Світ стає безготівковим

Безготівкове суспільство може здатися чимось із наукової фантастики, але ми вже в дорозі. За переходом до безготівкового світу стоїть кілька потужних сил, включаючи уряди та великі компанії з фінансових послуг.

Але ми ще не там. Окрім логістичних проблем, нам потрібно вирішити кілька соціальних питань, перш ніж повністю відмовитися від готівки.

Переваги безготівкового товариства

Менше злочинності: з готівкою легко вкрасти гроші. Незаконні операції, як правило, відбуваються з готівкою, так що транзакції не реєструється.

Паперові сліди: Фінансова злочинність повинна пересохнути. Важче приховати дохід і ухилитися від сплати податків, коли фіксується кожен отриманий платіж.

Без управління готівкою: друк купюр і монет коштує грошей. Підприємства повинні зберігати готівку та депонувати готівку.

Міжнародні платежі: перебуваючи в іноземній країні, потрібно купувати місцеву валюту. Але платежі прості, якщо обидві країни можуть здійснювати безготівкові операції. Замість того, щоб з’ясувати іншу валюту, ваш мобільний пристрій обробляє все за вас.

Недоліки безготівкового світу

Конфіденційність: Електронні платежі означають менше конфіденційності. Ви можете довіряти організаціям, які обробляють ваші дані, і вам може бути нічого приховувати, але ваша платіжна інформація може з’являтися способами, які неможливо передбачити. Готівка дозволяє витрачати гроші та отримувати кошти анонімно.

Злом: Хакери – це грабіжники банків та грабіжники електронного світу. У безготівковому суспільстві наслідки вищі, якщо хтось злиє ваш рахунок, оскільки у вас немає альтернативних способів витратити.

Проблеми з технологіями: глюки та перебої також можуть спричинити проблеми, залишаючи без можливості купувати речі, коли вони вам потрібні. Так само торговці не мають можливості приймати платежі від клієнтів, коли системи несправні. Навіть щось таке просте, як розряджена батарея телефону, може залишити вас “без грошей”.

Нерівність: Бідним та небанківським особам буде ще важче в безготівковому суспільстві. У них немає дорогих пристроїв для здійснення платежів, і ті, хто працює у неформальній економіці, не мали б можливості отримати зарплату або отримати допомогу.

Збори: Якщо ми змушені вибрати лише декілька способів оплати, чи можемо ми розраховувати на те, що фінансові установи дадуть нам фантастичну угоду? Платіжні оператори можуть просто заробити на великих обсягах.

Надмірна витрата: коли ви витрачаєте готівкою, ви відчуваєте “біль” кожного витраченого долара. Але за допомогою електронних платежів легко провести пальцем, торкнутися або клацнути, не помічаючи, скільки ви витратите.

Негативні процентні ставки: коли всі гроші електронні, уряди мають можливість сприяти від’ємним процентним ставкам.

Як виглядає світ з нульовими готівками?

Без готівки платежі відбуваються в електронному вигляді. Замість використання паперу та монет для обміну вартості ви дозволяєте переказ коштів іншій особі чи бізнесу. Логістика все ще розвивається, але ми маємо кілька натяків на те, як може розвиватися безготівкове суспільство.

· Кредитні картки та дебетові картки є одними з найпопулярніших альтернатив готівки, що використовуються сьогодні. Мобільні пристрої, швидше за все, стануть основним інструментом платежів.

· Електронні платіжні програми, такі як Zelle, PayPal та Venmo, корисні для платежів P2P. Послуги мобільних платежів та мобільні гаманці, такі як Apple Pay, забезпечують безпечні безготівкові платежі. У країнах, що розвиваються та розвиваються, які економно використовують готівку, мобільні пристрої є найпоширенішими інструментами платежів.

· Криптовалюти також є частиною обговорення: вони вже використовуються для грошових переказів, і вони представляють конкуренцію та інновації, які можуть допомогти знизити витрати. Але в даний час вони мають ризики та регуляторні перешкоди, що робить їх непрактичними для більшості споживачів, тому вони можуть бути неправильними для широкого використання.

Готуйся. Прийде!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/world-becoming-cashless-jack-gebhardt/.

Jack Gebhardt люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: