Покоління Z: “Компанії повинні адаптуватися”

Часто карикатурному під виглядом безтурботних підлітків, що пристрастилися до смартфонів, Селма, соціальним мережам і додатків усіх видів, Покоління Z є предметом численних фантазій і багата література з боку керівників, посадовими особами людських ресурсів, спантеличена цієї молоддю, запроваджує свої кодекси в бізнесі і до 2020 року становитиме 50% робочої сили [1].

Щоб відповісти на отримані ідеї, Молодший Консалтинг, молодший-Entreprise наук Po Paris, керований опитування 1000 студентів з Grandes Ecoles у Франції та за кордоном , щоб дізнатися про цінності і відносинах з організаціями лідерів майбутнього завтра.

Це дослідження спростовує стереотип непослідовного та егоїстичного покоління. Навпаки, він малює портрет молодої людини, яка має більш високе усвідомлення обов’язків, які лежать на їх плечах, і яка прагне до більшої автономії та людяності на роботі. Це дослідження також показує, що для того, щоб «залучити та утримати таланти» [2], компаніям доведеться проявити білу основу та демонструвати високі стандарти відповідальності та добробуту на роботі.

Ембарго на не відповідальні компанії?

Покоління Z не знало нічого, крім масового безробіття, і з дитинства було чутливим до надзвичайної екології нашого часу. Ця ситуація, схоже, вплинула на майбутніх осіб, які приймають рішення завтра, та на їхні вимоги щодо організацій, у яких вони будуть застосовуватись та розвиватися. 63% з них вважають, що прихильність організації до причин, що становлять загальний інтерес, має певний вплив на їх вибір щодо того, подавати заявку на роботу чи ні. Екологічні зобов’язання роблять значний вплив на вибір керівників майбутніх і лідерів Покоління Z: 95% з них вважають , що екологічна відповідальність організації буде важливим критерієм при пошуку роботи і 35% вважають , що це є вирішальним фактором в їх рішення подавати заяву чи ні. Політика організації на право відключити і про захист даних також робить істотний вплив: 93% вважають , що це є важливим критерієм і 53% з них вважають , що це є вирішальним фактором в їх виборі для застосування.

Автономне покоління … але прив’язане до наймача!

Це дослідження суперечить коментаторам, які вважають, що вся економіка буде знищена і що система заробітної плати вже мертва. Серед наших респондентів з Франції (833 респонденти), які навчаються у вищих навчальних закладах, 19% бажають стати самозайнятими. 25% з них прагнуть до державної служби, а 56% планують працювати у приватному секторі. Тим не менш, більшість майбутніх лідерів покоління Z, здається, дуже прив’язані до збільшення автономії на роботі: 83% респондентів вважають, що інтелектуальна та діяльнісна автономія матимуть вирішальний вплив на їх вибір.

Справжня зміна парадигми

82% респондентів вважають, що передбачувана робоча атмосфера буде впливовим критерієм у пошуках роботи. Для 98% з них увага організації до добробуту на роботі є важливим елементом у прийнятті рішення про те, чи подавати заявку на посаду чи ні; 66% навіть вважають це визначальним фактором. Так само, 95% респондентів кажуть, що вони чутливі до того факту, що організація застосовує підхід, що дозволяє краще представити працівників та зацікавлені сторони в органах, що приймають рішення. Таким же чином, 79% респондентів хотіли б, щоб їхня компанія пропонувала неформальні післяпрацювання між колегами, 89% хотіли б виділити місце для перерв, 71% висловили б перевагу за розкладом по меню, а 62% хотіли б мати можливість тренуватися їхня професія в компанії , що дозволяє телероботи. Доказ, якщо необхідно, щоб покоління Z втілювало справжню зміну парадигми у відносинах, які мають співробітники з роботою. Вони прагнуть до більшої горизонтальності, зручності та гнучкості. Організації, які не адаптуються до цього нового підходу, стикаються зі зростаючими труднощами у пошуках “таланту”.

Junior Consulting – молодше підприємство наук у Парижі. Це освітнє об’єднання, яке працює за зразком студентської консалтингової фірми. Це має дозволити студентам Science Po реінвестувати свої теоретичні знання та навички у конкретні та професійні місії.

2018 команда орієнтованої свій мандат в відношенні КСВ та сталого розвитку дій, мета буття , щоб бути силою пропозиції з цих питань і запропонувати клієнтам Юніор Consulting, зокрема , для малого і середнього бізнесу, готові рішення ініціювати КСВ підхід.

Junior Consulting є частиною мережі Національної конфедерації молодших підприємств (CNJE), яка об’єднує 180 молодих підприємств по всій Франції.

Для отримання додаткової інформації: https://www.junior-consulting.com

[1] Дослідження «Знайомство з тисячоліттями» – KPMG – червень 2017 року

[2] Згідно з нещодавнім опитуванням Bpifrance, проведеним серед 2000 менеджерів МСП та компаній із середньою капіталізацією, 6 з 10 МСП стверджують, що їм бракує талантів на всіх рівнях кваліфікації та посад.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/g%C3%A9n%C3%A9ration-z-les-entreprises-doivent-sadapter-hippolyte-prost/.

Hippolyte Prost люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: