Коли суперечать цінності, страждають люди

“Коли слони б’ються, страждає трава”. Сьогодні керівники підприємств, які замислюються про корпоративні цінності та культуру, можуть багато чому навчитися з цього древнього кенійського прислів’я. Керівник може задатися питанням, що трапиться, якщо цінності компанії, надруковані на ковриках для миші або викарбовані у склі у фойє, не відображають, як люди насправді почуваються та поводяться? Незважаючи на те, що ці проголошені цінності, можливо, були сформовані доброзичливими людьми – засновниками, правлінням, персоналом, експертом, – що трапиться, якщо вони не узгоджуються з невимовними чи органічними цінностями, які насправді рухають організаційною культурою? Трава гине.

Як генеральний директор та керівник Enstoa, моя мета – забезпечити процвітання трави. Спираючись на це розуміння Кенії, я виявив корисною аналогією думати про одного слона як про органічні цінності, про другого як про проголошені цінності, і про траву як про людей в організації.

Органічні цінності – це все

Оскільки недолік лідерства – це плутанина, в організації повинен бути лише один цінний слон. Той, який завжди існує, незважаючи ні на що, це те, що я називаю органічними цінностями слон. Органічні цінності часто легше визначити, сприймаючи те, чим вони не є. Вони рідко є проголошеними цінностями, що передаються незмінними через кілька поколінь лідерів. Органічні цінності – це сукупна сума реальної повсякденної поведінки, ставлення та переконань людей.

Органічні цінності визначають культуру організації. Вони роз’яснюють окремим особам та командам, що важливо і як найкраще зробити це. (Або, як ми говоримо в Enstoa, “як зробити щось зроблено, зроблено”.) Ці цінності координують зусилля людей без вартості та неефективності пильного нагляду. Органічні цінності отримують увагу і увагу, коли організація успішно виконує стратегію; або, якщо не вдалося, сором і звинувачення.

Проголошені цінності

Продовжуючи аналогію, органічні цінності слона рідко бувають у спокої та поодинці, але зазвичай беруть участь у матчі смерті із проголошеними цінностями слона. Проголошені цінності зазвичай розроблялися в перші часи організації, коли персонал був невеликий, а культура не формувалася. Такі слова, як цілісність і довіра, часто з’являються.

На жаль, якщо команда раннього керівництва не мала повної ясності думок і знань про себе, якщо вони не були Далай-ламами, якщо вони не покладались на вказ психологів або біхевіористів, проголошені цінності, швидше за все, не відображають справжні спільні переконання. Це може створити серйозні конфлікти та плутанину для людей всередині та поза організацією. Ризик бути надмірно цинічним, занадто часто проголошені цінності представляють прагнення небагатьох (вгорі) над багатьма (внизу).

Люди мають найбільше значення

А як щодо людей в організації? Вражаючі та послідовні показники діяльності компаній, які справді дотримуються стратегії, розробленої насамперед для людей, лише починають вивчатися та розумітись. Маючи потрібних людей, які працюють у конгруентній культурі, організація може виконувати навіть найамбітніші стратегії. Клієнти, акціонери, керівництво, ширша команда та багато інших (крім конкурентів!) Отримують вигоду від такого співвідношення між працівниками та цінностями.

Якщо два слона б’ються, трава витоптується. Якщо організація має два різні набори цінностей, органічний і проголошений, люди деморалізуються і стають інкасаторами зарплати. Критично важливою роботою керівництва є переконання у відсутності конкуруючих слонів: може існувати лише один набір цінностей. Наділені повноваженнями команди та окремі особи можуть робити чудові, але не під вагою боротьби зі слонами.

Створення безцінної компанії

Enstoa почала свою діяльність понад вісім років тому і значно зросла, ніколи не публікуючи цінностей. Це були лише ми і органічні цінності слона. Я надто боявся створити конфлікт з невимовними, прихованими та потужними цінностями, які насправді рухали нашу культуру. Це здавалося найменш ризикованим варіантом і відповідає думці Enstoa про те, що бізнес-стратегія полягає в тому, щоб постійно виходити на базу, а не гойдатися за паркани.

Майбутнє буде судити про це рішення з ясністю ретроспективного огляду, але в той час це відчувалося правильно. Саме наші органічні цінності включили нас до списку Inc 5000 протягом п’яти років поспіль (і з урахуванням). Це наші органічні цінності, які залучають і утримують наших дивовижних людей, наш талант, який рухає голку.

Проголошуючи наші справжні цінності

Нещодавно ми розпочали ініціативу визначити наші особисті та професійні цінності, намагаючись проголосити правильні цінності, а точніше, проголосити наші органічні цінності. Буде захоплююче подивитися, де ми сідаємо. Залишайтеся з нами!

Ця стаття була вперше опублікована в блозі Enstoa: Коли зіткнулись цінності, страждають люди

Джордан Крам є генеральним директором Enstoa, провідного системного інтегратора для капітальних проектів у всьому світі. Слідкуйте за Йорданією у Twitter за адресою twitter.com/jordancram.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/when-values-clash-people-suffer-jordan-cram/.

Jordan Cram люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: