Магія порочних циклів

Як часто ви опиняєтесь у ситуації, коли відчуваєте, що з кожним днем все тільки погіршується? Це може статися на роботі, з вашим супутником життя, дітьми, родиною та друзями.

Це відчуття тривалого розчарування зазвичай вкорінене в порочному колі.

Визначення порочного кола

Порочний цикл-це набір зв’язків причинно-наслідкових зв’язків, які здійснюють зворотний зв’язок: A-> B-> C-> A-> B-> C-> A… (Не обов’язково 3 зв’язки, їх може бути 4/5/більше).

Якщо сказати це більш прагматично, це ситуація, що триває. Спочатку все знаходиться на 1 -му рівні фрустрації, а поступово – на 10 -му рівні фрустрації (і, можливо, до вибуху).

Приклад тут – класичний приклад порочності в романтичних стосунках (див. Додаток до порочного кола для роздрібних компаній). Немає вихідної точки циклу, ви можете почати читати його з будь -якої сутності: спочатку нові стосунки дуже захоплюючі, і ви витрачаєте багато часу на нові речі, знайомства з іншою людиною та захоплені зростанням почуття. З часом хвилювання не таке, як спочатку (ви звикаєте до свого супутника життя, ви вже все про нього знаєте, і більшість ваших розмов стосується повсякденності та повсякденних речей). Отже, ви шукаєте нових речей, щоб бути захопленими та зацікавленими поза стосунками. Це, звичайно, поставило вас у положення, що ви менше часу проводите зі своїм супутником життя. Менше часу проводити з ним (або, можливо, проводити час з ним, але разом з іншими людьми) не дозволяє знову відкрити для себе хвилювання, яке було у вас на початку, а отже, хвилювання зменшується ще більше (і цикл триває).

Просто підкреслю: я не припускаю, що час ТІЛЬКИ зі своїм супутником життя вирішить все. Насправді, це покладе початок іншому порочному колу, з яким потрібно бути обережним (порочний цикл залежностей відносин). Ви повинні тримати речі в рівновазі.

Виклик порочному циклу

Після того, як я повідомив вам погану новину, давайте зануримось у хорошу новину: оскільки ми говоримо про цикл, у нас є кілька способів його розірвати!

Ми повинні запитати себе: що стоїть за кожним зв’язком сутностей? Які припущення приховані всередині порочного кола?

Як тільки ви почали ставити питання, киньте їм виклик! Поринь у свій мозок і запитай, чому, чому, чому? Роблячи це, ви зможете визначити, яку частину порочного кола ви можете розірвати. Поставте ці питання для кожного з’єднання (A-> B; B-> C; C-> A…) і дізнайтеся, на якому з’єднаннях вам зручніше працювати (або бути точнішим: найменш незручним).

У нашому прикладі вище:

Збудження від стосунків зменшується -> Ви шукаєте захоплюючих речей поза стосунками: Чи можете ви шукати хвилювання у ваших стосунках? Чи можете ви спробувати нові речі та нові пригоди, щоб повернути хвилювання?

Ви шукаєте захоплюючих речей поза стосунками -> Ви менше часу проводите зі своїм супутником життя (наодинці!): Чи можете ви переконатися, що присвячуєте достатньо часу своєму супутнику життя? Чи можете ви подумати про діяльність, яка буде “вашою справою”?

Ви менше часу проводите зі своїм супутником життя (наодинці!) -> Збуджується хвилювання від стосунків: Чи можете ви підтримувати темп хвилювання, не проводячи час зі своїм супутником життя? Чи можете ви і ваш партнер знайти цікаві справи, навіть якщо ви фізично не разом?

Порушити порочний цикл

Після того, як ви виявили, що зв’язок розривається, вам доведеться попрацювати над ним (із самим собою, своїм супутником життя, дітьми чи друзями) – спілкування є ключовим елементом, і опис порочного кола допоможе створити ефективну комунікацію щодо проблеми. Ви були б здивовані, побачивши, що відбувається, коли ви відкрито говорите про свої страхи.

Результат цього відкритого спілкування та мозкового штурму вирішиться розривом однієї із зв’язків циклу. Після того, як одне з з’єднань циклу розривається -> затягування! Весь цикл зникає! Вплив на ваше життя буде колосальним! Це МАГІЯ порочних циклів …

Я бачив стільки порочних циклів у багатьох різних ситуаціях, і в усіх з них негативний ефект був величезним. Тому розрив циклу має величезний позитивний ефект: – – = +

На жаль, більшість порочних циклів зазвичай закінчуються кризою. Криза – це можливість розірвати цикл, але є ризик, що ситуація вже дуже погана, і все це просто вибухне (вас звільнять/звільнять/розлучають/не розмовлятимуть з мамою кілька років тощо) .

Прийти до висновку

Визначте порочний круг: яка дія викликає іншу дію і як вони всі пов’язані? -> Киньте виклик припущенням: знайдіть вихід, створивши та розірваючи інерцію -> Порушіть цикл перед вибухом: спілкуйтеся та намагайтесь поводитись інакше.

Практикуйте вищевказане, і ви станете майстром виявлення порочних циклів та лікування їх заздалегідь. Зрештою, ви зможете ідентифікувати їх ще до їх створення -> це найкраща ситуація -як і багато речей у нашому житті: найшвидший спосіб розірвати порочний круг -це не увійти в нього з самого початку.

Внутрішній порочний цикл

Багато з нас борються з собою у замкнутому колі, яке загрожує нашому щастю. Багато разів нам потрібно розкрити свій внутрішній порочний круг, перш ніж шукати зовнішні порочні цикли. Чи можете ви визначити свій внутрішній порочний круг?

Додаток – Приклад роздрібного бізнесу

Ми маємо тут класичний порочний цикл, від якого страждають багато роздрібних та оптових компаній. Цей порочний коло є майже загальним у тому сенсі, що ви можете трохи змінити слова, і ви досягнете порочного кола вашої компанії. Спробуйте виконати цю вправу для сервісної компанії (наприклад, телекомунікаційної компанії), і нижче ви побачите, як виглядає замкнутий цикл для сервісних компаній.

Після того, як ми визначили порочний круг, нам потрібно розпочати фазу виклику, перевіривши припущення, що стоять за зв’язками між сутностями:

Ми вважаємо, що рівень запасів занадто високий для рівня продажів -> Ми скорочуємо рівень запасів, щоб покращити рентабельність інвестицій і виходить: припущення полягає в тому, що скорочення запасів не загрожує продажам, а отже, рентабельність інвестицій буде покращена (повернення (продажі)) залишиться незмінним, тоді як інвестиції (акції) зменшаться).

Ми скорочуємо рівень запасів, щоб покращити рентабельність інвестицій та обороти -> Наявність менших бестселерів та менший вибір у магазині: Коли ми скорочуємо запаси, ми зазвичай скорочуємо їх лінійно, без диференціації між хорошими продуктами та постільними продуктами (саме тому у нас менше доступності найкращі продавці). Крім того, у деяких магазинах та/або категоріях ми вже мали адекватний рівень вибору, але тепер ми його скорочуємо, щоб споживачам не вистачало вибору у цих магазинах та/або категоріях.

Менше доступності бестселерів та менший вибір у магазині -> Ми страждаємо від невдоволення клієнтів та низької кількості клієнтів, що повертаються: оскільки споживачі не можуть знайти речі, які хочуть купити, вони менш задоволені (не купують) і рідше повертаються.

Ми страждаємо від невдоволення клієнтів та низького рівня повернення клієнтів -> Продажі знижуються: коли клієнти не купують, а коли вони не повертаються, звичайно, що продажі під загрозою.

Продажі впали -> Ми вважаємо, що рівень запасів занадто високий для рівня продажів: тепер у нас ще менше продажів, тому ми знову відчуваємо, що наші запаси та рентабельність інвестицій недостатньо хороші, тому ми знову розпочинаємо цикл…

Що ми робимо неправильно? Які з припущень можна оскаржити? Для більшості роздрібних компаній слід зосередитися на такому зв’язку: Ми вважаємо, що рівень запасів занадто високий для рівня продажів -> Ми скорочуємо рівень запасів, щоб покращити рентабельність інвестицій та обороти. Чому краще зосередитися на цьому зв’язку? Тому що на сьогодні у нас є всі інструменти (ІТ-системи, аналітичний аналіз та вдосконалені алгоритми) для визначення кращих способів скорочення запасів, не загрожуючи доступності наших бестселерів та вибору клієнтів у магазині. Ключове слово: диференціація. Це більш швидкий і безпечний спосіб принести великі результати роздрібній торгівлі з точки зору покращення продажів, оборотів запасів та рентабельності інвестицій.

Додаток – Ваша власна вправа: Порочний цикл телекомунікаційної компанії

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/magic-vicious-cycles-ziv-pitshon/.

Ziv Pitshon люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: