Apple знову зриває: розміщення даних EHR в руках споживачів

Наприкінці січня Apple оголосила, що її новий випуск iOS дозволить користувачам отримати доступ до своїх медичних записів через додаток Health – одна з найбільш помітних та потенційно руйнівних подій за останні п’ять років в галузі охорони здоров’я. Дванадцять систем охорони здоров’я США підписалися на вихід, включаючи членів Мережі AVIA Медичний центр Університету Раша, Dignity Health та Гейзінгер.

У березні ми з президентом AVIA Ліндою Фінкель відвідали штаб-квартиру Apple у місті Саннівейл, Каліфорнія, щоб обговорити це явище з Картіком Харіхараном, директором Apple. Харіхаран сів поговорити з нами про записи здоров’я Apple.

Щоб спочатку охопити технічні аспекти нового випуску, Health Records імпортує дані у форматі CDA із систем охорони здоров’я та інших постачальників, що використовують стандарт FHIR. Він інтегрує нові дані у попередні набори інформації, включаючи дані інших постачальників, та попереджає користувачів про оновлення їх записів.

Незважаючи на те, що споживачі певний час могли відвідувати портали постачальників, щоб переглянути свої медичні записи, в більшості випадків вони переглядають лише записи про догляд від цієї практики чи організації. «Завдяки інтеграції Apple споживачі зможуть бачити записи з усіх своїх попередніх турбот в одному місці, – сказав Харіхаран, – і в якийсь момент у майбутньому вони зможуть переслати свої записи від одного джерела постачальника до іншого , ”Роблячи ЕЗЗ набагато менш ефективним засобом прив’язки пацієнтів до своїх діючих лікарів.

Якщо споживачі тепер володіють своїми даними, чи зможуть вони ділитися своїми даними з іншими службами в Інтернеті? Ми уявляли, що розповсюджуються сторонні програми, готові поглинати та аналізувати споживчі дані та пропонувати конкуруючі діагностичні та терапевтичні рішення. Коли ми запитали Харіхарана про обмін даними споживачами для будь-якої з цих цілей, він відповів обережно; через проблеми конфіденційності та безпеки через деякий час Apple Health Records підтримає надання індивідуальними споживачами інформації про медичні записи сторонам, крім постачальників.

Небажання Apple дозволити сьогодні оприлюднення записів про здоров’я споживачів стороннім розробникам є добре радимим, враховуючи загострені занепокоєння щодо конфіденційності та доступу до даних. Врешті-решт, Apple доведеться відкрити екосистему, щоб споживачі могли робити більше зі своїми даними, ніж просто переглядати їх у власному додатку Apple Records Health Records.

Як перший крок до того, щоб зробити пацієнтів справді власниками власних даних та записів про стан здоров’я, інтеграція Apple вітається та цінна. Хоча цей крок з боку Apple може викликати змішані почуття в наших системах охорони здоров’я, проте важко буде проігнорувати, враховуючи видимість та присутність Apple на ринку, особливо серед комерційного населення.

Прочитайте повний звіт про наш візит до Apple.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/apple-disrupts-again-placing-ehr-data-consumers-hands-molly-coye/.

Molly Coye люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: