Поширення гармонік у розподільчих мережах

В рамках поточної глобальної енергетичної політики відбувається швидке розширення відновлюваних джерел енергії, інтегрованих у існуючі електричні мережі. Особливо фотоелектричні панелі виробляють електроенергію постійного струму, яка після інверсії на основі силової електроніки зазвичай подається в мережу низької напруги (НН). Через недоліки в процесі інверсії подача призводить до викидів гармонік в мережу, впливаючи на підключені пристрої та прилади, а також на саму підключену електромережу. Те саме стосується приватних або промислових споживачів електроенергії, що випромінюють гармоніки за рахунок перетворення змінного струму, що використовується для навантаження постійним струмом. Гармоніки можуть мати негативний вплив на сітку та її компоненти. Це передбачає:

Зниження ефективності завдяки більшим втратам

Старіння ізоляції

Посилення напруги через можливі резонанси

Природно, це, у свою чергу, призводить як до економічних витрат, так і до надійності мережі. Окрім впливу на саму електромережу, гармоніки також безпосередньо впливають на споживачів електроенергії через зниження якості електроенергії. Останнє може мати великий згубний вплив на побутову техніку, промислові процеси та комерційний сектор. Отже, вони пов’язані зі значними витратами, пов’язаними зі зменшенням терміну служби споживаних пристроїв, необхідними пристроями для зменшення гармонік (наприклад, фільтрами), необхідними вимірами якості продукції та несправностями обладнання, спричиненими гармоніками.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/harmonics-propagation-distribution-grids-1-mahmoud-draz/.

Mahmoud Draz люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: