Хто стане першою у світі криптонацією?

Моя стаття була спочатку опублікована на Forbes

Не робіть помилок, бульбашок чи ні, криптовалюти тут залишаються і представлятимуть величезну хвилю створення багатства -деяку оцінку в трильйони доларів.

Дійсно пекуче питання зараз полягає в тому, чи зможуть нації досить швидко адаптуватися до цієї нової економічної реальності та стати справжніми криптонаціями: країною, де криптовалюти охоплюються, чітко і справедливо регулюються, оподатковуються, забезпечуючи багаторівневу економіку, капітал формування та робочої сили, одночасно покращуючи загальне створення вартості та політичний вплив у глобальному масштабі. Це, звичайно, не станеться за одну ніч, але деякі країни просуваються далі або більш схильні до майбутнього, ніж інші.

Національні держави можуть погратися з грандіозною ідеєю національної цифрової валюти, але ще далеко не однозначно, що вона насправді буде прийнята. Особливо важко буде для тих національних цифрових валют, які не децентралізовані.

Тим не менш, є багато сфер, де сьогодні уряди могли б інвестувати у проекти, що працюють на основі блокчейна, що може позитивно вплинути на їхніх громадян. Наприклад, Естонія показує шлях до електронної резиденції, реєстру ідентифікації та кредиту та сертифікації, які можна було б ідеально децентралізувати та запускати в блокчейні прямо до громадян. Такі інноваційні проекти, як Civic, uPort та Thekeyc, можна навіть використовувати для розширення можливостей урядів та громадян. Пожертвування у разі надзвичайних ситуацій на національному рівні можна здійснювати у криптовалюті.

Стати криптонацією важливо, тому що, якщо ваша країна не конкурує за цінність і багатство, яке буде створено, і якщо вона не сприяє розвитку та використанню необхідних талантів, вона відстане від інших. Деякі “менші” країни зрозуміли цю можливість.

Сінгапур, Гонконг, Естонія та Швейцарія стають криптосилами. Лише Швейцарія залучила свіжого капіталу ICO на півмільярда доларів у першій половині 2017 року, що майже поступається США.

Отже, що потрібно нації, щоб стати «крипто»?

Першим кроком для нації, яка намагається охопити цю хвилю, є відповідальне заохочення-а не лише попередження-власних громадян щодо володіння криптовалютою. Спосіб зробити це – подати приклад. Власність криптовалюти – це перший крок до розуміння криптографії та демістифікація всієї негативної преси (яка іноді заслуговує) у всій галузі. Уряди повинні заохочувати його офіси та чиновників володіти криптовалютним гаманцем і навіть надавати їм деякі крипто -активи, щоб дізнатися про простір.

Тоді урядам доведеться нарощувати свої технічні можливості, технічний персонал та бюджет, а також масово інвестувати у майбутні таланти, яких небезпечно не вистачає. Системі освіти потрібно готувати набагато більше інженерів у всіх галузях у наймолодшому віці. Діти, які навчаються за допомогою ігор та мобільних додатків, як ніхто інший розуміють цінність цифрових ресурсів. Система освіти не може цього ігнорувати. Інвестиції в інфраструктуру для підтримки промисловості також необхідні, наприклад, в електроенергію (крипто споживає багато енергії).

Банки та центральні банки мають бути залучені до роботи. Вони повинні розуміти, що не всі криптобізнеси є тіньовими, і що нормально вести бізнес, пов’язаний із криптовалютою, за умови дотримання деяких ключових правил. Банки не збираються зникати найближчим часом: насправді, може бути і навпаки, оскільки банки можуть стати ключовими гравцями для залучення користувачів криптовалюти, які наразі не довіряють системі, оскільки їм бракує базової інформації, розуміння чи навіть час вчитися. Криптовалюти не є заміною грошей або бізнесу банків, а паливом для нового типу економіки, що будується на наших очах.

З усіх країн з розвиненою економікою Японія виглядає далеко попереду, оголосивши біткойн законним платіжним засобом та підтримуючи зареєстровані біржі, що робить криптовалюту життєздатною можливістю для бізнесу для своїх підприємців, життєздатною інвестицією для роздрібних та інституційних інвесторів, але також справжнім популярним цифровим активом, прийнятим у десятки тисяч магазинів по всій країні. Цей уряд є прикладом у багатьох відношеннях, але не обов’язково повторюваним прикладом: Японія має культуру, засновану на консенсусі, яка, природно, узгоджується з основними принципами блокчейна, а країна має давню традицію впровадження у масштабах цифрових грошей та винагород що робить криптовалюти ідеальним поєднанням.

На протилежному кінці шкали є Ізраїль, потужний центр високотехнологічних технологій, але де банки практично унеможливлюють інвесторам займатися будь-чим, що стосується криптовалют, і ускладнюють життя криптопідприємцям та послугам. Це пояснюється переважно дезінформацією та відсутністю чіткої нормативної бази.

Якщо чесно, не все залежить від урядів та регулюючих органів. Важливу роль відіграють і інші зацікавлені сторони. ЗМІ повинні бути більш відповідальними у своєму звітуванні та освіті громадськості. Спільнота інвесторів, включаючи венчурних капіталістів, не повинна применшувати чи звільняти підприємців, які приходять до них із криптопроектами. Компанії, які беруть участь у галузі, також несуть критичну відповідальність: встановлюючи високі (е) стандарти, уникаючи поганих акторів і загалом допомагаючи ринку та владі краще зрозуміти галузь.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/who-worlds-first-crypto-nation-ouriel-ohayon/.

Ouriel OHAYON люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: