Альтернатива Диявола: Коли Китай розробляє інструменти масового соціального оцінювання

Проект уряду Китаю щодо соціальних кредитів. Це і дивовижно за масштабами, і жахає. Він має всі ознаки масово небезпечного вторгнення в особисте життя та масового соціального експерименту, кінцевою метою якого є подальший контроль за їх поведінкою, і створено додатковий інструмент масового контролю.

“Це дуже амбітно як у глибині, так і в масштабах, включаючи ретельну перевірку індивідуальної поведінки та книг, які читають люди. Це спостереження споживачів Amazon з орвелівським політичним поворотом”, – говорить Йохан Лагерквіст, китайський спеціаліст з Інтернету в Шведському інституті міжнародних відносин, описуючи система соціального кредиту у статті. Наразі, технічно, участь у оцінках громадян Китаю є добровільною. Але до 2020 року це стане обов’язковим.

Поведінка кожного окремого громадянина та юридичної особи (яка включає кожну компанію чи іншу юридичну особу) у Китаї буде оцінюватися та ранжируватися, подобається це їм чи ні. Гравці ринку, такі як Ant Financial Services Alibaba. WeChat,/Tencent, серед інших, беруть участь у цьому через два основні проекти: China Rapid Finance та Sesame Credit.

Таким чином, він передбачає постійний моніторинг та оцінку щоденної діяльності окремих осіб: Покупки в Інтернеті та в магазині; де ти; хто ваші друзі і як ви з ними спілкуєтесь; скільки годин ви проводите за переглядом контенту або за грою у відеоігри; і які рахунки та податки ви сплачуєте (чи ні).

Але це виходить за рамки того, що певним чином роблять Google чи Facebook та інші, оскільки ця система призводить до того, що вся ваша поведінка оцінюється як позитивна чи негативна, які інкапсульовані в єдине число, створюючи ваш бал громадян. Це корисно, щоб сказати, чи ви заслуговуєте довіри.

Крім того, ваш рейтинг буде публічно оцінюватись у порівнянні з рейтингом всього населення і використовуватиметься для визначення вашого права на отримання іпотеки або роботи, де ваші діти можуть відвідувати школу – або навіть лише ваші шанси отримати побачення. Або офіційна документація. Або ще гірше.

Не обманюйте себе, це матерія орвелівських кошмарів, і я переконаний, що китайський уряд не єдиний, хто думає про те, щоб підштовхнути використання даних та цифрових технологій до надзвичайно серйозного зловживання та обмеження індивідуальних свобод та конфіденційності.

Наразі, технічно, участь у оцінках громадян Китаю є добровільною. Але до 2020 року це стане обов’язковим. Поведінка кожного окремого громадянина та юридичної особи (яка включає кожну компанію чи іншу юридичну особу) у Китаї буде оцінюватися та ранжируватися, подобається це їм чи ні. Гравці ринку, такі як Ant Financial Services Alibaba. WeChat,/Tencent, серед інших, беруть участь у цьому через два основні проекти: China Rapid Finance та Sesame Credit.

Це корисно, щоб сказати, чи ви заслуговуєте довіри. Крім того, ваш рейтинг публічно оцінюватиметься порівняно з рейтингом усього населення і використовуватиметься для визначення вашого права на іпотеку або роботу, де ваші діти можуть відвідувати школу – або навіть лише ваші шанси отримати побачення. Або офіційна документація. Або ще гірше.

Не обманюйте себе, це матерія орвелівських кошмарів, і я переконаний, що уряд Китаю не єдиний, хто думає про те, щоб підштовхнути використання даних та цифрових технологій до надзвичайно серйозного зловживання та обмеження індивідуальних свобод та конфіденційності.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/devils-alternative-when-china-develops-mass-social-tools-gour%C3%A9vitch/.

Jean-Stéphane Gourévitch люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: