Шлях до Велвілля: Як зупинити глобальне нудоту

Два роки тому я розпочав проект під назвою «Шлях до Веллвілу», щоб допомогти п’яти малим громадам виробляти здоров’я – демонстрацію, яка показала б, як би це було, якби ми просто зробили основи того, що, як ми знаємо, повинні робити, з точки зору раннього догляду за дитиною та освіта, харчування, умови для фізичних вправ, доступ до здорової їжі та різноманітні профілактичні заходи проти ожиріння, діабету, психічних розладів тощо.

Я знав, що мало що знаю, тому найняв генерального директора, який знає набагато більше. Ми розіслали заявку на подання заявок від громад, що мешкають менше ніж 100 000 людей, для самостійного використання (для більшого самоукріплюючого впливу та спрощення збору даних про громаду), а деякі коаліції зосереджені на поліпшенні стану здоров’я громади. Дивно, що подали заявки 42 громади; ми вибрали 10 візитів і нарешті вибрали п’ять: округ Клатсоп АБО; Lake County CA; Маскегон М.І .; Ніагарський водоспад, Нью-Йорк; та Спартанбург, SC. Зараз ми штатна команда з п’яти осіб, кожна з яких відповідає за одну із спільнот. (Мій прекрасний Маскегон, на східному березі Мічиганського озера.

Я не буду говорити за всіх нас, але ось що я дізнався до цього часу.

Я починав як економіст, дивлячись на ринки. Існує три ринки, що стосуються охорони здоров’я: охорона здоров’я, багатомільйонні долари, що покривають лікарні, лікарі, клініки, ліки, прилади, процедури. Це те, що зараз арка називає «медичним обслуговуванням». В основному це функція відновлення, яка намагається скасувати пошкодження, більшу частину яких можна було б запобігти.

Тоді є ринок поганого здоров’я, який арка називає «сучасним життям»; це речі, які часто шкодять здоров’ю, особливо при надмірному вживанні: нездорова їжа (підсолоджена, оброблена хімікатами); алкоголь, наркотики та тютюн; і всі відволікаючі фактори, які заважають фізичним вправам, сну та людським зв’язкам, і які часто призводять до порочного низхідного циклу – психічного розладу, фізичного розладу, безробіття, ув’язнення, безпритульності, звикання та насильства. Лише один із них відкриє діру і притягне людину вниз, але як тільки людина опиниться в норі, виклики множаться.

І нарешті, є жалюгідний невеликий ринок міцного здоров’я: тренажерні зали, хороша їжа, зручні подушки … Тому багато засобів для здоров’я майже безкоштовні. І в цьому проблема. Ніхто не стимулюється продавати їх. І вони, як правило, не працюють без додаткової допомоги від особистості.Так, зараз ми маємо Fitbits та Quantified Self тощо, які продаються переважно здоровим та забезпеченим людям. Вони корисні, але не збираються вирішувати проблему глобального нудоти.

Глобальна нудота

Я називаю це глобальним нудотою, оскільки, як і глобальне потепління, воно загрожує нашому колективному майбутньому. Безпосередня загроза нашим тілам та розуму, з часом поширюючись на суспільство та економіку, які ці тіла та розуми виробляють та втілюють … буквально. І як глобальне потепління, це проблема кожного, хоча його вплив нерівномірний. Також, як і глобальне потепління, вирішення цього питання коштуватиме набагато дешевше, ніж намагання запобігти збитку в майбутньому.

Деякі проблеми стосуються часу: вирощування міцного здоров’я зараз не здається нагальним – особливо здоров’я в організмах інших. Справді, деякі проблеми складаються в тому, хто платить за речі, які сприяють зміцненню здоров’я. Але не лише ті, хто хворіє, програють, якщо загальне погіршення переможе. Це треті сторони: платники податків, роботодавці та всі, хто страждає, коли оточуючі хворі та користуються дорогими медичними послугами.

Тим часом товари та послуги ринку для поганого самопочуття є привабливими та прибутковими для продавців, але вони накладають на суспільство майбутні витрати. На щастя, ми покращуємо приписування та прогнозування цих витрат; подібно до того, як ми розраховуємо та беремо за викиди вуглецю (у все більшій мірі), так ми могли б врахувати доданий цукор, відсутність допологової допомоги у плані охорони здоров’я, пріоритет автомобілів над прохідністю, використання знеболюючих препаратів перед іншими формами терапія від тих, хто може отримати користь – словом, все, що в цілому підриває здоров’я

Уявіть, що податок на цукор або алкоголь із виручки надходить на здорові шкільні обіди або безкоштовні тренінги з охорони здоров’я.

Це було б принаймні легше прийняти, ніж податок, а кошти, спрямовані на фінансування загальних “державних витрат”. І справді, Міністерство охорони здоров’я та соціальних служб щойно рекомендувало Medicare платити не лише за лікування діабету, але і за профілактику діабету.

Ринок міцного здоров’я

Це величезний крок, і очевидним наступним кроком є те, що Medicaid заплатить за профілактику діабету для всіх нас – людей молодше 65 років. Наша маленька команда з п’яти чоловік у Way to Wellville не має великого голосу в цій дискусії, але ми намагаючись допомогти п’яти малим громадам подати приклад того, як це виглядає, коли громада підтримує здоров’я, а не розмиває його. Щоб перейти від лікування хвороби до вирощування здоров’я, ми вважаємо, що нам потрібно вчитися на ринках, які вже масштабувались. Нам потрібні розумні інновації та ринок для них, який оцінює результати та забезпечує зворотний зв’язок, а в кінцевому підсумку вибирає переможців та переможених. Нам потрібні інвестиції, що прискорюють зростання програм та продуктів, які справді культивують здоров’я. І нам потрібна зміна способу вимірювання, оцінки та вкладання коштів у здоров’я, яке сприятиме ринок вирощування здоров’я. Зрештою, здоров’я насправді є надбанням, і коли ми створимо механізми для виробництва та оцінки його як такого, ми – сім’ї, роботодавці, установи та суспільство – отримаємо вигоду в довгостроковій перспективі.

Деякі організації, що займаються оздоровленням, вже існують, але мало хто з них справді масштабувався дотепер. Ось чому промисловий підхід до масштабування є критичним. Одним із найдавніших є Медсестра-сімейне партнерство, некомерційна організація, яка навчає медсестер для підтримки вагітних матерів, що перебувають у групі ризику, протягом перших двох років після їхнього першого народження. Оцінка справжньої рентабельності інвестицій – з точки зору скорочення доношених пологів та відділень інтенсивної терапії новонароджених, а також зменшення поведінкових та проблем зі здоров’ям матерів та (дорослих) немовлят через 15 років – на порядку 500 відсотків, достатньо, щоб справити враження на колишнього директора Управління бюджету та управління Пітера Оршага. А ще існує “Подорож для батьків” – програма, яка допомагає батькам, які, можливо, самі зазнали зловживань, зменшити ризик заподіяння шкоди власним дітям. Акредитована Програма профілактики діабету, яку підтримує HHS, здійснюється організаціями, починаючи від YMCA, та починаючи, як Canary Health, Blue Mesa та Omada Health, зараз компанія, що підтримує венчурний капітал із 40 000 клієнтів (у яку я маю інвестиції). . Є й інші, які зосереджуються на поведінковому здоров’ї, нових і перевірених тренерських техніках і навіть продуктах / послугах для вирішення багатьох потреб у повсякденному житті – транспорту, доступу до їжі та безпеки – без яких наші найуразливіші громадяни втрачають здатність утримувати себе.

Модель, яка, здається, працює найкраще, починається з експертизи предмета, розробленої та вдосконаленої на основі вагомих доказів. Його можна доставити через додаток або веб-сайт; це може інформувати про робочий процес та службу тренерів з питань охорони здоров’я, будь то особисті, голосові або он-лайн. Боти масштабовані таким чином, що тренери та інші медичні працівники не можуть, але взаємодія між людьми має переваги, які можуть перевищувати економію від масштабу – особливо у світі, де так багато інших робочих місць замінюють боти. Ми лише на початку вивчення того, що буде працювати найкраще, не лише загалом, але і для конкретних людей, що визначаються типом фігури, станом здоров’я, особистістю та всіма іншими факторами, які роблять кожного з нас унікальним.

Зрештою, не тільки модель має значення. Це ефективне масштабування, яке вмикається моделлю. Зараз більшість закладів охорони здоров’я – від занять, пов’язаних із схудненням у тренажерному залі, до навчання в дошкільному віці до груп самодопомоги – ближче до Burger Joint від Ma’s, ніж до McDonald’s. Багато з них є місцевими та некомерційними, і вони збирають гроші на основі приємності, а не ефективності.

Але необхідна підзвітність – і, як наслідок, орієнтація на доставку та, зрештою, масштабування того, що працює. Це починає відбуватися зараз, особливо із Законом про підзвітну допомогу, але не дуже широко і не дуже швидко. У наших п’яти громадах ми сподіваємось пришвидшити цю тенденцію: По-перше, допомагаючи місцевим лідерам визначати місцеві виклики та визначати досягнутий успіх, який спричиняє скупку та підзвітність зацікавлених сторін.

А по-друге, запросивши продавців охорони здоров’я вирішити ці проблеми, а потім притягнути їх до відповідальності за результати. Постачальники послуг охорони здоров’я, які починають з програм, що базуються на фактичних даних і продовжують вдосконалювати їх, знаходять тренерів з емпатією та навчають їх навичкам, які ефективно ведуть свій бізнес і фокус на результатах буде успішним, разом з їх інвесторами, клієнтами та громадами, в яких вони живуть.

Потрібні масштаб – охоплення, тиражувані моделі, підзвітність – справжньої галузі та ринку міцного здоров’я, де ефективні отримують більше інвестицій і можуть масштабуватися, та неефективні ресурси випуску, які можна краще використовувати деінде. Поки ці суб’єкти господарювання отримують прибуток на основі результатів для здоров’я, мотив отримання прибутку та загальне благо будуть узгоджуватися … і буде запобігатись глобальна нудота.

Детальніше про Шлях до Велвіла див. На веб-сайті http://www.wellville.net. Ми тільки на початку, і це довга, складна подорож. Ми продовжуватимемо писати про наш прогрес.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/way-wellville-how-stop-global-sickening-esther-dyson/.

Esther Dyson люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: