До нового суспільного договору

Переосмислення сучасної філантропії

Наш нинішній соціальний договір порушено. У всьому суспільстві люди різного походження та демографії визнають цю несправедливу реальність.

Тим часом людство стикається з численними нагальними та складними викликами, але нам бракує організованої волі та інфраструктури даних для виконання життєздатних рішень.

Незважаючи на те, наскільки нездоланними можуть здатися світові проблеми, є підстави для надії: ми можемо значуще вирішувати проблеми людства в масштабах. Але, щоб досягти цього, ми повинні впроваджувати інновації. Нам потрібно застосовувати прагматичний підхід, орієнтований на дані, до вирішення найактуальніших проблем світу.

У 2020 році зрозуміло, що ми більше не можемо покладатися на застарілі підходи до вирішення проблем. Людству необхідно об’єднатися і вжити практичних, організованих дій. Це означає створення інфраструктури для підтримки сучасних моделей, що керуються даними, для філантропічної роботи.

Настав час використати технології для спільного блага. Більш доброчесний, процвітаючий і справедливий світ на диво досяжний. Настав час відновити суспільний договір і побудувати суспільство, яке буде краще працювати для всіх людей.

Довідка: теорія суспільного договору

Концепція суспільного договору в його найважливішій формі – це ідея, що окремі члени суспільства погоджуються співпрацювати на взаємну вигоду. Ми всі беремо участь у взаємному обміні. Наша колективна участь у цих спільних угодах є єдиною ниткою, яка утримує соціальну структуру суспільства.

Мрія про доброчесне, успішне суспільство і про те, як його досягти, – це тема, яку досліджували філософи протягом багатьох століть. Фундамент нашої західної суспільно-політичної системи глибоко обґрунтований філософським вивченням суспільного договору, починаючи від Платона, закінчуючи Гоббсом, Локком, Руссо, Емерсоном і не тільки.

Згідно з теорією соціального договору, ситуація стає непростою, коли договір не виконується керівниками чи громадянами: коли уряд не в змозі забезпечити природні права людей (Локк) або задовольнити найкращі інтереси «загальної волі» суспільства (Руссо), громадяни можуть зняти також зобов’язання щодо участі. Якщо угода не виконується більшістю людей, люди зобов’язані змінити курс шляхом виборів або будь -якими доступними засобами.

Якщо ми чесно поглянемо на наш суспільний договір у сучасному світі, ми побачимо те, що всі знають: наразі він не служить загальному благу. Замість того, щоб відмовлятися брати участь у зламаній системі, нам потрібно вживати практичних кроків для встановлення нового суспільного договору, який працюватиме для всіх.

Жахливе минуле благодійності

Основна філантропічна система, як ми її знаємо, сформувалася в епоху американських промисловців XIX століття. Ці заможні люди зосередилися на вирішенні найбільш очевидних та найнеобхідніших потреб свого часу: освіти та медицини, наприклад. Вони отримували щедрі відрахування податків, щоб заохотити жертвування, сподіваючись, що багатство надасть підтримку менш щасливим. Поряд із державним та приватним сектором виникла ціла галузь: благодійний сектор.

З розвитком індустріального суспільства разом з ним розвивався і неприбутковий сектор. Деякі некомерційні організації були дуже альтруїстичними та ефективними у вирішенні проблем, що стосуються людей, але інші були настільки неефективними, що вони не завжди давали значущі результати для громад, яким вони нібито служили.

Часто некомерційні організації зазнавали “повзання місії”, оскільки донори, на яких вони спиралися для виживання, диктували умови та обсяг роботи, яку вони могли б виконувати. Незважаючи на найкращі наміри цих донорів, вони часто були засліплені різними упередженнями і були схильні спроектувати власні цінності. Мимоволі вони зміцнювали саму систему несправедливості, яку прагнули подолати.

Сучасний благодійний ландшафт

Американці дають приблизно 450 мільярдів доларів на рік (станом на 2019 рік), що становить приблизно половину всіх глобальних доходів. З усіма цими грошима, з такою доброю волею можна було б подумати, що ми будемо набагато краще вирішувати проблеми, з якими ми стикаємось.

На жаль, інфраструктура благодійності залишилася майже незмінною з часів Рокфеллерів та Карнегіїв. Благодійний промисловий комплекс продовжує залишатися неефективною і за своєю суттю нерівною машиною, яка не наважується вирішувати структурні проблеми. Занадто часто благодійність може служити засобом для усунення почуття провини донорів або мінімізації податків.

Як вам скаже будь -який некомерційний працівник, ландшафт НУО надзвичайно складний. Робити хорошу роботу само по собі недостатньо добре. Громадські організації мають продавати. Вони мають рекламувати. Більшість коштів отримують ті, у кого найбільший кеш -бренд, найбільші маркетингові бюджети та складні можливості збору коштів. Більшість пожертв надходить до найбільших гравців, здатних продати свою історію фінансувачам. Це порочний цикл, що самовдосконалюється: статус-кво посилюється, одночасно витісняючи нових учасників та некомерційні організації, якими керують люди з менш привілейованого середовища.

Усі некомерційні організації борються не тільки з обмеженими коштами, що залежать від бажання донорів, а й з відсутністю спрощеного процесу подання звітності. В результаті некомерційні організації потрапляють у пастку у мучильному чистилище «підзвітності», намагаючись відповідати численним конфліктуючим показникам ефективності донорів (ключові показники ефективності).

Низові організації часто є найкращою базою знань для своєї конкретної спільноти. Вони знають, як він функціонує, які його потреби, і мають ключові місцеві стосунки. Це дає їм можливість ефективно впроваджувати рішення для вирішення реальних проблем. Однак вони змушені витрачати непропорційно велику кількість часу та ресурсів на збір коштів, замість того, щоб зосередитися на нагальних програмних потребах.

Брукований добрими намірами

У ці часи великих змін люди відчайдушно хочуть допомогти, але процес благодійної допомоги чреватий тертям і труднощами. Просто нелегко визначити найбільш впливові некомерційні організації з прямою відповіддю. Люди намагаються визначити, що таке “добра” некомерційна організація, і часто їхня добра воля направляється до відомих чи тенденційних некомерційних організацій, тоді як менші НУО, які обслуговують малозабезпечені громади, не мають достатньої кількості ресурсів.

Краудфандинг був визнаний як велика інновація у філантропії, але нинішня операційна модель за визначенням є реактивною та поодинокою. Хоча такі сайти, як GoFundme, дійсно допомогли багатьом людям, вони зосереджені на одноразовому фінансовому послабленні, а не на зміні системного рівня.

Тож, незважаючи на деякі інновації в технологіях, благодійний ландшафт насправді не змінився суттєво для будь -якої із зацікавлених сторін. Благодійники, некомерційні організації та окремі особи все ще працюють із застарілим способом надання та отримання коштів.

Нам потрібно розробити нові способи ефективного та результативного вирішення гуманітарних питань у масштабі. Настав час направити нашу добру волю на прозорі системи, що дають реальні результати.

Робити добро краще

Терпіння людей щодо добрих намірів, які приносять невелику користь, слабшає: ми повинні прискорити темпи змін. Ми можемо це зробити. Новий суспільний договір смішно досяжний. Щоб досягти цього, ми повинні вийти за рамки старих стомлених тропів і обмежених парадигм можливого. Цивільні особи, некомерційні організації, уряди та приватний сектор мають об’єднатися, щоб служити загальному благу. Ми повинні повністю взяти на себе зобов’язання як суспільство інвестувати в громади – або ризикувати екзистенційною небезпекою.

Необхідність – мати винаходу. Складність нашої глобальної ситуації сьогодні вимагає від нас створення складних інструментів. Ми можемо побудувати соціальну добру екосистему, яка процвітає разом з нашою економікою. Настав час скористатися нашим ноу-хау, багатством та технологіями, щоб значуще подолати системи несправедливості, які негативно впливають на всіх нас. Настав час нам робити краще.

Щоб дізнатися більше, відвідайте http://www.humanitas.ai та http://www.dandi.io

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/towards-new-socialcontract-philip-chow/.

Philip C. люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: