Сприйняття на робочому місці: очі мають

Спочатку опубліковано на Forbes

Коли я був дитиною, в Діснейленд їхали під назвою Пригоди через внутрішній простір. Йшлося про те, що ми колись вважали найменшою річчю у Всесвіті: атом. Тепер ми знаємо, що електрони є найменшим будівельним блоком Всесвіту, але лише завдяки своїй цікавості ми дослідили те, про що спочатку нам не говорило наше сприйняття. Ми часто дозволяємо нашому сприйняттю світу обдурити нас. Ми дозволяємо нашому сприйняттю бути реальністю, але чи так це?

Наше сприйняття може бути нашим компасом на робочому місці. У своїй книзі «Смерть від Чорної діри» Ніл ДеГрасс Тайсон пише про відмінність того, як дивитися на картину здалеку та дивитися на неї крупним планом. Зблизька ви можете побачити мазки, але не бачите загальної картини. Він обговорив, як у науці може бути складно знати, наскільки наблизитися. Якщо ми повертаємося занадто далеко назад, ми пропускаємо мазки. Якщо ми підходимо занадто близько, ми пропускаємо зображення.

Як лідери, якщо ми подивимося на речі лише з однієї точки зору, ми можемо пропустити загальну картину. Ось чому допитливість і різноманітність думок є важливими. Керівники повинні попросити своїх співробітників поділитися своїм ставленням до своєї роботи, компанії та їх взаємодії. Це повідомлення створює основу для розгляду кількох точок зору та допомагає організації уникнути підводних каменів, пов’язаних із поведінкою статус-кво.

Іноді кажуть, що очі – це вікно для душі. Я згадую культову обкладинку National Geographic із фотографією афганської дівчини. Шарбат Гулі було 12 років, коли Стів МакКеррі сфотографував її у пакистанському таборі для біженців у грудні 1984 р. Ця картина зробила її одним з найбільш впізнаваних облич у світі, а її зелені очі – велика частина того, що зробило її та її історію такою сп’яніння. Якби її очі були закриті на цій картині, це, мабуть, мало б менш драматичний вплив.

Тут я проводжу межу між сприйняттям та співпереживанням. Досліджуючи сприйняття, я виявив, що лідери можуть бути неефективними, якщо у них є сліпі плями. Лідери, які не звертають уваги на поведінку своїх команд, можуть не використовувати свій найцінніший товар. Визнаючи, що інші мають свій унікальний погляд на світ, лідери можуть розвинути почуття співпереживання, що також призводить до кращого спілкування.

Очі мають два аспекти: як ми використовуємо їх для сприйняття та як інші сприймають нас. Коли ми спілкуємося з людьми у світі бізнесу, важливо визнати, як наше сприйняття може викликати у нас обман. Для поліпшення нашої взаємодії з іншими важливо розвивати співпереживання. Коли ми усвідомлюємо, що наше сприйняття впливає на нас, ми можемо задати питання про те, чому ми реагували певним чином або що могло б бути іншим у цій ситуації, якщо б ми провели додаткове дослідження. Якщо ми використовуємо свою цікавість, щоб визнати, що ми можемо використовувати мислення статус-кво, ми відкриваємось бачити речі з різних точок зору.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/perception-workplace-eyes-have-dr-diane-hamilton/.

Dr. Diane Hamilton люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: