Як я ледь не потрапив у шахрайство для компаній з розробки програмного забезпечення / веб-дизайну.

Я хочу переконатись, що люди в моїй мережі знають про шахрайство, спрямоване на веб-дизайнерів та розробників. Перший контакт шахраїв з вами можна здійснити через месенджер або електронну пошту. Я сприйняв перший електронний лист серйозно, але після кількох повідомлень я не продовжував спілкуватися через низку дивних обставин – мій супротивник категорично відмовився мені зателефонувати, був готовий переказати гроші в один прийом, він не міг надати дизайн або дані для його майбутнього сайту. Мій другий досвід (який відбувся сьогодні) розпочався як черговий запит у формі на веб-сайті моєї студії. Текст листа був повністю ідентичним попередньому, за винятком посилань на сайт, який вони хотіли скопіювати. Адреса електронної пошти, як і минулого разу, виглядала цілком нормально.

Я вирішив перевірити, чи текст листа згадується десь в Інтернеті, і спробував знайти його частинами в Google. З третьої спроби я отримав буквальний збіг обставин і десятки історій про шахрайство та шахрайство.

Схема шахрайства досить проста. Шахрай перераховує вам суму, яка в кілька разів перевищує узгоджену суму, і просить передати надлишок іншому підряднику, який після переказу видасть всю інформацію, необхідну для сайту. Гроші будуть переведені вам з викраденої картки, а через пару днів будуть заблоковані та згодом повернуті на рахунок власника картки. Пізніше – ви втрачаєте частину суми, яка була передана третій стороні.

Будьте обережні, друзі! Якщо ваш новий можливий клієнт відмовить вам у дзвінку або запропонує вам складні схеми переказу грошей – це може бути ознакою шахрайства, і вам слід перевірити все більш детально.

Ось детальний текст останнього листа, який я отримав:

Бережіть себе і пробачте мене, якщо я пропоную вам зателефонувати замість того, щоб писати повідомлення – я просто хочу бути впевненим, що все зрозуміло. 🙂

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-i-almost-got-fraud-software-development-web-design-alex-boiko/.

Alex Boiko люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: