Бухгалтерам необхідно керувати ходом дорожньої карти з руйнівними технологіями – або ризикувати тим, хто це робить за них

Я випадковий бухгалтер. Для багатьох з вас це може звучати як дуже нудна роль – однак, це насправді професія, на яку вплинули революційні технології задовго до того, як будь -який окремий сегмент галузі був порушений. Я вдячний за свій випадковий вибір бухгалтерського обліку, однак, якби я не вибрав цей шлях, я, ймовірно, ніколи б не опинився співзасновником у такій технологічній компанії, як чотири теореми, що працює на передовій у сфері розробки програмного забезпечення.

У мене не було серйозного кар’єрного плану, коли я закінчив денну форму навчання у 80-х. Мої амбіції полягали в тому, щоб влаштуватися на роботу, бажано в офіс, і отримати мопед, щоб я міг їздити по місцях. Мені пощастило, що у 80 -х роках хорошу роботу було важче знайти, ніж курячі зуби, але у мене був дуже хороший свідоцтво про виїзд, а датська фармацевтична компанія поблизу, де я жив, проводила політику найму молодих людей у місцевості та їх початку в життя. Саме на цій першій роботі я дізнався, що таке руйнівні технології, задовго до того, як був винайдений цей вираз, тому що моя перша робота поза школою була зірвана – з приходом електронної пошти! Я була «дівчиною -поштою» в тому, що моя роль включала розсилку службових нагадувань та розсилку повідомлень між відділами у чотирьох будівлях на великому сайті, а також франкінг вихідних повідомлень, набір тексту та надсилання телексів. Більшість з вас ніколи не чули про телекс, я впевнений – але це був попередник факсів, про які, напевно, багато з вас також ніколи не чули. Я пам’ятаю, коли факс був прикладом великих технологічних досягнень – ми вважали факс схожим на ксерокопіювання на відстань.

Щоб надіслати телекс, ви надрукували все повідомлення і створили нитку стрічки, яка виглядала як серія крапок або коду, яку ви подали на машину, а вона вийшла з іншого боку у вигляді тексту. Факс порушив роботу телексу, оскільки вирішив вимогу щодо створення стрічки. Електронний лист вирізав вимогу надсилати факс (і таким чином зберег вимогу надрукувати щось двічі – або навіть один раз, якщо всі зацікавлені прочитати це на екрані).

У мої перші дні бухгалтерського обліку банківські звірки були справою кошмарів. Чекаючи кілька днів після закінчення місяця, щоб фізична друкована банківська виписка надійшла поштою поштою, перевіряючи, чи початковий баланс узгоджується з тим, що є у нашій системі, а потім відмічати кожен запис по одному, вручну публікувати банківські збори та валюту відмінності, повторне створення виписки з банку, ввівши її в електронну таблицю, щоб показати звірку між даними банку та нашою книгою; – на все пішло непомірно багато часу, і одна помилка з вашого боку могла відкинути це і зайняти години. Удень для мене було незвично працювати до 11 або 12 години ночі, щоб завершити звірку. Ми жили в нескінченному циклі заходів до кінця місяця – з кінця одного до початку іншого ледве 5 робочих днів. Ми витратили стільки часу на створення реальних результатів, що не було часу їх переварити, зрозуміти та інтерпретувати. Це було прямо до кінця наступного місяця.

Сьогодні – абонентські системи, такі як Xero, за надзвичайно низьких витрат інтегруються безпосередньо з вашим банківським каналом, щоб “всмоктувати” виписку з банку безпосередньо на ваші рахунки (звичайно, залежно від того, якою банківською платформою ви користуєтесь, та їх доступності API), миттєво усуваючи частина помилки “помилка”. Банківські подачі можна здійснювати в абсолютному режимі реального часу, а отже, звірка банків залишилася в минулому. Виписка з банку = ваш системний баланс, і ви звіряєте в Інтернеті, збираючи банківські збори та інші записи щоденника, щодня, а не раз на місяць. Тож тепер ви можете закрити місяць до кінця 1 -го числа наступного місяця, а потім встигнути проаналізувати цифри, тенденції та дійсно перейти до історії, яку розповідають ці цифри.

Ці поступові зміни та удосконалення програмного забезпечення та інтеграції для бухгалтерського обліку виводять із поєднання важкі справи та діяльність, що не додає вартості, і звільняють сучасних бухгалтерів, щоб вони дійсно були занурені у дійсно цікаві частини підтримки та сприяння зростанню бізнесу . Подібним чином – AI, аналітика даних тощо вилучають роботу аудиторів з рівняння та звільняють їх для завершення основної тестової роботи в коротші терміни, дозволяючи їм також зосередитися на діяльності з додаванням вартості.

Будучи бухгалтером і відчуваючи руйнівні технології з 80 -х років і далі, мене привело в подорож до стартапів, телекомунікацій, науки та, зрештою, до розробки програмного забезпечення – у бізнесах, які прагнуть змінити парадигму у своєму просторі.

Я вважаю, що майбутнє принесе більше подій у галузі програмного забезпечення для підтримки ролі бухгалтерів у бізнесі, і в кінцевому підсумку дозволить усім зосередитися на набагато цікавішій роботі, досягаючи при цьому священного грааля балансу між роботою та життям. Бухгалтерське програмне забезпечення, особливо хмарні рішення, тільки на початку свого життєвого циклу продукту і має значно покращитися протягом наступних 3-5 років. Теорема чотирьох та наші попутники у подорожі з AI/без сервера стануть частиною цього руху. Бухгалтери можуть і повинні допомагати цьому керувати, інформуючи про те, що відбувається з розробкою програмного забезпечення, та численними інструментами для прискорення, а також висловлюючись та шукаючи кращих рішень. Люди з продажу та маркетингу не мають таких зауважень – отже, поширення казкових хмарних рішень навколо CRM тощо. Якщо тут бухгалтери не візьмуться за кермо, інші будуть диктувати швидкість і темпи змін, можливо, саме тому виникають проблеми з хмарними бухгалтерськими програмами – неправильні люди приймають рішення за нас. Ніхто краще за нас не знає, що найкраще автоматизувати або які є ключовими функціями пакета бухгалтерського обліку на основі клієнтів, який мігрує в хмару. Головне – знайти свій голос і забезпечити, щоб вас почули. Висловлюватися!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/accountants-need-steer-course-disruptive-technology-roadmap-mc-kenna/.

Fiona Mc Kenna люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: