Розробка блокчейну та розмір ринку

У цій статті ми обговоримо одну з перших у серії статей, які ми обговорюємо як Obase про блокчейн, із зазначенням розвитку та розміру ринку. Blokchain насправді має коротку історію. Його основи були закладені на початку 1990-х. Blockhain 1.0 з’явився в тіні біткойна в 2008 році. У 2014 році він вийшов з тіні біткойна і вирушив для міжінституційного, міжгалузевого використання з архітектурою, яку ми будемо називати Blockchain 2.0. Ви можете коротко простежити за цим розвитком нижче.

1991 рік

Перший крок до блокчейну був зроблений завдяки роботі Стюарта Габера та В. Скотта Сторнетти, щоб зробити блоки надійними за допомогою шифрування.

1998 рік

Інформатик Нік Сабо працював над “біт золотом” над децентралізованою цифровою валютою.

2000 рік

Стефан Конст опублікував теорію криптографічних захищених ланцюгів та ідеї застосування.

2008 рік

Команда, яка працює під псевдонімом Сатоші Накамото, опублікувала статтю про створення моделі блокчейну. Таким чином, був закладений фундамент Blockchain, який ми знаємо сьогодні.

2009 рік

Накамото реалізував перший блокчейн, зберігаючи транзакції, здійснені за допомогою біткойнів, у публічній книзі.

2014 рік

Був вивчений потенціал блокчейну для інших фінансових, міжінституційних транзакцій, і Blockchain 2.0 народився, посилаючись на додатки, що перевищують валюту.

Формування, обсяг та розвиток ринку:

Розмова про ринок блок-ланцюгів стала значущою з 2015 року.

Збільшення вимови Blockchain аналітичними компаніями в галузі вперше було розглянуто в дослідженнях Accenture в 2015 році. (1) Згідно з цим дослідженням, 2016-2017 роки прогнозувались як рання адаптація, ріст 2018-2024 та рік зрілості 2025.

У звіті, опублікованому Gartner у травні 2018 року (2), було зазначено, що лише 1% ІТ-директорів реалізували блокчейн-проект і лише 8% планують реалізувати проект у короткостроковій перспективі. Телекомунікації, фінанси та страхування були одними із секторів, які планували інвестувати найбільше у блокчейн.

Згідно з дослідженнями Gartner (5), опублікованими в червні 2017 року, зазначено, що обсяг бізнесу досягне 176 мільярдів доларів у 2025 році та 3,1 трильйона доларів у 2030 році. (3) Знову ж таки, Gartner прогнозує, що 90% існуючих середовищ Blockchain буде замінено на новішу платформу в кінці 2021 року через трансформацію та зміни стандартів на ринку Blockchain. (4)

Коли ми дивимося на прогноз на 2017-2030 роки (5) нижче, ми можемо сказати, що з часом спостерігатиметься значне збільшення міжвідомчого використання.

Коли ми дивимося на останні 3 роки, ми бачимо значні зрушення на ринку блокчейн. Відповідно до GBBC (Global Blockchain Business Council), ми можемо узагальнити основні теми наступним чином.

2017 рік

· Збільшилось використання криптовалюти.

· ICO поточний. ICO розшифровується як Initial Coin Offering. Компанії купують криптовалютні інвестиції за допомогою ICO. Вперше він вийшов на порядок денний у 2013 році; Незважаючи на те, що за рік було лише 2 ICO-процеси, у 2017 році ця цифра досягла 430 ICO-процесів та обсяг транзакцій 4,6 млрд доларів. (6)

· Міжінституційні, галузеві випадки використання виникли в обмеженій кількості ділових світів.

2018 рік

· Крипто Зима. Відбулося серйозне падіння криптовалют. Це також трактується як крах міхура криптовалюти. Інвестори зазнали серйозної паніки.

· Спостерігався розвиток інфраструктури блокчейну та розпочалася технологічна трансформація.

· Кількість випадків використання між секторами та різними географічними регіонами зросла.

2019 р

Почалася ера стабільних грошей (стабільних грошей). Розроблено криптовалюти, які не зазнають коливань цін. З утворенням CDBC (Цифрова валюта Центрального банку) почала встановлюватися довіра до криптовалют. Банк Канади запровадив заявку.

· Введені основні судові норми та правила.

· Обсяги корпоративного використання для бізнесу зросли, і відбулися технологічні розробки щодо масштабування.

З наслідками періоду Covid-19, в якому ми перебуваємо, блок-ланцюг призведе до серйозної перебудови, особливо держави, законодавства, цифрових грошей та соціальних організацій. Очікується, що бізнес-моделі змінюватимуться швидше, ніж очікувані раніше події в освіті, охороні здоров’я та ланцюгах поставок через блокчейн.

Ви можете подивитися запис вебінару “Технологія блокчейн”, який ми здійснили 22 травня 2020 року, на нашому YouTube-каналі.

Ви можете слідкувати за нашою серією статей Blockchain на нашому блозі Obase.

Ресурси:

(1) Топ-10 викликів Accenture 2016 – технологія блокчейн

(2) Опитування ІТ-директорів Gartner за 2018 рік

(3) Gartner – Blockchain Business Value, Worldwide, 2017-2030

(4) Гартнер – “Як розмістити платформи блокчейн для збільшення рівня прийняття”.

(5) «Gartner, Прогноз: цінність бізнесу для блокчейн, у всьому світі, 2017-2030»

(6) Стратегія PwC – Криптодолина

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/blockchain-geli%C5%9Fimi-ve-pazar-b%C3%BCy%C3%BCkl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-bulent-dal/.

Bulent Dal люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: