Дякуємо за спогади: чого ми можемо навчитися у неактивних брендів

Бренд, як і чудовий маркетинговий план, є довгостроковою інвестицією у ваш бізнес. На відміну від рішень «забудь-забуй», бренд вимагає постійного догляду та уваги, якщо хочеш уникнути сплячого та неактуального бізнесу.

Зрештою, яким би дивовижним не був ваш USP, ваша компанія може швидко застаріти та забути, коли ви відмовляєтесь змінюватися у часі, втрачаєте слід своїх клієнтів або просто боретеся залишатися послідовними.

Історія наповнена компаніями, які втратили весь потенціал свого бренду внаслідок натхненної рекламної кампанії або неактуального бачення бренду. Сьогодні я задавався питанням, як компанії можуть уникнути того, щоб стати #DormantBrands, і зберегти свою продажну силу на довгі роки.

Чому бренди стають неактивними?

Якщо ви хочете вчитися на помилках неіснуючих та забутих брендів, перше, що вам потрібно знати, – чому ці компанії передусім втрачають свою магію.

Деякі організації просто не знають, що означає “брендинг”. Вони проводять стільки часу, зосереджуючись на нерелевантних аспектах свого бренду, що забувають створити ідентичність, яка належним чином перегукується з цільовою аудиторією. Інші позиціонують себе таким чином, що важко еволюціонувати з мінливими тенденціями та технологіями, тобто їх продукція швидко стає архаїчною та застарілою.

Ось лише деякі проблеми, які можуть перетворити вашу компанію на #DormantBrand:

1 неможливість еволюціонувати

Як би ви не любили спадщину вашого бренду чи оригінальну стратегію диференціації, важливо пам’ятати, що ваш бренд з часом повинен змінюватися відповідно до потреб постійно змінюється клієнтської бази. Хоча ваші цінності можуть залишатися незмінними, ваш тон голосу, зображення чи логотип можуть змінюватися протягом багатьох років, щоб допомогти вашому бізнесу виглядати більш «позачасовим».

2 питання стосунків

Міцні стосунки – запорука успіху будь-якої компанії. Якщо ви не можете викликати лояльність у своєї аудиторії, то ви будете намагатися зберегти прибутковий бізнес. Оскільки хороші стосунки породжуються глибоким розумінням вашої споживчої бази, переконайтеся, що ви постійно оновлюєте та оцінюєте персональну аудиторію, щоб підтримувати свою компанію на шляху.

3 втрата мети

Нарешті, хоча для вашого бізнесу важливо розвиватися з роками, це не означає втрачати інформацію про те, що робить вас чудовим. Сонні бренди можуть боротися за виживання, коли у них більше немає мети чи бачення, що тримає їх на шляху. Переконайтеся, що ваш бізнес-маніфест є зручним, коли вам потрібно прийняти важливе рішення компанії.

Як відродити бренд, що бореться: навчання у сплячих брендів

Сьогодні приблизно половина всіх нових стартапів провалюється протягом перших 5 років. Це означає, що для компаній як ніколи важливо мати стратегію, яка дозволить їм оживити себе, якщо щось піде не так.

Спящий бренд не повинен стати мертвим. Ось декілька порад, як утримати свій бізнес подалі від краю забуття, взяті з неіснуючих історій брендів.

1 знати, коли настав час змінитися

Багато стартапів починають з чіткого уявлення про те, яким видом бізнесу вони хочуть стати, і про клієнта, якого вони сподіваються залучити. Однак постійно мінливий характер ринку означає, що, якщо ви хочете вижити, вам, можливо, доведеться змінитися з тенденціями.

Наприклад, Wrigley’s – це компанія, яка почала продавати мило роздрібним торговцям. Він давав своїм клієнтам безкоштовну паличку гумки при кожній покупці і врешті-решт зрозумів, що людей більше хвилює жуйка, ніж мило. Врешті-решт містер Ріглі почав продавати жувальну гумку та монетний двір замість мила, скасовуючи їх статус неіснуючої марки.

2 оновіть свій маркетинговий план

За ці роки деякі сплячі бренди втратили свою іскру просто тому, що їх маркетинговий план не мав достатнього потенціалу продажу. Оскільки вихідні маркетингові стратегії замінюються соціальними медіа, виробництвом вмісту та кампаніями, що впливають на вплив, варто переконатися, що ви використовуєте максимально доступні рішення.

Коли взуття Чак Тейлор від Converse почало втрачати свою привабливість, Nike взяла на себе бренд у 2003 році та відродила компанію завдяки кампаніям впливу, новим знаменитостям та оновленому іміджу.

3 подумайте про ребрендинг

Ребрендинг бізнесу може здатися великою кількістю часу та зусиль, з якими ви воліли б не мати справу як компанія, що бореться. Однак, якщо для початку ви не правильно себе розташували, єдине, що ви можете зробити, щоб поліпшити свій потенціал продажів, – це прийняти абсолютно новий імідж.

Old Spice за ці роки заслужила величезну повагу за свою кампанію з ребрендингу в 2008 році, яка дозволила їй стати офіційним конкурентом проти таких компаній, як Lynx. Хоча проданий продукт залишався незмінним, образ змінився настільки, що клієнти почали відчувати, ніби вони отримують зовсім інший дезодорант.

4 не забувайте, звідки ви прийшли

Нарешті, незважаючи на те, що важливо рухатися в часі, важливо також переконатися, що ви не втрачаєте свого бачення з плином років. Коли Lego випустив новий набір продуктів у 1990-х, він сподівався залучити ширшу аудиторію, ніж будь-коли раніше. Проте протягом декількох місяців компанія втрачала мільйони доларів прибутку, оскільки її оновлені продукти не мали резонансу для дітей.

Повернувшись до основ і взаємодіючи з почуттями ностальгії, яку споживачі відчували до бренду, Lego зміг пожвавитись і також здійснити додаткові продажі завдяки відеоіграм, фільмам тощо.

Уникайте переходу в сплячий бренд

Незалежно від того, скільки років чи молодої може бути вашій компанії, важливо пам’ятати, що стратегія є запорукою успіху на сучасному конкурентному ринку. Навіть неіснуючі та забуті бренди мають шанс переробити себе в цьому постійно мінливому середовищі. Все, що вам потрібно для успіху, – це чудовий бренд, сильний лідер та план дій.

Пам’ятайте, хоча побудова бізнесу завжди буде складним досвідом, сплячий бренд не повинен бути мертвим. Чим більше ви дізнаєтеся, як розвиватися відповідно до потреб своїх клієнтів, тим більша ймовірність того, що ви перетворите свою компанію зі спадщини в позачасову сутність.

(Натисніть тут, щоб прочитати більше…)

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/thanks-memories-what-we-can-learn-from-dormant-brands-stewart-hodgson/.

Stewart Hodgson люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: