Плюси та мінуси дистанційного навчання

Дистанційне навчання вже багато років бере на себе традиційне навчання в класі. Чому це відбувається, і які плюси і мінуси цього переходу?

Дистанційне навчання проти електронного навчання

Ці два поняття, безумовно, взаємопов’язані, але вони не однакові. Коли ви чуєте “дистанційне навчання”, подумайте про місце. Коли ви чуєте “електронне навчання”, подумайте про підключення до Інтернету.

При дистанційному навчанні студенти та викладачі фізично розділені, що не обов’язково має місце при електронному навчанні. При електронному навчанні студенти та вчителі використовують електронні носії інформації (часто Інтернет), що не є обов’язковою умовою дистанційного навчання.

Якщо ви навчаєтесь за книгами і раз на семестр з’являєтесь у коледжі, щоб скласти іспит, це дистанційне навчання, але це не електронне навчання. Якщо ви дивитесь онлайн-лекцію на уроці, це електронне навчання, але це не дистанційне навчання. Якщо ви берете онлайн-курс або приєднуєтесь до вебінару, це і дистанційне навчання, і електронне навчання.

У сучасному світі ці два поняття накладаються настільки часто, що багато вчених вже використовують їх як взаємозамінні. Для цілей цієї статті ми будемо наслідувати їхні приклади та поєднувати ці два. Ми зосередимося на дистанційному електронному навчанні та вебінарах, зокрема.

Плюси дистанційного навчання

Ось чому вам слід вибрати дистанційне навчання:

Гнучкість у часі та просторі

Довгострокові заощадження

Вища освітня цінність

Давайте детально розглянемо їх.

Гнучкість у часі та просторі

Більшість онлайн-курсів проводяться самостійно, що дозволяє створити власний розклад. Навіть вебінари, які є синхронним (у режимі реального часу) типом навчання, можна буде переглянути пізніше. Це зручно не лише для вільнодухих душ, які не хочуть бути обмеженими якимись довільними графіками. Це насамперед оптимальне (якщо не єдине) рішення для людей, які мають роботу, сім’ю та інші обов’язки дорослих.

Дистанційне навчання також стало порятунком для кожної амбіційної людини, яка живе в сільській місцевості. Багато американських старшокласників отримали шанс пройти складніші заняття з точки зору, зокрема завдяки електронному навчанню. Зараз багато іноземців можуть навчатися у провідних американських університетах, не виїжджаючи з рідної країни. А як бути з тими людьми, які не можуть відвідувати заняття через хворобу? Дистанційне навчання справді стало сильною силою у забезпеченні рівності у світі.

Роботодавці використовують електронне навчання як спосіб стандартизації знань та навичок серед працівників, які проживають у різних країнах. За допомогою веб-семінарів вони можуть проводити навчання, здійснювати управлінський контроль або організовувати щомісячну зустріч із сотнями людей одночасно. Дистанційне навчання стало незамінним в епоху глобалізації.

Довгострокова економія

За версією Best Colleges, 40% тих, хто вступає в онлайн-програму, хочуть змінити свою кар’єру. У той же час вони не хочуть кидати свою нинішню роботу, щоб вступити до традиційного коледжу (знову). Щоб уникнути можливостей, а також фінансових втрат, вони обирають більш гнучке та відносно недороге дистанційне навчання. Це дозволяє їм тестувати різні варіанти кар’єри, не спалюючи мости.

Коли ви навчаєтесь вдома, ви позбавляєтеся від менш очевидних витрат, таких як парковка, бензин, кафе тощо. Це може здатися незначним, але врешті-решт вони складаються. Усунення таких невеликих витрат заощадить цілий стан у довгостроковій перспективі.

Вища освітня цінність

Дослідження виявили, що талановиті студенти проходять набагато краще в Інтернеті, ніж у звичайному класі. Їх не змушують гальмувати, щоб інші могли встигати. Вони можуть робити все у своєму власному, як правило, більш швидкому темпі.

Натомість повільніші студенти можуть не поспішати, щоб зрозуміти матеріал. Вони можуть переглядати лекції, коли захочуть, або навіть повторно пройти курс пізніше, не втрачаючи грошей. Їхній прогрес зберігається, тому їм не доведеться переробляти все з нуля, якщо вони вирішать піти далі пізніше.

Візьмемо веб-семінари як приклад електронного навчання. З ними не має значення, де ви сидите в класі: ви можете чути свого вчителя так само добре, як і сотні ваших однолітків. Не має значення, який зір у вас є: викладачі зазвичай діляться екраном з презентаціями та всіма додатковими матеріалами.

Неважливо, сором’язливі ви чи ні: піднімати руку не потрібно, оскільки ви можете просто залишити миттєве повідомлення ведучому. Усі ці вдосконалені інструменти дійсно допомагають вирівняти поле для сотень студентів по всьому світу. Вони також дозволяють викладачам економити час на такі дії, як оцінювання та більше зосереджуватись на своїх студентах.

Мінуси дистанційного навчання

Незважаючи на всі дивовижні переваги, електронне навчання не позбавлене недоліків. Ось деякі з них:

Ізоляція студента

Небезпека зволікання

Відсутність чинності

Студентська ізоляція

Дистанційне навчання часто виконується ізольовано. Це заважає студентам складати тривалі стосунки зі своїми однолітками, а також з професорами, що шкодить їх психічному здоров’ю. Це також часто заважає їм швидко виправити свої помилки: багато вчителів в Інтернеті займають досить багато часу, щоб відповісти на форумах. Ось чому веб-семінари є кращим видом електронного навчання: миттєві повідомлення дозволяють студентам негайно вдосконалюватися.

Небезпека зволікання

Зазвичай вам потрібно багато мотивації, щоб закінчити онлайн-курс або переглянути всі вебінари. Оскільки електронне навчання не є обов’язковим, багато хто, як правило, застосовують його за замовчуванням. Багато людей також схильні недооцінювати цей тип навчання, думаючи, що це щось легке. А коли ні, вони кидають. Якщо ви хочете наполегливо тримати свій веб-семінар або MOOC, вам потрібно буде знайти час, а також сильну мотивацію для цього. Інакше це не спрацює.

Відсутність чинності

Електронне навчання може дати вам сертифікат, але рідко воно дає повноцінний ступінь. Багато інтернет-університетів або не мають акредитації, або просто не визнаються роботодавцями. Понад 60% американських студентів, які навчаються електронною формою навчання за денною формою навчання, навчаються в комерційних коледжах. Ці приватні школи, як правило, відомі поганою якістю своєї освіти.

Але не слід відкидати електронне навчання через кілька гнилих яблук. Це не ідеально, але дуже часто це практичніше та корисніше, ніж у вашому місцевому коледжі. Чи не скоріше ви навчитесь у людини, яка насправді працює в галузі, ніж від академіка? Вебінари залучають експертів, а також людей, які прагнуть ним стати. Тож, не втрачайте свій шанс стати професіоналом, не встаючи з ліжка.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/pros-cons-distance-learning-webinar-service/.

Webinar Service люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: