ІТ-бізнес 2.0

ІТ-бізнес 2.0. Як буде виглядати ринок під час кризи COVID-19?

Пандемія – це час невизначеності у багатьох галузях. Насувається криза вже торкається багатьох галузей, включаючи ІТ. COVID-19 змінює все, тому ми повинні бути готовими до нового світу. Нам потрібно бути більш гнучкими, ніж будь-коли, і вміти адаптуватися до нових ринкових реалій, щоб вижити та зробити наш бізнес міцнішим.

Сенс побудови довіри та турботи про ділові стосунки

Усі навколо цікавляться, що принесе криза, спричинена COVID-19. Компанії з багатьох секторів звільняють своїх працівників, шукаючи економії. Багато ІТ-компаній мусили зробити такий крок. Ситуація складна, ми повинні бути чесними щодо цього. Кілька місяців тому ніхто не думав, що процвітаючий ринок ІТ зміниться настільки різко.

Я думаю, що цей час є цінним уроком для всіх. Під час кризи компанії повинні сподіватися на своїх ділових партнерів. Їм потрібно заслужити довіру вже налагоджених відносин і бути відкритими для нових можливостей. Якщо ви не зможете адаптуватися, ви програєте, оскільки лише сильні та розумні гравці можуть вижити. Багато підприємств (а не лише ІТ-компанії) повинні суттєво змінити свою поточну модель бізнесу. Зараз ринок вже інший, і він буде продовжувати змінюватися.

Особисто я вважаю, що головне зараз – це збереження довіри та якості співпраці з клієнтами. Зараз компанії потрібні справжні ділові партнери, а не ті, хто хоче заробляти будь-якою ціною. Ділові стосунки є і будуть важливішими як ніколи раніше. Це єдиний спосіб зберегти стабільність та відкрити нові можливості для бізнесу.

Кінець ринку працівників – правда чи помилка?

Цікаве питання, оскільки багато експертів прогнозують, що ринок настільки зміниться, що працівники більше не зможуть встановлювати свої умови. Заробітна плата зміниться, і компанії виберуть для співпраці лише найкращих фахівців. Тут може щось бути, хоча багато що залежить від бізнес-сектору.

Що стосується ІТ-індустрії, я впевнений, що компанії матимуть можливість створити ще сильніші бренди завдяки більшій доступності фахівців. Звичайно, якщо вони переживуть цей важкий період. Таким чином вони докажуть свою міцну позицію на ринку і стануть ще надійнішим партнером.

З точки зору роботодавця набір ІТ-служб стане більш зручним. Однак я був би далеко не стверджуючи, що ІТ-фахівці постраждають. Я думаю, ринок і надалі буде пропонувати їм цікаві можливості працевлаштування. Тим не менше, їм буде потрібно глибше розуміння можливостей роботодавця. Компанії будуть відчувати наслідки нинішньої кризи місяцями.

Настав час IT Business 2.0.

Деякі компанії прийняли найкраще рішення під час кризи – багато ризикують і багато отримують. Ще раз підкреслю, що криза – це шанс для вашого бізнесу стати ще сильнішим. Настав час реалізовувати ідеї, а не створювати безглузді чернетки. Зосередьтеся на тому, що насправді працює і приносить реальну користь вашому бізнесу. Відмовтеся від діяльності, яка не потрібна в ці важкі часи.

Я повинен визнати, що я з особливим інтересом дивлюсь на ІТ-сектор. Особисто ми також стикаємося з основними проблемами, пов’язаними з операцією під загрозою коронавірусу. Я не сумніваюся, що незабаром ми зіткнемося з новою реальністю, яку я називаю ІТ-бізнесом 2.0.

Мені цікаво, як, на вашу думку, може змінитися ринок у найближчі місяці? Не соромтеся ділитися своїми думками зі мною в коментарях.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/business-20-greg-polec/.

Greg Polec люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: