Як покращити взаємодію з користувачами, покращивши продуктивність мобільних додатків

Що є одним із найбільших провісників успіху мобільного додатка?

Продуктивність (наскільки швидко вона завантажується і наскільки надійною).

Результати опитування користувачів мобільних додатків, проведеного компанією Dimensions Research, показали, що 80% користувачів додатків намагатимуться використовувати проблематичний додаток лише три рази або менше, а 36% заявили, що додаток із низькими показниками продуктивності змусив їх думати про компанії.

У цій статті ми розглянемо, як покращити ефективність роботи вашого мобільного додатка, щоб збій і повільний час завантаження не коштували завантажень, доходу та сприйняття бренду.

Фото Mika Baumeister на Unsplash

Що таке продуктивність мобільних додатків?

Майте на увазі, що, коли ми обговорюємо питання мобільних пристроїв, вони включають не лише смартфони, а й їхніх двоюрідних братів: легіони планшетів, розумних годинників та інших розумних пристроїв, які сьогодні представлені на ринку.

Продуктивність – це один із факторів якості програми, який пов’язаний з тим, як вона поводиться при певних розмірах навантаження та в різних інших ситуаціях. Наприклад, чи додаток завантажується повільно або збивається кожного разу, коли спостерігається пік активності користувачів, наприклад, коли ви запускаєте спеціальну акцію?

Продуктивність є продуктом багатьох факторів: сервера, мобільного пристрою, мережі та програмування самого додатка.

На жаль, користувач може мати поганий досвід роботи вашого додатка, навіть якщо причина проблеми не має нічого спільного з самим додатком.

У згаданому раніше опитуванні Dimensions Research 55% респондентів вважали додаток відповідальним за проблеми з продуктивністю, хоча багато хто зізнався, що не знають, в чому причина цих проблем.

Чому важлива ефективність мобільних додатків

У тому ж опитуванні Dimensions Research майже всі користувачі (96%) заявили, що продуктивність є важливою, тоді як понад три чверті (76%) поділились, що вона “дуже важлива” або “критично важлива”. Це ж дослідження навіть показало, що користувачі насправді більше дбають про продуктивність програми, ніж про її ціну.

Яка ціль для ефективності мобільних додатків?

Хоча магічного числа немає, кілька опитувань і досліджень показали, що дві секунди або менше – це оптимальна кількість часу для завантаження програми, щоб користувачі були задоволені.

Відповідно до цього, згідно з опитуванням Akamai, 47% споживачів очікують, що веб-сторінки завантажаться за дві секунди або менше, а 20% очікують, що мобільні програми завантажаться миттєво.

Користувачі непостійні.

Коли продуктивність мобільного додатка не відповідає очікуванням користувачів, існує дуже висока ймовірність, що вони відмовляться від нього, що призведе до втрати потенційного доходу.

Також можуть постраждати рейтинги, що призводить до зменшення кількості завантажень. Один виробник додатків повідомив, що навіть зниження рейтингу додатків в Інтернеті на 0,1 спричинило зниження завантажень на 5%, тоді як зменшення на 0,3 призвело до зменшення на 60%. Яка різниця!

Хоча це не надзвичайно часто, 7% користувачів напишуть поганий відгук, якщо програма має помилки, регулярно аварійно завершує роботу або перестає реагувати, а 8% дають їй погану оцінку з тих самих причин.

З іншого боку: коли ваш додаток працює добре, це може принести величезний прибуток.

У середньому мобільні покупці більше займаються, витрачають більше і частіше купують.

Таммі Евертс, експерт з мобільних операцій із SOASTA, провела тематичне дослідження, яке показало, що зменшення часу завантаження сторінки на одну секунду призвело до збільшення коефіцієнта конверсії на 27%.

У цьому ж дослідженні мобільні сторінки, які завантажувались в середньому за 2,4 секунди, користувались піковим коефіцієнтом конверсії (1,9%) протягом 30 днів.

Це знайшло своє відображення і в багатьох дослідженнях роботи веб-сторінок. Наприклад, згідно з доповіддю SOASTA та O’Reilly, Intuit скоротив час завантаження наполовину та зафіксував збільшення конверсій на 14%.

Коротше кажучи, будь-яка компанія, яка виробляє веб- або мобільні додатки, повинна зробити продуктивність першочерговим завданням, включивши тестування продуктивності як обов’язкову частину процесу контролю якості.

Поради та підказки щодо покращення продуктивності мобільних додатків

Тепер, коли ми висвітлили потребу у високій продуктивності мобільних додатків, давайте розглянемо деякі способи її покращення. Деякі з них легше реалізувати, ніж інші. Але якщо їх внести, ці зміни будуть вартими вартості.

Кеш-зображення

Кешування – це частина пам’яті комп’ютера, яка зберігає нещодавно використану інформацію. Він може зберігати веб-сторінки, зображення, файли тощо на своєму локальному жорсткому диску, щоб забезпечити швидкий доступ до них, одночасно покращуючи продуктивність та зменшуючи трафік у мережі.

Завантаження зовнішніх ресурсів вимагає часу, тому обов’язково кешуйте свої зображення.

Стискайте та змінюйте розмір зображень

Стискаючи зображення, ви мінімізуєте його розмір у байтах, не сильно погіршуючи його якість. Є кілька сайтів, які роблять це, але я зазвичай використовую compressor.io.

Також переконайтеся, що розмір зображення правильний, оскільки витрачати пропускну спроможність покладатися на браузер для масштабування зображення з високою роздільною здатністю на меншу ширину та висоту. Отже, ви хочете переконатись, що зображення мають адекватний розмір і готові вийти з ладу.

Повторне використання шаблонів даних

Коли програма повинна завантажувати кілька шаблонів, це уповільнює її роботу. Щоб зробити програму швидшою, завантажте менше шаблонів, повторно використовуючи їх.

Зменште кількість запитів http

Використовуйте менше запитів HTTP, необхідних для отримання ресурсів для кожної сторінки, щоб спростити речі для вашого додатка.

Використовуйте перевірки завантаження

Люди сприймають навантаження повільніше, ніж насправді. Отже, навіть сприйняття продуктивності має значення.

Зробіть додаток завантаженим таким чином, щоб здавалося, що він працює швидше, навіть якщо це не так!

Один із способів це зробити – це забезпечити деякий видимий миттєвий зворотний зв’язок, коли програма чекає фонової відповіді. Розміщення чогось під час процесу завантаження дасть користувачам уявлення, що завантаження відбувається швидше.

Завантажте дані, як вам потрібно

Якщо ваш додаток вимагає великого обсягу даних, корисно завантажувати його лише за потребою. Не змушуйте користувача чекати довше, ніж потрібно, щоб розпочати перегляд частин програми.

Розбиття зборів допоможе досягти цього. Ви також можете попередньо завантажити / попередньо отримати дані, якщо це можливо, так що, коли дані потрібні, користувачеві не доведеться чекати.

Створіть режим офлайн

Якщо мережеве з’єднання перестає, коли користувач знаходиться в середині завершення дії, розумно попередити їх про те, чому їх дію неможливо виконати. Потім надайте їм можливість зберегти дані на потім, щоб вони могли відновити діяльність після відновлення зв’язку.

Це принаймні дасть їм трохи спокою – звичайно, більше, ніж у мене, коли я відчував власні проблеми з додатком для подорожей!

Тест на ефективність рано і часто

Програми повинні пройти всілякі тестування, щоб переконатися, що вони працюють за призначенням, сумісні між пристроями та мережами тощо. Їх також слід ретельно перевіряти на ефективність та часто контролювати.

Однією з помилкових думок багатьох розробників є думка, що для початку процесу тестування потрібно почекати до кінця розробки. Це фактично економія часу та витрат для тестування під час руху, коли помилки та проблеми з продуктивністю менші та їх легше виправити.

Використовуйте правильний інструмент для налаштування продуктивності

На ринку існує кілька інструментів для проведення тестів мобільних характеристик, таких як Apptim.

В основному, ви можете завантажити Apptim та підключити пристрій і негайно розпочати дослідницьке тестування свого додатка, перекидаючи помилки до JIRA, коли їх знайдете, в той же час інструмент оцінює продуктивність, знаходить збої, винятки, вимірює використання ресурсів, потужність споживання тощо. Потім він показує точний звіт про все, що він знаходить.

Це чудовий тюнер продуктивності, оскільки він проводить глибокий аналіз продуктивності, який включає перевірку часу візуалізації та споживання ресурсів (процесор, пам’ять, передача даних, база даних тощо).

Потім відображається звіт із усім, що ви повинні знати про свою програму, її слабкі сторони та способи їх виправлення.

Встановіть систему apm (моніторинг продуктивності додатків) на місце

APM стосується моніторингу та управління продуктивністю та доступністю програмних додатків. APM допомагає виявляти та діагностувати проблеми продуктивності додатків глибокого рівня, щоб підтримувати очікуваний рівень сервісного обслуговування.

Він відстежує два набори показників продуктивності: ті, які пов’язані з продуктивністю, яку користувач відчуває (наприклад, середній час завантаження), і ті, що вимірюють обчислювальні ресурси, які додаток використовує для навантаження.

Є кілька компаній, які надають інструменти управління APM, такі як New Relic та AppDynamics.

Зробіть культуру своєї компанії орієнтованою на показники культури

Як неодноразово підкреслював редактор TechBeacon Тодд ДеКапуа, продуктивність зараз турбує всіх – від інженерного відділу до відділу маркетингу.

Організації повинні відставати від позиції тестування на ранніх термінах і часто тестування.

Якщо всі зацікавлені сторони підтримують бачення створення високопродуктивних додатків, буде простіше скласти план і дотримуватися його. Важливо також, щоб усі усвідомлювали причини повільної роботи, щоб проблеми могли бути виявлені та усунені швидше.

Фото Alexa Suter на Unsplash

Ефективність мобільних додатків безпосередньо впливає на рівень утримання користувачів, рейтинги, кількість завантажень, конверсій і, зрештою, дохід.

Якщо ви зобов’язуєтеся створити якісний додаток, який відповідає або перевершує очікування щодо ефективності роботи користувачів, ваші користувачі захочуть використовувати його знову і знову, підвищуючи уявлення про ваш бренд і зміцнюючи стосунки з ним.

Ця стаття є повторною публікацією, опублікованою з дозволу автора. Оригінальна повноформатна версія була спочатку опублікована тут.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-enhance-user-experience-improving-mobile-app-sof%C3%ADa-palamarchuk/.

Sofía Palamarchuk люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: