Щоденне скрам на одне питання втричі ефективніше!

Перетворіть свою рутинну щоденну сутичку на ефективну зустріч із планування, задавши лише одне просте запитання.

Багато років тому, коли я почав використовувати Scrum зі своїми двома командами розробників, одне вразило мене з самого початку. Scrum – це все про команду: обов’язки команди, підзвітність команди, оцінки команд, планування команди і навіть оцінка команди, за винятком щоденних сутичок. Раптом – протягом 15 хвилин – це все про те, що ВИ зробили вчора, що Ви збираєтеся робити сьогодні, і якщо у ВАС є якісь перешкоди, які заважають вам робити щось. З першого дня мені це здавалося дивним, але я не діяв відповідно до цього особливого дня.

Я це добре пам’ятаю. У нас був звичайний щоденний щоденний сутички. Люди пересували пост-його і відповідали на три стандартні запитання, задані Scrum Master, на автопілоті. Я зробив це, підберу те, і у мене взагалі не виникає проблем. Все того ранку було цілком нормальним, за винятком шокуючого досвіду, який я змусив пережити команду наприкінці зустрічі. Шокуючий досвід, який раз і назавжди змінив мій погляд на Daily Scrum.

Я уважно вивчив хід спринту перед тим, як ми розпочали Daily Scrum, і я був абсолютно впевнений, що – трохи плануючи та допомагаючи одне одному – ми можемо закінчити спринт цього ж дня. І це було б на три дні раніше запланованого терміну! Я вирішив почекати і подивитися, що станеться на засіданні Daily Scrum. Чи зробить команда висновок про те саме, і – якщо так – як би вони це зробили? Але цього не сталося, справді. Це була просто чергова зустріч, як завжди. Нічого особливого. Нічого надзвичайного.

“НЕМАЄ!!!” – крикнув я після того, як Скрам-Майстер закінчив зустріч. “Що?” Вони запитували. І я знову кричала “НІ !!!” Або добре … я насправді не кричав, але хотів. Натомість я спокійно і впевнено сказав: “Я абсолютно впевнений, що ми можемо закінчити це сьогодні, тому давайте ще раз подивимось на дошку”. Команда була розгублена! Вони десять разів ставили під сумнів моє рішення, але врешті-решт зрозуміли, що я не збираюся передумувати. І таким чином вони повільно почали думати про шляхи, як це зробити.

Потім відбулася чиста магія! Я все ще посміхаюся, думаючи про це сьогодні. Вперше я побачив команду перед дошкою, яка не рухалася по пошті, а розробляла чудовий план! План досягнення цієї спільної мети – закінчити сьогодні. Люди раптом знаходили способи полегшити передачу завдань, переконатись, що ніхто не простоював, і що завдання негайно взяли. І до кінця зустрічі кожна публікація була перенесена. Дошка Scrum була повністю перетворена зі списку справ у належне планування, і команда була впевнена, що насправді можливо закінчити цей день. Насправді вони закінчили той день! І вони дуже пишалися цим, як і я.

Отже, це змусило мене задуматися, що сталося того дня, і, я думаю, я це зрозумів. Це було через три речі. По-перше, команда мала спільну мету. Всі вони знали, що від них очікували, і знали, чого їм потрібно досягти: Закінчити спринт до кінця дня, на 3 дні раніше запланованого терміну. По-друге, у них був складний дедлайн для зустрічі. Оскільки спринт проходив справді чудово – на три дні раніше запланованого часу – насправді не було мотивації набирати темп. Але раптом команда отримала виклик. І по-третє, я попросив КОМАНДУ придумати спосіб, як це здійснити. Команда в цілому. Не окремі люди. Це спонукало до співпраці та необхідності узгодження та планування.

З цього дня я радив командам відмовитись від трьох запитань щодо щоденної сутички та замінити їх лише одним. Той, який, сподіваємось, вимагає командної відповіді та щоденного планування.

Як ми як команда можемо завершити найважливішу історію користувачів до наступної зустрічі?

Я зробив вам плакат, який можна надрукувати, оформити, повісити біля вашої дошки Scrum і переглянути кожен день. Я щиро сподіваюся, що це питання допоможе вам отримати максимум від вашої щоденної зустрічі Scrum! А якщо так, поділіться своїм досвідом із якомога більшою кількістю людей.

Також читайте: Качайте своїх дітей до ліжка!

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/one-question-daily-scrum-three-times-more-effective-emiel-romein/.

Emiel Romein люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: