Чому на сьогоднішній день складним є залучення розробників?

Вам відома проблема? Нічого нового. Незалежно від того, яка ваша професія – чи ви керуєте будинком програмного забезпечення, чи ви технічний лідер, якому потрібні розробники для проекту, або знову ж таки, ви несете відповідальність за підбір персоналу у вашій компанії. Набір розробників був і, ймовірно, буде великим викликом протягом тривалого часу. Але з цим можна впоратися. Все у ваших руках.

Коли я переглядаю свій LinkedIn, я часто помічаю у своїй мережі контактів різні повідомлення про набір розробників. Найчастіше запит надходить від когось, хто шукає технічних фахівців, когось із запитами щодо деяких рекомендацій, а когось іншого цікавить, як керувати процесом підбору персоналу, щоб залучити розробників до своєї компанії. Ви бачили це забагато разів, чи не так?

Я працюю в ІТ -індустрії майже 15 років, а з Codest я пов’язаний 10 років. За цей час я зіткнувся з багатьма подібними проблемами. У цій короткій статті я хотів би поділитися з вами своєю точкою зору і, можливо, трохи вам допомогти. Сподіваюся, ви знайдете корисну інформацію для свого бізнесу.

Гаразд, почнемо з самого початку.

Чому на сьогоднішній день складним є залучення розробників?

Тому що:

1 На ринку існує велика конкуренція. Розробники отримують багато різних пропозицій і можуть самі вирішувати, де вони хочуть працювати.

2 Розробників порівняно з потребами ринку все ще замало.

3 Ви хочете переконати розробника працювати у вашій компанії? Ви повинні виділятися серед конкурентів. Не поводьтеся як більшість ваших конкурентів. Запевняю вас, що розробники – це група людей, які ненавидять спам -повідомлення від рекрутерів. Таким чином ви витрачаєте свій (і їх) час.

4 Ви не можете дозволити собі хорошого забудовника. На жаль, професіонал коштує багато. Ви повинні це зрозуміти і прийняти. У цьому випадку вам слід переглянути бюджет вашого проекту та звільнити місце для розміщення заробітної плати професійного розробника.

5 Розробники мають багато вимог, які важко виконати.

6 Прийом на роботу може зайняти багато часу, і вам потрібна наявність розробника прямо зараз.

І як з цим боротися?

Я мушу вас тут розчарувати, немає золотого правила 🙂 Однак почніть із того, що задаєте собі таке питання:

“Ваш процес найму техніки застарів?”

Це може бути однією з основних причин ваших невдач. Ви знаєте, що розробники дуже вимогливі і – чесно кажучи – конкретна група людей. Ви повинні вміти зв’язатися з ними і поговорити з ними. Я розповім вам трохи нашого секрету та деякі правила, яких ми дотримуємось у Codest під час набору персоналу.

1 Досвід кандидата понад усе. Ми впевнені, що ми чесні по відношенню до кандидата. З самого початку ми інформуємо його/її про наш процес найму та над яким проектом буде працювати розробник.

2 Розробники звертають увагу на нюанси. Організаційна культура компанії, продукт, що розробляється, або проекти, над якими вони працюватимуть, будуть для них важливими аспектами. Ми завжди питаємо про переваги кандидатів і намагаємося виправдати їх очікування.

3 Розробникам подобається швидкий процес підбору персоналу та прозорість інформації. У Codest ми намагаємось закрити набір якомога швидше – навіть за тиждень!

4 Завжди залишайте відгук. Навіть якщо кандидат, з яким ви спілкувалися, не має достатньої кваліфікації, повідомте йому/їй, що вплинуло на ваше рішення. Повірте, вони це оцінять. Відхилені кандидати все одно матимуть хорошу думку про вашу компанію та поширюватимуть про неї позитивні відгуки.

5 Вибудовуйте відносини та довіру. Покажіть, що ви дбаєте про його/її роботу і що ваша компанія стане найкращим місцем для розвитку.

6 НЕ БРЕХТИ! Ніколи не надавайте неправдиву інформацію для підписання контракту з розробником. Це, безумовно, поганий спосіб розпочати співпрацю, яка має базуватися на довірі.

Бонусний бал

Нарешті, я хотів би надати вам ще одну інформацію. Зверніть увагу, що найм та організація власної команди не завжди можуть бути найкращим рішенням для вас. Чому? Через високі витрати, тривалий процес і, нарешті, щоденне управління їх роботою. Альтернативи? Одна з них, безперечно, аутсорсинг. Швидкість, прозорість процесу та економічна ефективність – ось найбільші переваги цього рішення.

Я рекомендую вам прочитати статтю, написану Грегом Полеком, який детально описує цей шлях. Ви можете знайти його тут:

https://codesthq.com/blog/custom-projects-and-outsourcing-the-ways-to-cooperate-with-software-houses/

А як щодо ваших почуттів? У вас є власний досвід з набору розробників? Якісь ідеї? Ми хотіли б почути ваш відгук.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/why-recruiting-developers-challenge-nowadays-jakub-jakubowicz/.

Jakub Jakubowicz люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: