Проблеми, з якими ви можете зіткнутися із використанням неякісних фотомодулів

Що таке “якість” сонячної панелі?

Більшість розробників, установників, підрядників EPC та кінцевих споживачів не знають, як визначити якість сонячних панелей та який вплив може мати низькоякісна сонячна панель на їх проекти.

У пошуках низької ціни деякі виробники недобросовісно ставляться до процесу вибору сировини та процесу складання, що призводить до проблем у роботі сонячних панелей та подальшої фізичної деградації.

Окрім вищезазначеного, сонячні панелі, вироблені деякими відомими виробниками першого рівня, також мають ті самі проблеми з якістю, що й хочуть відповідати певним ринковим цінам і починають використовувати низькосортну сировину.

Нижче зображення пошкодженої сонячної панелі виробника Tire 1.

Розробники та монтажники шукають кращої ціни, але не звертають уваги на якість панелей. У майбутньому це матиме негативний вплив на продуктивність сонячних ферм, і в результаті власники проектів втратять цінні вати і, отже, не зможуть досягти запланованого періоду окупності проекту.

У цій статті я хотів би розглянути деякі моменти проблем якості, з якими можуть зіткнутися розробники, інсталятори та власники проектів.

1 Мікротріщини

Мікротріщини – це тріщини, спричинені напругою / тиском у кремнієвих сонячних елементах сонячних панелей. Ці тріщини ви не зможете побачити неозброєним оком, лише за допомогою різних методів тестування, таких як тест EV. Мікротріщини є однією з основних причин несправностей сонячних панелей та неактивних елементів сонячних панелей. Деякі з причин цих тріщин:

Неякісні кремнієві комірки.

Неправильне сортування комірок (до складання)

Під час складання (людські помилки трапляються, якщо система не повністю автоматизована).

Під час транспортування, якщо з панелями не поводитись належним чином.

Теплові ефекти (Якщо панель не справляється з кліматом).

Незважаючи на те, що мікротріщини покривають лише невеликий відсоток поверхні кремнієвої клітини, вони можуть спричинити велике погіршення ефективності клітини. У дослідженні з використанням Dark Lock-in Thermography було показано, що мікротріщини в клітині викликали підвищення місцевої температури, хоча тріщини були неактивними ділянками кремнієвої комірки. Ці тріщини всередині панелі можуть призвести до багатьох несправностей, включаючи тріщини скла, мертві клітини, розшарування та місцеве підвищення температури, що може спричинити появу гарячих точок.

2 Гаряча пляма

=Що таке гаряча точка?

Нагріта зона, спричинена падінням вихідного струму в одній або декількох комірках у струні.

=Що викликає гарячу точку?

Ряд факторів може спричинити виникнення гарячих точок, включаючи невідповідність клітинної ефективності, мікротріщини в клітинах, закупорки або тіні та різну швидкість деградації клітин. Це призводить до накопичення тепла. Деякі гарячі точки можуть бути віднесені до проблем під час виготовлення, інші виникають під час роботи, швидше за все, з часом. Зазвичай гарячі точки неможливо передбачити або попередньо виявити, за винятком випадків, коли в частині Сонячної системи існує постійна завал / тінь.

За даними німецької страхової компанії Mannheimer Versicherung, на пожежу припадає 2% усіх аварій на сонячних фермах, що є найнижчим показником. Однак сума компенсації становить 32%, що є найвищим серед усіх нещасних випадків.

Популярним прикладом пожежі, спричиненої гарячою точкою, є склад логістичної компанії в Бюрштадті, Німеччина, яка сталася в 2009 році.

На сьогоднішній день існує технологія, яка дозволяє запобігти появі гарячих точок, – це “AE Smart Hot Spot Free Module”, вироблений AE Solar.

Презентацію “AE Smart Hot Spot Free Module” ви можете знайти, натиснувши на це посилання.

3 Деламінація

Деламінація – це коли пластикова підкладка сонячної панелі відокремлена від скла, і це поширена проблема при використанні низькоякісних пластмас. Коли це трапляється, вода може просочуватися в панель і спричиняти надзвичайні пошкодження. Причини розшарування такі:

Пластмаса низької якості

Проблеми з виробництвом (якщо пластик неправильно розплавлений до скла або скло не очищено перед нанесенням)

Гарячі точки

Мікротріщини

Розшарування є серйозною проблемою, оскільки воно дозволяє вологи проникати через сонячну панель, що може спричинити катастрофічний збій і вимагати заміни.

Сподіваємось, ця стаття допоможе нашим клієнтам, розробникам, установникам та врешті-решт кінцевим користувачам визначити та зрозуміти, що таке “якість” у сонячних панелях.

Використане джерело: https://perthsolarwarehouse.com.au/tier-1-solar-panels/

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/problems-which-you-may-face-using-low-quality-pv-durbek-fattakhov/.

Durbek F. люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: