“У повній мірі ваших можливостей …”

Мені знадобився деякий час, щоб прояснити час і прочитати пост Дейва Ейтеля про його досвід роботи з АНБ порівняно з інтерв’ю, яке Едвард Сноуден робив із Джеймсом Бамфордом з Wired. Не забудьте зробити це теж, а потім поверніться сюди для швидкого коригування реальності.

Отже, щоб виправити ситуацію: я погоджуюся з першим пунктом, який говорить про те, як робота в АНБ полягає у дотриманні метрики норм, норм та бюрократичних кошмарів. Це також справедливо для більшості сучасних західних спецслужб (ваш пробіг, звичайно, може відрізнятися, і це, звісно, базується на особистих суб’єктивних спостереженнях).

Однак АНБ (та інші відомства інших країн) дуже добре знають, як обійти ці обмеження, і дуже раді використовувати сторонні ресурси, щоб зробити за них брудну роботу. Саме так працюють тіньові (знову ж таки, на мою думку) компанії на ринку збору розвідувальних даних, “законного перехоплення”, експлуатують дослідження та розробки тощо.

Це також дозволяє подолати труднощі, поставлені другим пунктом статті, який стосується здатності США шпигувати за Китаєм (та іншими країнами). Для того, щоб забезпечити більш згуртований розвідувальний ландшафт, ви не можете зосередити зусилля на збиранні лише на військових та урядових структурах, оскільки цивільна інфраструктура завжди є частиною гри для обох сторін (агов – ми щойно говорили про використання третіх сторін для розвідки. Вгадайте, що «Те саме відбувається з іншими країнами). Таким чином, “перетинання межі” є необхідною практикою, яка часто передається підрядникам з точки зору відповідальності, законності та етики суб’єктам, які готові взяти на себе відповідальність / законність / етику.

І просто для того, щоб вкрасти завершальний звуковий прикус: “Кожна країна світу займається кібершпигунством у повному обсязі. Можливо, США потрапили в цей момент”.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/20141029134925-1510435–to-the-full-extent-of-your-capability/.

Iftach Ian Amit люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: