infiniBIM # 2: “SOI” – потенційна революція в управлінні даними BIM

У своєму останньому дописі я описав, як стандартна методологія LOD / LOI спричиняє перевантаження інформації у BIM та уповільнення робочих процесів. Тепер я хочу окреслити новий підхід, який може вирішити ці проблеми та покращити життя всіх учасників BIM. Я називаю це методологією “Набір інформації” (SOI), і це те, що слід обговорити галузі AEC.

Відправною точкою є той факт, що кожен одержувач інформації вимагає різної інформації та певного її набору в різні моменти процесу BIM. Кожен набір інформації призначений для певного використання.

Приклад із повсякденного життя може пояснити поняття SOI. Розгляньте сорочку, яку ви купуєте, де є чіткі «набори інформації» для конкретного використання та учасників. Магазину потрібна бірка з ціною та штрих-кодом. Доставчій компанії просто потрібна інформація про доставку, наприклад вага та адреса одержувача. Мені, як тільки я її купую, просто потрібні деталі догляду за товаром; тож я відкину цінник і ярлик для доставки.

Те саме можна зробити з BIM-моделями: заздалегідь визначтесь, ким будуть учасники та що конкретно кожен повинен знати; надавати їм той (і лише той) набір інформації в потрібний час; і виключити інформацію з моделі, коли вона не має подальшого використання. «Набори інформації» для користувачів BIM можуть містити графічні зображення, метадані та документацію.

Моделі BIM використовуються для різноманітних завдань, оскільки проекти проходять різні етапи – від планування, проектування та будівництва до експлуатації та обслуговування. Різні користувачі беруть участь у різний час, із “пунктами опускання” для своєчасної доставки даних, кожному з яких потрібні.

Як ви знаєте, що потрібно певному користувачеві, скажімо виробник вікон? Як щодо того, щоб запитати їх: “Який набір інформації вам потрібен, щоб мені встановити ціну або зробити вікном?” Вони легко нададуть вам точний “набір інформації”, який їм потрібен.

Альтернатива – перевірити місцеві стандарти LOD / LOI, надати їм все, що перелічено в документах, і дозволити їм шукати конкретні предмети, які їм потрібні. Тоді, можливо, вони скажуть вам, що відсутні деякі важливі деталі, і попросять надати їх. Принаймні, існує великий ризик затримки.

Зверніть увагу, що будівельникам на будівельному майданчику для вікна знадобиться інший SOI – в основному лише деталі місця та інструкції з монтажу. А інспектори з якості, керівники закладів та орендарі також матимуть свої власні потреби. Надайте кожному набір необхідної інформації і не більше.

Кожен елемент у моделі має життєвий цикл. Вимоги до інформації не тільки зростають у міру просування проектів, але й іноді звужуються залежно від того, що знадобиться майбутнім користувачам. Отже, як тільки ви побудували збірні колони, немає необхідності в деталях арматурних стержнів, які вже навіть не є окремими елементами. Можливо, зберігайте це в архіві, але не в моделі для повсякденного використання!

Набори інформації також ідеально підходять для обміну даними BIM людина-машина та машина-машина. Наприклад, верстати з ЧПУ, роботи та програмне забезпечення для управління потребують мало, але дуже конкретної інформації. Просто визначити відповідний SOI та домовитись про тип файлу експорту-імпорту.

Це короткий вступ до концепції SOI, який, на мою думку, може запропонувати величезні переваги для BIM. У своєму наступному дописі я розгляну ще деякі деталі, наслідки та приклади методології SOI.

Більше публікацій: http://www.infiniBIM.com

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/infinibim-2soi-potential-revolution-bim-data-donatas-aksomitas/.

Donatas Aksomitas люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: