Від збору марок до цифрових предметів колекціонування: Terra Virtua відкриває віртуальні скарби для мейнстріму.

Колекціонування за ці роки надзвичайно змінилося. Те, що почалося як нішеве хобі для любителів марок і монет ще в роки війни 20 століття, стало набагато популярнішим до кінця тисячоліття, коли нові жанри обмеженого тиражу почали залучати колекціонерів різного віку та статі. Починаючи з торгових карток та коміксів, закінчуючи плюшевими іграшками та фігурами, здавалося, що кожен мав прихильність до того, щоб щось збирати, і кожен лофт чи горище мали коробку цінних речей, які власник вважав цінними, будь то сентиментальні чи грошові.

Колекціонування стало серйозним заняттям, і багато реклами з’явилося, коли принцеса Біні Бебі продала за 500 000 доларів, або рідкісна бейсбольна картка принесла кілька мільйонів доларів! Ці типи історій спонукали промисловість, і предмети колекціонування стали частиною економіки.

З появою комп’ютерних ігор та Інтернету було введено новий тип цінних товарів; “Digital Collectible”. Спочатку представлені як щось, що може покращити вашу ігрову ефективність, наприклад, більш потужний меч або більш стійку броню, ігрові гравці зможуть придбати ці віртуальні предмети для свого ігрового персонажа, що дозволяє їм легше переходити на вищі рівні. У деяких іграх вам було дозволено торгувати цими предметами з іншими гравцями, і тому була заснована концепція «Digital Collectibles».

Оскільки ці віртуальні предмети ставали дедалі популярнішими, особливо завдяки зростанню ігор на мобільних пристроях, фактична функціональність предмета стала менш важливою, оскільки люди почали шукати способи відрізнити свого персонажа від усіх інших. Тож одяг, прикраси та інші аксесуари пропонувались, щоб ваш персонаж вирізнявся серед інших, або використовувались як вираз вашої особистості. Ударна гра «Fortnite» була важливою в цьому плані і пропонувала гравцям всі типи «скінів», вартість яких (до сотень доларів) відображала рідкість цього предмета. Це створило суттєві зміни у прийнятності масових цифрових елементів, хоча фактичний елемент колекціонування ще не був встановлений.

Проблема довготривалого збирання предметів у таких іграх, як Fortnite, полягає в тому, що вони мають обмежений термін служби. Фактично, коли ви «купуєте» предмет, ви лише реально ліцензуєте його, оскільки одного дня в майбутньому гра врешті-решт буде виведена з експлуатації та виведена з режиму офлайн… і всі ці віртуальні предмети припинять своє існування. Але нова технологія була готова змінити обличчя всього цифрового ринку.

Blockchain – це основна технологія, яка створює незмінну “книгу” в мережі “хостів”. Ці хости індивідуально працюють із повним записом мережі, а цілісність мережі підтримується всіма хостами, які домовляються про додавання кожного нового блоку. Це створює постійні записи транзакцій, які зберігаються та шифруються таким чином, що їх по суті неможливо зламати.

Це означає, що ви можете мати доказ грошової операції – і, отже, право власності на предмет – який постійно реєструється та доступний кожному як доказ вашого права власності на цей предмет, хоча і зберігається в анонімному стані. Іншими словами, коли хтось хоче автентифікувати власника записаного в блокчейні елемента, йому надається «адреса гаманця», що складається з 34 різних символів. Ця адреса гаманця – це, по суті, ваша ідентичність блокчейну. Це не має нічого спільного з криптовалютою або біткойнами, а є просто функцією блокчейну: записати транзакцію та зберегти її постійний запис у державі, де право власності є спільним, а тому дані не контролюються однією стороною. Насправді, якщо цей предмет згодом продається іншій стороні, тоді не тільки передається право власності відповідно, але записи попередніх транзакцій все ще залишаються видимими, що дозволяє людям побачити походження (історію) цього предмета з точки зору власності та значення.

Що підводить нас до нового століття цифрових колекціонування, що працюють від блокчейну. Раніше ми згадували той факт, що як тільки гра виведена з експлуатації, будь-який цифровий предмет, придбаний у цій грі, також зникає. Однак зараз блокчейн дозволяє цим цифровим елементам існувати постійно, незалежно від того, зникне компанія, яка його створила. Ці предмети є «незмінними» … і їх навіть можна вказати як частину вашої спадщини та залишити у заповіті дітям!

Але є ще одна перевага блокчейну щодо цифрових колекціонувань – крім походження, запис товару може відображати та засвідчувати будь-яку іншу особливість, найважливішою з яких (у цьому контексті) є кількість цього конкретного предмета / моделі / колекціонування карбується. Це демонстрація справжності цього предмета; якщо створено лише 50, тоді більше цього видання не можна додати. Іншими словами, рідкість «заблокована», і творець не може заробити більше і продати / продати їх як «оригінал». І ця інформація постійно реєструється для перевірки та перевірки зацікавленими сторонами. Цей тип віртуальних предметів колекціонування відомий як Non-Fungible Token, або NFT, оскільки він записаний на блокчейні як унікальний («не замінний») предмет.

Тож тепер у нас є новий захоплюючий ринок цифрових колекціонувань, який забезпечує автентифікацію права власності, запис про походження (історію) та сертифікацію рідкості; щось раніше неможливе у традиційному світі колекціонування предметів.

Однак не вистачало «тактильного» елементу, який дозволяють фізичні предмети. Більшість колекційних колекцій – це двовимірні інертні зображення, які хоч і викарбовуються в обмеженій кількості, а тому пропонують рідкісне значення, не мають жодної внутрішньої корисності, крім тих, які використовуються в певних іграх. Тут Terra Virtua відкриває нові можливості та винаходить концепцію колекціонування. Створюючи колекційні предмети від гучних брендів та оригінальних IP, Terra Virtua пропонує тривимірні анімовані моделі, які можуть взаємодіяти не тільки з вами, а й між собою. Щоб підтримати це, існує 3 різні платформи, які дозволяють використовувати ці колекційні моделі:

Додаток AR для мобільних пристроїв, що дозволяє вам взаємодіяти з вашими анімованими колекційними предметами та зробити фотографію (або відео) для публікації на ваших улюблених каналах соціальних мереж.

3D-печера «Фан-печера» на ПК, яка є настроюваною кімнатою / середовищем, що дозволяє не тільки демонструвати всі свої колекційні предмети 3D, але й запрошувати друзів до перегляду та насолоди соціальною взаємодією з навколишнім середовищем та предметами всередині.

VR-версія «Печери фанатів», що забезпечує повністю захоплюючий соціальний центр для вас, ваших друзів та колекціонування.

До всього вищезазначеного звертається головний центр Terra Virtua – на http://www.terravirtua.io, який є основною торговою платформою для виявлення та придбання наших 3D-колекційних предметів з посиланнями на 3 описані інтерактивні платформи.

Ця смілива, інноваційна та захоплююча екосистема унікальна за своєю концепцією та виконанням, завдяки якій ми сподіваємось вивести основний ринок у світ цифрових колекціонерських товарів, щоб насолоджуватися, заводити друзів, торгувати та, можливо, навіть заробляти гроші на цьому новому захоплюючому ринку. Це лише початок, і ми сподіваємось, що ви будете його частиною.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/from-stamp-collecting-digital-collectibles-terra-virtua-gary-bracey/.

Gary Bracey люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: