Що таке блокчейн? 3-хвилинне пояснення (або чесна спроба)

Дозвольте мені спочатку відштовхуватися від того, що, на мою думку, вирішує проблема Blockchain. Подумайте про файли на своєму комп’ютері, цифрові файли на своїх пристроях, щоб ви надіслали мені щось від вас, а те, що ви надсилаєте, – це копія файлів. Ось проблема, децентралізоване спілкування в Інтернеті та спрощення обміну цифровими файлами, і це надзвичайно. Не вистачало однієї можливості – надсилати гроші / вартість цифровим способом від Аліси Бобу (однорангова мережа) без допомоги довіреної третьої сторони (наприклад, Paypal, вашого банку) просто через цю проблему копіювання / підробки. Третя сторона, якій довіряють, повинна повідомити Бобу, що Аліса має цифрові гроші, які вона надсилає, і вона не надсилає копію чи підробку, а також гарантуючи, що як тільки вона надішле їх Бобу, вона не зможе їх використовувати знову.

Введіть блокчейн: блокчейн – це децентралізована книга, яка дозволяє створювати ведення незмінних записів. Простіше кажучи, це одна справді велика книга записів (книга), яку не тримає одна особа, а тисячі та потенційно мільйони людей (децентралізовані), які не можуть бути змінені (незмінні). Таким чином, коли Аліса надсилає Бобу цифрові гроші зі свого гаманця, ця транзакція реєструється на блокчейні, і як тільки вона переходить туди, усі, включаючи Боб, можуть побачити транзакцію, майнери (бухгалтери) перевірять, чи справді Аліса має ці цифрові гроші, і може надіслати його Бобу, тоді вони підтверджують, що транзакція справді готова.

Тепер солодка частина. Після перевірки транзакції вона стає частиною блокчейну, інші набори транзакцій, які слід перевірити, також вводяться в інший блок, і вони за допомогою криптографії (деякі дійсно захищені математичні матеріали) зв’язуються з попереднім блоком, а потім триває, триває і продовжує, блоки просто продовжують прикувати один до одного, утворюючи блокчейн. Зараз це, як кажуть, безпечно і незмінно, тому що для того, щоб ви змінили що-небудь у блоці, який був прикутий ланцюгом, ви в основному повинні видалити всі блоки, які складені поверх цього блоку. Щоб це сталося, вам потрібно перемогти всю мережу і працювати швидше, ніж будь-яка інша людина, яка перевіряє транзакцію в мережі, пам’ятайте, що кожен може бачити, як це відбувається. Тож це був би цілий подвиг. Це називається атакою на 51% на мережу, оскільки вам потрібно перемогти більшість майнерів, щоб щось змінити, і це може бути справді дорогим заходом. Для атаки на біткойн-блокчейн коштуватиме близько 13 мільярдів доларів (5 мільярдів доларів – це щоденні періодичні витрати на електроенергію), і максимум, який ви можете заробляти на день, становить 918 BTC.

Чому всі в захваті? тому що раніше нам доводилось довіряти владним особам для ведення обліку: банки, лікарні, місцеве самоврядування, виборча комісія тощо. Але тепер ми можемо уявити світ, де нам не потрібно нікому довіряти вести записи про подію, що сталася , уявіть, нам не довелося довіряти, що інший хлопець не надсилав мені підроблених документів про продаж землі, тому що я бачу слід документа на блокчейні, уявіть собі світ, де ваш паспорт був марним, тому що вся ваша особа та історія був на блокчейні і видимий кожному, кому ви даєте дозвіл на його перегляд. Це причина, через яку всі прокачуються, і саме тому все пішло на Місяць у 2017 році.

Тепер слон у кімнаті: біткойни та інші криптовалюти. Це додатки, які стали можливими завдяки технології блокчейн. Ви можете пов’язати це з тим, як лампочку розжарювання стало можливим завдяки електриці. З усією охотою я можу сказати, що це навіть не вершина айсберга, оскільки можливості та наслідки цієї технології далекосяжні, ми лише подряпали поверхню. Це найкращий час для життя.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/how-get-job-you-want-pay-position-buchi-okoro/.

Buchi Okoro люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: