індексу”. – Ксімена Хартсок (я)

Вперше я отримав ідею Phone2Action, живучи в Сакраменто. Ми могли легко переїхати до Сан-Франциско, але замість цього ми приєдналися до акселератора Think Big Partners у Канзас-Сіті, який виявився саме тим, що нам потрібно було на той час. Вони запропонували робочий простір, фінансування насіння, керівництво та можливість співпраці з іншими новаторами.

Думка про те, що Кремнієва долина є найкращим місцем для технологій, може ввести в оману компанії, які перебувають на стадії запуску. Є багато міст, таких як Канзас-Сіті, де стартапи процвітають. Екосистеми, де фонди та венчурні комітети об’єднуються для підтримки підприємців, не рідкість, і стартапам слід зробити так, щоб дослідити якомога більше.

У 2013 році Фонд Кауфмана, який базується в КК, орендував автобус для членів Think Big Accelerator та підприємців у цьому районі для поїздки до SXSW. На той час у Phone2Action не було жодного співробітника чи великої кількості прихильників, але у нас було багато друзів та прихильників із Канзас-Сіті, які носили футболки Phone2Action, які нас підбадьорювали.

Сьогодні Think Big Partners залишаються одними з наших найбільших прихильників, що просто свідчить про те, що інновації не мають кордонів.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/pitch-perfect-lessons-from-winning-sxsw-interactive-hartsock/.

Dr. Ximena Hartsock люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: