Чи заощаджує наша компанія викиди парникових газів, дозволяючи працівникам працювати вдома?

Останнім часом клієнти все частіше запитують нас, як кількісно визначити викиди працівників, що працюють на дистанції (і чи економлять вони, заохочуючи роботу на дистанції). Як правило, ми говоримо їм, що вони, ймовірно, економлять викиди (і, можливо, допомагають утримувати співробітників), але відповідь може відрізнятися залежно від конкретного випадку.

У цій статті я зверну увагу на дослідження, яке оцінює середній вплив викидів від роботи на дистанції, а також обговорюю основні фактори, які слід враховувати при оцінці впливу роботи на дистанції в конкретних випадках.

Зменшення викидів або просто їх переміщення?

На перший погляд може здатися очевидним, що роботодавці можуть зменшити викиди, дозволяючи своїм працівникам працювати вдома; зрештою, ті співробітники, що працюють на дистанції, не сідають в машину і не їздять на роботу щодня. Це зменшує пройдені милі автомобіля (VMT) та викиди, що виникають в результаті.

Але щоразу, коли хтось замислюється над змінами поведінки задля зменшення викидів, важливо поглянути на всю картину та врахувати непередбачувані наслідки. Чи передбачувані зміни насправді зменшують загальні викиди, просто переміщаючи їх або збільшуючи?

Це дослідження, проведене від імені Асоціації споживчої електроніки, чудово справляється з цим питанням у докладному масштабі на широкій вибірці (середнє значення для США). У цій статті я підсумую результати дослідження та виділю відповідні міркування, щоб ви могли вивчити, як вони можуть застосовуватися у вашому конкретному випадку.

Скорочення викидів може бути значним

Це може призвести до значного скорочення чистого викиду в результаті роботи на дистанції. Цитоване дослідження робить висновок, що в 2013 році робота на дистанції від роботи зменшила щорічні викиди в США по країні на 5,9 – 8 мільйонів тонн CO2e (що еквівалентно викидам десь між 300 000 і 800 000 домогосподарств).

Діяльність, що зазнала впливу

Поїздки на роботу на роботу впливають на низку видів діяльності, що виробляють викиди, які слід враховувати. Вони зведені в наступній таблиці.

Давайте детальніше розглянемо кожен із цих видів діяльності та наслідки наслідків викидів.

Автомобіль майлс подорожував

У цитованому дослідженні зменшення викидів внаслідок змін у структурі VMT суттєво домінують під впливом викидів, пов’язаних з дистанційною роботою. Тому особливо важливо уважніше розглянути VMT. По-перше – як у вашій конкретній ситуації змінюються моделі VMT в результаті роботи на дистанції? Як тільки ви глибше зрозумієте, як на ваші конкретні моделі VMT впливає робота на дистанції – чи можете ви оцінити ці наслідки кількісно?

Виявлення та кількісна оцінка змін у шаблонах vmt

Співробітник, що працює на дистанції, не їздить до “офісу” щодня, але це ще не вся історія. Натомість молодші співробітники, що працюють на дистанції, все частіше їдуть до камери. Деякі співробітники можуть розглядати день роботи на дистанції як можливість перетинати “доручення”, які вимагають VMT, і яких вони могли б уникати (або консолідувати).

Окрім врахування VMT, яке може спричинити співробітник, який працює на дистанції, важливо врахувати, яких саме VMT уникати. Чи користуються ваші співробітники ван-басейнів або безкоштовних проїздів на громадському транспорті? Ваше місце роботи в Лондоні чи Нью-Йорку чи в іншому щільному міському районі з чудовими можливостями громадського транспорту чи це сільське? Яка частина ваших співробітників, що працюють на дистанції від роботи, інакше їздила б на транспортних засобах, що займають одну особу?

Подумайте про проведення опитування або дослідження, щоб зрозуміти, як ваша конкретна робоча сила змінює свої моделі VMT під час роботи на дистанції. Особиста мобільність глибоко змінюється з появою електромобілів та спільних автомобілів, велосипедів та скутерів. Як результат, буде важливо постійно стежити за пульсом моделей VMT вашої робочої сили.

Кондиціонування клімату робочого простору

У невеликій кількості випадків роботодавці можуть знаходитися в географічному регіоні, в якому клімат навколишнього середовища комфортний цілий рік, і кліматичне кондиціонування робочого простору не потрібне. Однак у більшості випадків робоча область працівника, ймовірно, буде кліматичною, незалежно від того, працюють вони на роботі чи ні. Співробітник, що працює за дистанцією, може запустити в своєму будинку кондиціонер або обігрівач, які в іншому випадку могли б бути вимкнені або встановлені назад. Співробітник, який їде на роботу додому, вимагає від свого роботодавця надання робочого місця, яке має кліматичні умови.

У цитованому загальнонаціональному дослідженні вплив ВМТ співробітників, що працюють на дистанції, в переважній більшості домінує над скороченням викидів, і до того, що вплив дистанційного сполучення на кліматичні умови в робочій зоні навряд чи заслуговує на згадування. Однак ці результати представляють загальний середній показник; відповідні параметри можуть бути зовсім різними в конкретних ситуаціях.

Чи справді робота на дистанції може погіршити ситуацію?

Розглянемо, наприклад, сценарії, коли співробітники, які не працюють на дистанції, використовують ефективний масовий транспорт для поїздок на роботу та проживання в екстремальних кліматичних умовах, в яких значні викиди від кліматичних умов. У цих сценаріях можливо, що вигоди від зменшення VMT на дистанції роботи компенсуються підвищеними витратами на викиди опалення (або кондиціонування повітря) багатьох окремих будинків, які інакше сиділи б порожніми (і безумовними або менш кондиціонованими) протягом робочого дня.

Наведена нижче діаграма ілюструє два сценарії – сценарій, яким домінують VMT, узгоджується із загальноамериканським аналізом, представленим у цитованій роботі. Сценарій, в якому домінують кліматичні умови, є прикладом альтернативного сценарію, в якому домінує вплив посиленого кліматичного кондиціонування будинку.

Порівняння гіпотетичних сценаріїв домінування VMT та кліматичних кондиціонованих сценаріїв

У цьому гіпотетичному сценарії вплив від роботи на дистанції від кліматичних умов значно погіршується. Хоча цей сценарій не є загальним, він ілюструє важливість вивчення повного впливу будь-якої передбачуваної зміни поведінки.

Деконструкція кліматичних умов робочого простору

Раніше я обговорював ідею проведення опитування працівників про поїздки на роботу, щоб краще зрозуміти, як на викиди можуть вплинути зміни в моделях діяльності працівників, що їдуть на роботу. Думаючи про зміни в діяльності з кондиціонування клімату, коли вона рухається між робочим простором роботодавця та робочими місцями потенційних працівників, що працюють за дистанцією, слід врахувати такі речі:

Місцевий клімат

Відсоток працівників, які їздять на роботу додому, які залишають порожні будинки та повертають термостат (охолодження або опалення)

Джерела енергії, що використовуються для опалення / охолодження будинків та офісів (електроенергія, природний газ тощо)

Інтенсивність викидів електроенергії, що використовується для опалення або охолодження (див. Дані мережі eGrid або постачальника).

Два робочі простори для розгляду

Думаючи про роль параметрів кліматичного кондиціонування у збільшенні або зменшенні викидів, слід враховувати дві робочі області; офіси роботодавця, з одного боку, і домашній офіс телекомунікатора, з іншого. Яка з цих альтернативних робочих областей може бути більш ефективно обумовлена? Коли працівник їде на роботу, чи зменшується активність роботи на робочому місці роботодавця? Чи є заощадження викидів більшими чи меншими, ніж ті, що спричинені збільшенням кондиціонування домашнього офісу? Якщо лише невелика частка співробітників їздить на роботу, може не спостерігатися незначного зменшення робочого простору роботодавця (що робить чистий ефект від кондиціонування домашнього офісу повністю адитивним). Якщо велика частина працівників їде на роботу, це може призвести до глибоких змін у приміщеннях роботодавця.

Освітлення та іт-енергія

Дистанційне користування може перенести потреби у освітленні з робочої області роботодавця на робочу область домашнього офісу. Ті самі міркування стосуються електроенергії, необхідної для роботи ІТ-обладнання, такого як комп’ютери та принтери тощо. Виявляється, вплив цих викидів на викиди, як правило, є незначним порівняно з VMT та кондиціонуванням клімату на робочому просторі.

Міркування щодо життєвого циклу

Раніше в цій статті я згадував обсяги викидів та межі контролю в контексті того, наскільки широко або вузько можна розглядати вплив викидів. Однією з відповідних змінних у будь-якому розрахунку викидів є етапи життєвого циклу, які слід враховувати. Наприклад, коли ми спалюємо паливо в транспортному засобі працівника, який їздить на роботу, чи включаємо ми лише викиди, які утворюються при згорянні палива (цистерна до коліс або ttw)? Або ми повинні врахувати всі викиди, що виникають при видобутку пального та його переробці (на колесах чи масовому транспорті). Як щодо автомобіля? Якщо схеми поїздок працівників змінюються в широкому масштабі, можливо, потрібно буде виробляти менше автомобілів, тим самим усуваючи всі викиди, пов’язані з виробництвом (та звалищем) автомобілів. Дослідження, процитоване в цій статті, використовує підхід повного життєвого циклу.

Висновок

Коли співробітники їдуть на роботу, вони фактично змінюють робочий простір. Зміна робочого простору впливає на два види діяльності, пов’язані з роботою, що може мати значний вплив на викиди парникових газів. Ці заходи – це поїздки на роботу та кліматичні умови робочого простору. У більшості випадків, цілком ймовірно, що наслідком цього є зменшення активності до роботи, що призводить до загального зменшення викидів парникових газів (ПГ). Однак існують сценарії, за яких уникнута поїздка на роботу майже не впливає на викиди ПГ, а додаткове кліматичне кондиціонування багатьох домашніх робочих місць призводить до чистого збільшення викидів ПГ в результаті роботи на дистанції. З цієї причини важливо, щоб роботодавці оцінювали відповідні параметри на постійній основі в кожному конкретному випадку.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/our-company-saving-greenhouse-gas-emissions-letting-employees-bernet/.

Yoram Bernet люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: