SITEMAP – 4 основні моменти, які допоможуть зробити ваш сайт міцнішим та зручнішим для користувача.

Вам іноді здається, що ви не можете побачити ліс за деревами?

Тільки сьогодні вранці ми почали надавати клієнту огляд його джунглів / карти сайту.

Але чому карта сайту така важлива?

Карта сайту відображає структуру сторінок веб-сайту з усіма підсторінками повністю та ієрархічно структурованим способом.

Карта сайту зазвичай представлена у структурованому списку. Карта сайту пропонує відвідувачам та веб -сканерам швидкий огляд усіх існуючих окремих сторінок. Усі записи у списку пов’язані з URL -адресою відповідних цільових сторінок.

Не слід плутати карту сайту зі змістом, який містить теми веб -сайту, оскільки це не обов’язково відповідає окремим сторінкам (теми можна знайти на кількох підсторінках). Однак межі тут плавні.

Карта сайту дає огляд масштабів та структури веб -сайту, а також має особливе значення для оптимізації SEO.

Існує два типи карт сайту: карти сайту HTML і карти сайту XML.

Карта сайту HTML працює переважно як навігація для користувачів і її можна знайти в передньому кінці веб -сайту.

Як і карта сайту HTML, карта сайту XML містить усі підсторінки домену. Однак карта сайту XML зберігається не як видимий документ HTML, а у вигляді файлу XML у кореневому каталозі веб -сервера. Карта сайту, також відома як карта сайту Google, використовується, щоб спростити пошуковим системам, таким як Google, Bing або Baidu, доступ до всіх частин сторінки і таким чином дозволити повністю індексувати домен. Також можна створювати спеціальні карти сайтів для зображень, відео чи вмісту для мобільних пристроїв.

Але ми не хочемо вдаватися до цього детальніше тут, скоріше скориставшись дуже практичним прикладом переваг, пов’язаних з користувачами, та оптимізацією для збільшення конверсій (продажів).

Тут ви можете побачити порівняння до / після:

Які окремі теми необхідно розглянути?

Почнемо зі сторінки “до”:

І ось переглянута, зручна для користувача сторінка “Після”, оптимізована для перетворення:

Пункт 1: Внутрішні посилання, оптимізовані для перетворення

Внутрішні посилання – це ті посилання, які посилаються на інші внутрішні сторінки веб -сайту. Це, з одного боку, включає навігаційні посилання, такі як заголовок, бічна панель або нижній колонтитул. Однак посилання у запущеному тексті, які посилаються на внутрішні сторінки, також є частиною внутрішнього посилання. Як важлива частина оптимізації на сторінці, внутрішнє посилання є однією з основ оптимізації пошукових систем і разом із зовнішнім зв’язуванням формує дисципліну SEO за посиланнями.

Посилання є одним з найважливіших із понад 200 факторів рейтингу Google, і їх значення для SEO відповідно високе. Google завжди використовував посилання (особливо так звані зворотні посилання, але це стосується посилань з веб-сайту, а не назад) для визначення “вартості” веб-сайту, а отже, і його рейтингу. Внутрішнє зв’язування пропонує багато аспектів, які роблять його особливо цікавим для SEO:

Юзабіліті: Домашня та цільова сторінки повинні оптимізувати читання та корисність внутрішніх посилань, так само, як вони використовуються користувачем у пошуках його інформації. Таким чином, посилання значно впливає на використання сайту.

Внутрішні посилання для Google Bot: Зокрема, на сторінках з багатьма підсторінками зовнішні посилання можуть бути реалізовані лише в обмеженій мірі. Це робить внутрішні посилання ще більш важливими, щоб показати сканерам Google шлях до їх власних підсторінок.

Як виглядає оптимальне внутрішнє зв’язування?

Внутрішнє зв’язування певною мірою визначається користувачем. Якщо є велика ймовірність того, що він натисне посилання, “важливість” цього посилання також зростає. У той же час, посилання повинні розумно переміщати відвідувача через веб -сайт.

Тому є кілька моментів, які визначають успішне внутрішнє посилання:

Розміщення: у змісті, тобто в тексті, посилання ідеально розміщуються в полі зору користувача. В ідеалі вони розміщуються на початку тексту SEO.

Контекст: Посилання завжди повинні мати додаткову цінність для відвідувача веб -сайту. Тому вони повинні бути безпосередньо пов’язані зі стороною.

Силосування: Силосування – це техніка, за допомогою якої ви можете структурувати вміст свого веб -сайту за предметними областями, щоб підтримувати користувача на обраному шляху, а не відволікати його. На малюнку вище кожен колір являє собою силос. Розробка внутрішнього посилання у ваших силосах має тут важливе значення для керівництва користувача та послідовної оптимізації веб -сайту – аж до конверсії. Тематичні веб -сайти та позитивні сигнали користувачів також відіграють все більш важливу роль для SEO. Тому силосування варто в кількох аспектах.

Поради щодо силосування:

Якщо можливо, також спроектуйте структуру URL-адреси для відображення схожої на архітектуру інформації архітектури.

Завжди пов’язуйте підсторінки з відповідної підпорядкованої сторінки.

Ви також можете посилати сторінки на одному рівні в бункері.

Помістіть посилання у змістовний смисловий контекст, а не просто дикий і випадковий.

Якірний текст: Якорний текст (також називається текстом посилання) – це текст, який можна натиснути, який функціонує як гіперпосилання у гіпертекстовому документі. Щоб чітко виділятися зі звичайного текстового зображення, його зазвичай виділяють і підкреслюють кольором.

Якщо ви натиснете на якірний текст гіперпосилання, вас буде автоматично переспрямовано на цільову адресу. Посилання, які вже були відвідані, часто відображаються іншим кольором.

“Читаючі” посилання: посилання Javascript часто не читаються веб -сканерами Google. Це робить вас марними з точки зору SEO. Увага: кожен, хто намагатиметься таким чином зменшити кількість посилань, майже напевно буде найближчим часом покараний Google (Black Hat SEO).

“Помітні” посилання: Посилання також повинні бути впізнавані користувачем як такі, підкреслення або кольорові позначки є обов’язковими.

Контроль: обов’язково потрібно регулярно перевіряти, чи посилаються внутрішні посилання на сторінки помилок (404, 500). Корисні інструменти, такі як Link Sleuth Xenu, допомагають знайти шкідливе програмне забезпечення.

Уникайте кількох посилань: Посилання кілька разів у тексті на одну сторінку приносить більше шкоди, ніж користі.

Найкраща практика полягає в тому, що до всіх сторінок можна потрапити не більше ніж за 3 кліки з домашньої сторінки, інакше користувачеві доводиться “копати” вічно, щоб дістатись до них – досить не круто!

Пункт 2: Очистити меню

Навігація – це вказівник веб -сайту. Це забезпечує орієнтацію – або, якщо вони погані, плутанину. Він проводить відвідувача по ваших сторінках, і, подібно до карти, вміст, форма та дизайн повинні допомогти користувачеві швидко та легко орієнтуватися

Відвідувач погано поінформований, якщо:

Сторінка використовує незрозумілі або заплутані позначення, які не відразу дають йому зрозуміти, куди вони його ведуть, і, швидше, ставлять на перший план нерелевантні сторінки.

Щоб уникнути незрозумілих умов для відвідувачів, багато веб -сайтів використовують стандарти. І тоді ви можете знайти меню у верхній частині веб -сайту з класикою меню веб -сайту “Про нас”, “Послуги”, “Посилання”, “Поточні”, “Контакти”, “Галерея” та “Відбиток”.

Такі стандартні меню мають перевагу в тому, що потенційні клієнти знають, чого очікувати. Однак вони роблять веб -сайт одним із 100 подібних веб -сайтів.

Це може означати відмову від усього, для чого на розвиток бренду було вкладено стільки зусиль і грошей: унікальність; Інноваційні, освіжаюче різні …

Приклад “ДОМАШНЯ ГРАМА” показує дуже чітку, просту і однозначну навігацію по меню. Навіть кнопку «Домашня сторінка» можна було залишити поза увагою, оскільки це стало умовою в Інтернеті, що ви повертаєтесь на домашню сторінку, натискаючи на логотип.

3 поради щодо хороших категорій меню

Вибір категорій відіграє вирішальну роль для того, щоб зробити навігацію веб -сайтом зрозумілою. Під час створення своїх категорій вам слід взяти до уваги такі поради:

Виберіть керовану кількість основних категорій.

Користувач чітко бачить від 5 до 7 пунктів меню, які дають відвідувачам вашого сайту чіткий огляд того, що може запропонувати ваш магазин. Залежно від типу веб -сайту, інші категорії в головному меню можуть мати сенс. Це єдине, що потрібно розглянути дуже уважно і, в ідеалі, також перевірити. Тому що, як ми всі знаємо, у нас є багато, іноді занадто багато, щоб запропонувати. Ми можемо щось зробити. Замовник повинен дізнатися! Здобути дистанцію тут – одна з найскладніших речей – з чисто психологічної точки зору.

В результаті ви постійно отримуєте нові ідеї щодо того, який пункт меню все ще належить до навігації веб -сайту. І тоді ви можете все більше і більше роздувати меню, за рахунок зрозумілості. Тоді ви можете запропонувати внутрішні роботи як тесля і хотіли б вказати потенційним клієнтам на те, що:

Робота в гіпсокартоні,

Будь -які ремонтні роботи,

Ви також можете покласти підлогу,

і склеєні фольги.

Все це та багато іншого може потім стати окремим підпунктом пункту головного меню «Внутрішнє обладнання». Цілком можливо, що це заплутує потенційних клієнтів, а не допомагає їм зорієнтуватися.

Тому наша порада: Якщо ви продовжуєте вигадувати додаткові пункти меню, які обов’язково належать до меню вашого веб -сайту, зупиніться в якийсь момент. А потім ще раз подумайте, чи справді мають бути усі ці пункти меню, чи все -таки ваше меню не повинно кардинально зменшуватися. Щодо психології: Тут “нейтральний зовнішній” насправді може допомогти прийняти правильне рішення, хто має набагато більшу емоційну дистанцію.

2 Використовуйте чіткі та легко зрозумілі загальні терміни як назви категорій, такі як «чоловіки», «жінки», «діти», «ваучери» в індустрії моди. Те ж саме стосується підменю, в яких чітко і легко орієнтуватися. Користувач хоче швидко потрапити туди і не шукати.

Зробіть його конкретним, коротким, чітким і використовуйте, наскільки це можливо, конкретні терміни. Користувач може уявити собі менше під категорією “Продукти”, ніж під “Навісами”.

Назви окремих категорій повинні складатися з одного слова і не бути занадто довгими. Тож не «пластикова та керамічна плитка», а просто «плитка». Який тип плитки ви пропонуєте, все одно можна побачити на сторінці категорій.

Пункт 3: Чітка структура та розмежування пропозицій

Йдеться про ядро веб -сайту, про пропозицію, про те, що клієнти повинні купити і на що живе оператор. Отже, це один з найважливіших моментів при аналізі наведеного вище прикладу.

Це порушує два золотих правила:

Золоте правило №1:

Зробіть все простим і масштабованим.

Золоте правило №2:

Тримайте кожну сторінку подалі від своєї домашньої сторінки з якомога меншою кількістю кліків.

У наведеному вище прикладі “До”:

Дійсно важко зрозуміти логіку “що є де”.

Він ледве масштабований. Майже кожного разу, коли ви хотіли б додати нову категорію, вам доведеться вибудовувати новий рівень … і реорганізовувати все, що існує в процесі

В ідеалі структура повинна бути побудована таким чином:

Настільки простий і зрозумілий, наскільки це можливо, за структурою та рівним з точки зору ієрархії. Структура під домашньою сторінкою з категорією, підкатегорією, а потім продуктами є ідеальною.

Якщо існують різні групи продуктів, їх слід розумно згрупувати на одному рівні, а фактичні продукти слід створити безпосередньо нижче. Приклад структури такої категорії товарів:

Жінка -> Сумки -> Сумка 1, Сумка 2 тощо.

Людина -> Взуття -> Взуття 1, Взуття 2 тощо.

Наявність найпростішої структури – це не тільки чудово для SEO, але й користувачам це сподобається. Проста, проста архітектура дозволяє веб -переглядачам легко знаходити потрібні їм продукти. За допомогою трьох кліків ви знайшли те, що шукаєте.

А для тих, хто використовує плоску архітектуру веб -сайту, Google повністю індексує всі свої сторінки. Це може бути важливим для вашого рейтингу. І разом з цим для ваших продажів.

Пункт 4: Очистіть нижній колонтитул із зосередженням на встановленні контакту

Колір нижнього колонтитула (також: нижній колонтитул, меню нижнього колонтитула) зазвичай значно відрізняється від решти сторінки, так би мовити як кінець веб -сайту.

Тут ви можете знову розмістити посилання на свої канали в соціальних мережах, оскільки поведінка користувачів у відвідувачів інша.

Інші (важливі) елементи:

Посилання на відбиток та декларацію про захист даних, за необхідності право на відкликання

Посилання на актуальні статті блогу

Зігель

Логотипи сертифікатів і знову для

Контакт

Додаткові (можливі) елементи:

Купони

Філософія компанії

Методи оплати

Інформаційний бюлетень

Питання та відповіді

Поспішайте

Служба-гаряча лінія

Приклад чіткої, охайної області нижнього колонтитула:

Приклад барвистої, всебічно розробленої області нижнього колонтитула:

На закінчення можна сказати, що курс вже встановлено, коли SiteMap налаштований, як для зручності користування (зручність використання), так і для знаходження людини та машини (SEO), і тому є дуже важливим фактором для ефективності сторінка і не випадково , повинні бути залишені.

Якщо у вас є запитання або ви хочете щось покращити, зв’яжіться з нами тут. Ми раді підтримати вас у запуску вашого веб -сайту у 2019 році та пізніше.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/sitemap-die-4-hauptpunkte-um-deine-seite-st%C3%A4rker-und-christian-rath/.

Christian Rath люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: