Серія протоколів блокчейну – Вступ

Ця стаття є першою у серії публікацій у блозі, де досліджується та описується єдиний протокол блокчейна. Такий протокол слід використовувати багаторазово для всіх різних видів блокчейнів. Основне припущення полягає в тому, що такий спільний протокол існує і що “стандартизація” спрощує створення нових, специфічних для домену, блокчейнів, без необхідності щоразу відтворювати низькорівневу частину проектування та реалізації.

Серія блогу починається з вступу, чому потрібен протокол блокчейн, і дає перший огляд двох концептуальних частин- протоколу низького та високого рівня. Два послідовних посту описують їх більш детально. Після теоретичної специфікації новий пост вводить еталонну реалізацію, реалізовану в спеціально для цієї мети розробленій структурі. В останньому пості описано структуру.

Вступ: Вводить ідею та окреслює структуру. Пост, який ви зараз читаєте.

Низькорівневий протокол: Зв’язок між вузлами та формат повідомлень.

Протокол високого рівня: управління мережею з накладенням блокчейну та стратегія обміну даними блокчейну.

Реалізація: Довідкова реалізація в рамках програмного забезпечення блокчейн.

Програмний фреймворк: Введений фреймворк з попереднього допису пояснюється більш детально.

Інтернет не мав би такого великого успіху без базового стека протоколів, також відомого як модель OSI. Цей стек протоколів дозволяє спілкуватися між хостами в різних географічних регіонах, організаціях та доменах, без необхідності узгоджувати кожен раз, коли комунікаційні засоби. Це робить Інтернет таким, яким ми його знаємо. Маючи на увазі цю аналогію, ми можемо розглядати протокол блокчейн як розширення поточного рівня OSI. Новий рівень додає суміш економічної та соціальної цінності. Основною метою є створення уніфікованого, але не обмежуючого протоколу, який дозволяє розробляти блокчейн -програми, так само, як і веб -додатки, розроблені сьогодні. Основними факторами, що стимулюють стандартизацію протоколу, є сумісність між вузлами -учасниками, і це стосується всіх видів блокчейнів, а також простота для розробки нових блокчейнів, без необхідності відтворення низькорівневих та загальних реалізацій.

Наступне зображення показує два типи нових шарів поверх моделі OSI. Найнижчий рівень, Blockchain Message Exchange, подібний до TLS. Він визначає логіку рукостискання для узгодження правильного протоколу та гарантує сумісність між вузлами. Він також визначає та серіалізує двійкові пакети, які надсилаються по дроту. Цей протокол може бути частиною операційної системи або будь -якої реалізації нижчого рівня, наприклад схований у бібліотеці.

Наступний шар, зверху, – це мережа накладення Blockchain. Він містить функціональні можливості більш високого рівня, такі як відкриття нового та управління мережами накладання, пов’язаними з блокчейнами. Цей рівень абстрагується від базового управління блокчейном і дозволяє керувати кількома блокчейнами одночасно. Ця частина, швидше за все, буде розроблена як посереднє програмне забезпечення з чітким інтерфейсом для розробки нових блокчейнів.

У цій статті була введена ідея абстрагуватися від базової реалізації. У кількох наступних публікаціях у блозі ця ідея описана більш детально.

Основна мета цієї серії – викликати дискусію та запропонувати рішення.

Відмова від відповідальності: Ця публікація в блозі спочатку була розміщена на носії у виданні The Blockchain.

Спочатку ця публікація була опублікована за адресою https://www.linkedin.com/pulse/blockchain-protocol-series-introduction-alex-oberhauser-/.

Alex O. люб’язно дозволив нам перекласти і опублікувати цю статтю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: