Придбання технологій та цифрових медіа: різниця між і впливом фінансових покупців порівняно зі стратегічними покупцями

Вибраний вами тип покупця різко вплине на спосіб ведення вашої компанії після придбання

Власники технологічних та цифрових медіа-компаній повинні ретельно продумати тип покупця, якому вони продають. Фінансові покупці та стратегічні покупці мають різні цілі і купують компанії з різних причин. Як результат, тип покупця для придбання технології або цифрових носіїв впливає на майбутні бізнес-моделі, можливі суми заявок покупця та часові горизонти. Розуміння двох типів покупців та того, як їх цілі різняться, має вирішальне значення для успіху будь-якої технологічної або цифрової угоди.

Стратегічні покупці

Зазвичай стратегічні покупці – це створені підприємства. Вони мають досвід або знання про галузі своїх цільових компаній і вимогливі до оцінки потенційних придбань. Наприклад, стратегічний покупець може шукати нейтралізації конкурентних загроз або скористатися різними синергічними ефектами, які можуть виникнути в результаті придбання. Крім того, стратегічні покупці шукають придбання, що збільшить їх частку на ринку, додасть вертикальної інтеграції, географічно розшириться, залучить бажані технології або працівників або урізноманітнить потоки доходів.

Фінансові покупці

Фінансовими покупцями часто є приватні інвестиційні компанії, але це можуть бути хедж-фонди, сімейні офіси та холдингові компанії. Як такі, їх цілі значно відрізняються від цілей стратегічних покупців. Хоча стратегічні покупці оцінюють потенційні придбання на те, наскільки ефективно ці придбання включатимуться у їх власний бізнес, фінансові покупці надають пріоритет прибутку. Фінансові покупці підходять до придбання як до інвестицій, для яких вони планують організувати подальший продаж, здійснити IPO-просування або застосувати іншу стратегію виходу. Позитив у взаємодії з фінансовим покупцем полягає в тому, що вони можуть забезпечити додатковий капітал для придбання більшої кількості компаній і забезпечити додатковий оборотний капітал для розширення. Це підготує продавця до другої вихідної транзакції з більшим кратним (з потенційно стратегічним покупцем).

У першому кварталі 2016 року стратегічні покупці здійснили 83% контрольних операцій з програмного забезпечення, інформаційних та ділових послуг.

Для сегменту маркетингу, медіа та медіа-технологій стратегічні покупці здійснили 96% контрольних операцій.

Дані університету Пеппердін

Тип компанії, якою може бути ваш покупець, впливає на угоди з технологіями та цифровими медіа такими способами:

Підхід

Стратегічні покупці, як правило, підходять до придбань з великою конкретністю. Вони часто вибагливі при виборі цілей, але вони також частіше платять вищу премію, коли знаходять привабливе потенційне придбання. І навпаки, фінансові покупці розглядають придбання як інвестиції і, таким чином, оцінюють широке коло компаній. Вони розглядають компанії в різних сегментах – і галузях – і проводять детальний аналіз, щоб визначити, які інвестиції мають найбільший сенс в даний час і за ціною.

Культура

Оскільки стратегічні покупці прагнуть інтегрувати поглинання у свою компанію на тривалий термін, поглинання, як правило, передбачають період коригування для працівників. Можуть з’являтися нові протоколи, нові офіси та додаткові рівні бюрократії, до яких ваші співробітники повинні адаптуватися. Подібним чином фінансові покупці часто беруть активну участь у підтримці та модифікації операцій щодо їх придбання. Фінансові покупці гарантують, що їх придбання відповідають цілям зростання, представляючи нових керівників та членів правління.

Оцінка

Фінансові покупці, які часто прагнуть мінімізувати витрати на вхід і згодом продають за вищою оцінкою, рідше, ніж стратегічні покупці, платять премію за оцінку за придбання. Фінансові покупці розглядають стратегію виходу для кожної придбаної компанії, а високі оцінки відмовляють їх від укладення певних угод. З іншого боку, стратегічні покупці, які прагнуть задовольнити конкретну потребу, частіше готові платити премію за оцінку, щоб придбати компанію, яка, на їхню думку, відповідає їх компанії.

Синергія

Стратегічні покупці шукають взаємодії між своїми компаніями та цілями придбання. Стратегічні покупці можуть прагнути інтегруватися горизонтально або вертикально, щоб збільшити переговорну силу або нейтралізувати загрози. З іншого боку, фінансові покупці можуть мати на увазі конкретну синергію між своїми портфельними компаніями. Проте синергія зазвичай не є пріоритетом для фінансових покупців.

Вихід

Фінансові покупці мають план виходу для кожного придбання, яке вони роблять. У багатьох угодах власники компаній повинні залишатися зі своїми компаніями протягом узгодженого періоду часу, щоб забезпечити зростання. Коли фінансові покупці продають придбання, колишній власник придбаної компанії не може контролювати результат продажу. І навпаки, стратегічні покупці, як правило, прагнуть інтегрувати придбання у свою більшу компанію протягом довгого періоду.

Кожна угода відрізняється, і зв’язок з консультативною групою злиття та поглинання, яка розуміє ваші інтереси – та галузь – допоможе вам вибрати правильного покупця. У Solganick & Co. ми надаємо спеціалізовані консультації щодо злиття та поглинання компаніям, що займаються технологіями та цифровими медіа-галузями, і ми використовуємо наш досвід у цих галузях, щоб забезпечити індивідуальний процес консультування. Незалежно від того, чи вимагає ваша ситуація стратегічного покупця чи фінансового покупця, ми можемо допомогти вам зрозуміти поточні ринкові тенденції та оцінки, щоб переконатись, що ви продаєте свою компанію правильному покупцеві.

Якщо ви зацікавлені або плануєте вивчити ваші технологічні варіанти злиття та поглинання, відвідайте http://www.solganickco.com та зв’яжіться з нашою консультативною командою.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/technology-digital-media-acquisitions-difference-impact-solganick/.

Aaron Solganick люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: